Co je to refinancování půjčky aneb poznání finančního produktu

 Komerční sdělení 
07. listopadu 2022 18:09 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
O refinancování půjčky můžete požádat po uplynutí 6 měsíců ZOXO
Refinancování půjčky je jeden z dalších pojmů, který se ve financích objevuje. Jde o často využívaný pojem. Lidé si ho ovšem v mnoha případech pletou s konsolidací půjček.

Refinancování půjčky je jeden z dalších pojmů, který se ve financích objevuje. Jde o často využívaný pojem. Lidé si ho ovšem v mnoha případech pletou s konsolidací půjček. V čem je refinancování půjčky odlišné a kdo si o tento finanční produkt může požádat? Povíme vám, jak pomocí refinancování půjčky docílit nižší měsíční splátky a pro koho je tento finanční produkt určen.

Co je to refinancování půjčky?

Refinancování půjčky je finančním produktem, který vám dokáže ušetřit relativně zajímavé finanční prostředky. Je určen pro lidi, kteří mají jeden úvěr neboli finanční produkt a potřebují získat lepší podmínky a případně i nižší měsíční splátku. Ve většině případů dochází i ke změně společnosti. Jak je to myšleno? Jinými slovy si svůj úvěr přetáhnete z jedné společnosti do druhé. Přesněji řečeno do té, která vám nabídne zajímavější podmínky splácení, a to včetně samotné měsíční splátky. Občas ale dochází k refinancování půjčky v rámci bankovní společnosti.

O refinancování půjčky můžete požádat po uplynutí 6 měsíců. Teprve poté lze půjčku, kterou splácíte, refinancovat, a získat tak mnohem výhodnější podmínky. Za žádných okolností nekývejte na první nabídku, kterou uvidíte, nebo vám jiná bankovní společnost nabídne. Nechte si projít všechny nabídky jiných bankovních i nebankovních společností. Zapomenout byste neměli také na svou bankovní společnost, u které daný finanční produkt máte. V čem spočívají hlavní výhody a na co se zaměřit? To je otázka, na kterou by chtěl znát odpověď každý člověk, jenž přemýšlí nad úsporou svého finančního produktu.

Refinancování půjčky v kostce a na co být opatrný?

  • Z předchozího odstavce víte, že je refinancování určeno pro lidi, kteří mají finanční úvěr a chtějí docílit nižší měsíční splátky a lepších podmínek.
  • Zároveň jsme vám sdělili, že dochází k doplacení stávajícího finančního úvěru u vámi zvolené bankovní společnosti a následném vytvoření nového finančního úvěru u jiné bankovní společnosti, která vám nabídne nejzajímavější podmínky, včetně roční procentuální sazby nákladů a nižší měsíční splátky.
  • Nepodepisujte první nabídku, kterou objevíte. Dejte si tu práci a čas k tomu, abyste získali podmínky a měsíční splátku u všech bankovních společností, které se na trhu momentálně nachází. Každá jednotlivá bankovní společnost se bude předhánět v tom nabídnout vám co nejnižší možný úrok a roční procentuální sazbu nákladů.
  • Zaměřte se také na to, aby refinancování půjčky provedla ověřená společnost.

Kdo může o refinancování půjčky žádat?

  • O refinancování půjčky může požádat osoba, která má jeden finanční úvěr neboli produkt.
  • Osoba musí dovršit 18 let, což je vzhledem k výše uvedené podmínce pochopitelné
  • Musí se jednat o osobu žijící a pocházející z České republiky
  • Dostačující bonitu
  • Finanční úvěr by měl být starší více než 6 měsíců

Autorem článku je ZOXO – poskytovatel férových nebankovních půjček.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet