Na Českou republiku se valí zima. Čeká nás nejchladnější noc, přijdou mrazy i sníh

 Počasí 
11. října 2021 12:28 / Naďa Stehlíková
  6
📷
1 fotografie v galerii
V nejbližších dnech venku pořádně přituhne Pixabay
Zdá se, že slunečný podzim je za námi. V následujících dnech nás totiž podle meteorologů čeká výrazné ochlazení. Nouze nebude ani o mrazivé teploty nebo sněhové přeháňky.

Pokud jste ještě ze skříní nevytáhli čepice, máte nejvyšší čas. Už dnes bude přes naše území postupovat k jihovýchodu studená fronta, za kterou začne proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. A co nám to přinese? Pro milovníky tepla nic dobrého.

V pondělí bude ještě polojasno, během dne od severozápadu oblačno až zataženo. Na severozápadě Čech se místy objeví přeháňky, na Moravě a ve Slezsku lze přeháňky čekávat spíše ojediněle, a to až později večer.

V úterý už ale přijdou i smíšené či sněhové přeháňky, zatím jen v oblastech nad 1000 metrů. Teploty se budou přes den držet mezi 9 až 13 °C. A se smíšenými či sněhovými přeháňkami je potřeba počítat i v dalších dnech, objevit se mohou i v oblastech nad 800 metrů. Rtuť teploměru vystoupá ve středu  až k 11 °C, podobné to bude také ve čtvrtek. V pátek a o nadcházejícím víkendu pak můžeme přes den naměřit až 14 °C.

Zato noci budou opravdu chladné. "Nejchladnější noc nás čeká z pondělka na úterý, kdy mohou být až tři stupně pod nulou. V úterý se budou noční teploty pohybovat od 7 do 3 °C, ale na východě může být podstatně chladněji. Ve středu očekáváme noční teploty 5 až 1 °C a místy přízemní mrazíky, ve čtvrtek může v noci opět mrznout. V pátek očekáváme noční teploty 6 až 2 °C, někde bude i kolem nuly. A o víkendu může teploměr ukazovat v noci 4 až -1 °C," píše na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Témata: počasí, podzim, zima, sníh, mráz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu