Andrej Babiš bude v obytňáku objíždět republiku. Podle politologa jde o chytrý tah

 Události 
28. prosince 2021 08:27 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Andrej Babiš se chystá vyrazit za lidmi v luxusním obytňáku Vláda ČR
Andrej Babiš (ANO) opět překvapil. Pořídil si luxusní obytný vůz a chystá se v něm objíždět republiku. Politologové jsou přesvědčeni, že jde o velmi chytrý tah, který bývalému premiérovi opět získá mnoho příznivců.

Video, ve kterém Andrej Babiš svůj nový obytný vůz představuje, zveřejnil na svém facebookovém profilu. Ve videu také prozradil, že se díky obytňáku hodlá vrátit do roku 2013, kdy usiloval o post poslance a mnoho času věnoval tomu, že jezdil mezi lidi. "Vždycky jsem snil o tom v něm jezdit a také spát. Začnu za lidmi jezdit tak v únoru a těším se, že když zastavím, tak za mnou lidé přijdou. Budu si s nimi povídat i přímo ve voze. Bude mě to bavit," sdělil prostřednictvím videa.

Babiš je od 17. prosince, po odchodu z premiérské funkce, šéfem hnutí ANO a řadovým opozičním poslancem. Zůstává také jedním z nejbohatších Čechů. Často se o něm mluví jako o možném kandidátovi v prezidentských volbách v roce 2023. Kandidaturu Babiš dosud nepotvrdil, ale nedávno ji připustil. Své rozhodnutí chce oznámit příští rok po vyhlášení přímé volby hlavy státu.

Politik je ze svého nového obytňáku skutečně nadšený a svou radost neskrývá. Ve videu se pochlubil jeho vybavením, ukázal , že v něm má i šatnu, koupelnu, čtyři postele nebo kuchyňku, ve které si bude schopný připravit například míchaná vajíčka. Líbí se mu i to, že obytňák může člověk řídit s běžným řidičským průkazem. "Je to ale větší auto, takže to budu muset někde natrénovat. Možná půjdu na nějaký autodrom," svěřil se podle webu iDnes.cz Babiš.

Dopravní prostředky využívají mnozí politici v předvolební kampani. Nejvíc se v té souvislosti zřejmě proslavil autobus Zemák, se kterým vyrazil za voliči v 90. letech v barvách sociální demokracie nynější prezident Miloš Zeman, připomenuly České noviny. Autobus v kampani používaly i další strany, například Piráti, SPD či Volný blok a v posledních sněmovních volbách i nakonec vítězná koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu.

Podle politologa Jana Kubáčka je taktika ježdění zemí výhodná. „A Babiš ji potřebuje, ať se rozhodne pro jakoukoliv variantu, jestli pro prezidentskou, nebo být tváří vyhraněné opozice,“ sdělil pro iDnes.cz politolog a připomenul také Babišovu pověstnou děkovnou tour. Bohuslav Sobotka se tehdy začal zaměřovat na premiérský úřad, operativu a administrativu a Babiš naopak začal jezdit republikou s takzvaným děkovným turné, prezentovat se. Poté Andreji Babišovi a hnutí ANO výrazně narostly preference a byl lidem povědomější. Andrej Babiš si tak z pohledu politologa zřejmě předpřipravuje prezidentskou kampaň, kdy si vytváří pevnou základnu a předpoklady pro úspěch.

Babiš si po volbách otevřel poslaneckou kancelář v Roudnici nad Labem v Ústeckém kraji, kde letos kandidoval. Není členem žádného sněmovního výboru. Opakovaně se nechtěl vyjádřit k tomu, zda bude na prezidenta kandidovat. Nedávno to ale připustil, a to v odpovědi na dotaz na svém facebookovém profilu. Podmínil to však sesbíráním dostatečného množství podpisů občanů. "Ke kandidatuře se vyjádřím příští rok po vyhlášení voleb. Záležet bude hlavně na názoru mé rodiny, která mě tam nechce, stejně jako mě nechtějí v politice," řekl Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny.

Kdyby se Babiš rozhodl kandidovat, petiční podpisy občanů by pravděpodobně nepotřeboval. Podmínkou účasti ve volbách jsou podpisy minimálně dvaceti poslanců, případně deseti senátorů nebo 50 000 občanů. Hnutí ANO, jehož je Babiš předsedou, má ve Sněmovně 72 křesel.

Zdroj: Facebook Andreje Babiše, České noviny, iDnes.cz, lidovky.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu