Zaměstnanci s průměrnou mzdou a dvěma dětmi si ode dneška polepší. Půjde o tisíce korun

 Události 
01. ledna 2022 09:24 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zaměstnanci s průměrnou mzdou a dvěma dětmi si od letošního roku výrazně polepší Depositphotos
Přes 5000 korun. O tolik si ode dneška polepší každý zaměstnanec v ČR s průměrnou mzdou a dvěma dětmi.

Až se dneska každý průměrně vydělávající zaměstnanec v ČR, který má dvě děti, probudí do nového dne, bude mít automaticky o zhruba 420 korun vyšší čistý měsíční plat. Ročně to dělá přes 5000 korun v čistém. To vůbec není špatná zpráva a určitě každého potěší, stojí v úvodu tiskové zprávy ekonoma Lukáše Kovandy.

Přitom nedochází ke snížení sociálního a zdravotního pojištění, ani ke snížení daně. Od Nového roku 2022 se ale zvyšují slevy na dani. A to sleva na poplatníka a také sleva na dítě - od druhého dítěte výše, dle webu newstream.cz.

"Tyto dvě slevy budou od dnešního dne tedy až tak navýšené, že průměrnému zaměstnanci se dvěma dětmi celou daň vynulují. A on či ona tak zaplatí pouze odvody. Takže státu zaplatí jen 4125 korun na odvodech a jinak už nic. Zatímco ještě dnes státu platí těch samých 4125 korun na odvodech a ještě 421 korun na dani (která je ponížena o slevy odpovídající roku 2021)," vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda.

"Z průměrné hrubé mzdy, která aktuálně činí 37 499 korun, tak ještě včera danému zaměstnanci zbývalo v čistém 32 953 korun, ale dnes už to bude 33 374 korun, tedy právě o oněch 421 korun měsíčně více. Tedy přes oněch 5000 korun ročně," dodává Kovanda.

Zdroj: lukaskovanda.cznewstream.cz, TZ Lukáš Kovanda.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu