Nejbohatší ovládají svět a boháči si teď založili vlastní super klub. Má přinášet řadu pozoruhodných výhod

 Finance 
24. října 2021 18:09 / Mirka Malá
  1
📷
1 fotografie v galerii
Richard Branson patří mezi zakladatele klubu Virgin (volný zdroj foto)
Nový klub, který má svým členům nabízet exkluzivní investiční příležitosti, přístup k vojenským generálům ve West Pointu a řadu dalších pozoruhodných výhod, byl vytvořen bohatým investičním bankéřem.

Jak se ale záhy ukázalo, i bohatí se už mezi sebou kastují, a tak klub R360 rozhodně své dveře každému milionáři neotevře.  Aby totiž boháči vůbec mohli požádat o členství v klubu, musejí mít čisté jmění ve výši alespoň 100 milionů dolarů a více a být schopni a ochotni si dovolit platit 180 000 tisíc dolarů za tříleté členství. Samozřejmě ještě navíc jejich členství musí schválit členská komise.

Nejbohatší ovládají svět

Zřejmě jsme tu svědky vzniku další vlivné organizace velmi bohatých lidí, kteří chtějí mít svůj vliv na světové dění. Mezi zakládající členy klubu R360 patří miliardář Richard Branson, Michael Cole, bývalý výkonný ředitel Cresset Asset Management a Charles Garcia, zakladatel Sterling Financial Investment Group. A podle Garcii je klub tak exkluzivní, že už odmítl dva miliardáře.

Garcia říká, že oba lidé se neshodovali s hodnotami klubu popsanými ve zprávě jako čest, podnikatelská odvaha a štědrost ducha. "Když lidé získají majetek ve výši 100 milionů dolarů nebo více, jejich problémy jsou mnohem větší než u lidí, kteří jsou bohatí, ale ne na takové úrovni,“ řekl agentuře Bloomberg Cole, jeden z řídících partnerů R360. "Dosáhli úspěchu a více se zabývají tím, jak mohou ovlivnit věci, na kterých jim záleží pro sebe, pro svou rodinu, pro společnost." 

Klub R360 má 48 zakládajících partnerů, z nichž každý přispěl 350 000 dolary na částečné vlastnictví skupiny, která se má rozšiřovat o 50 členů ročně, dokud nedosáhne 500 členů. Klub R360 tvrdí, že jeho cílem je "vybudovat oázu pro rozkvět tvůrců strategického bohatství a jejich rodin“. Dále čtěte: Sexuálně přenosná choroba, která způsobuje až rozpad genitálií, se masově šíří Anglií.

Zdroj: NY Post.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít