Masivní kybernetická loupež. Ruský gang drží důvěrné dokumenty včetně souborů týkajících se Donalda Trumpa

 Finance 
02. listopadu 2021 10:50 / Mirka Malá
  3
📷
1 fotografie v galerii
Uniklé údaje mohou mnohé kompromitovat, pokud například kupovali šperky pro své milenky Shutterstock
Hackeři vyplenili osobní údaje světových lídrů, hollywoodských celebrit a miliardářských magnátů v masivní virtuální loupeži v luxusní klenotnické firmě Graff, informuje The Mail on Sunday.

Kybernetičtí zločinci již dali na takzvaný temný web 69 000 důvěrných dokumentů včetně souborů týkajících se Donalda Trumpa, Oprah Winfrey, Davida Beckhama a sira Philipa Greena. A předpokládá se, že požadují desítky milionů liber jako výkupné, aby zastavili zveřejňování dalších citlivých informací. Za krádeží dat stojí notoricky známý ruský hackerský gang Conti a tvrdí, že zveřejněné informace, které se týkají asi 11 000 klientů společnosti Graff, představují pouze jedno procento souborů, které ukradl. Dokumenty včetně seznamů klientů, faktur, účtenek a dobropisů by mohly být kompromitující pro zákazníky, kteří například kupovali dárky pro milence a milenky nebo brali šperky jako úplatky.

Loupež zasáhla desítky slavných a bohatých

Kybernetičtí experti se domnívají, že vyděrači budou požadovat platbu buď v nevysledovatelné kybernetické měně, jako je bitcoin, nebo dokonce v samotných klenotech.

Mezi dosud jmenovanými oběťmi je asi 600 britských zákazníků včetně dědičky formule 1 Tamary Ecclestone a bývalého fotbalisty Franka Lamparda, dále jsou tam hollywoodské hvězdy v čele s Tomem Hanksem, Alecem Baldwinem, Samuelem L. Jacksonem. zpěvákem Tony Bennettem a byly zveřejněny dva dokumenty americké televizní královny Oprah Winfrey a sedm Donalda a Melanie Trumpových.

Kybernetický gang Conti, o němž se předpokládá, že sídlí poblíž Petrohradu, uvolnil počátkem tohoto měsíce první zákaznické informace na temném webu, tajné části internetu známé jako útočiště teroristů a zločinců. Úřad komisaře pro informace (ICO), který může udělit mnohamilionové pokuty společnostem, které neuchovávají data zákazníků v bezpečí, uvedl, že porušení vyšetřuje.

Londýnská společnost Graff, kterou založil 83letý Laurence Graff, uvedla, že informovala ty, k jejichž osobním údajům se hackeři dostali.

Například dokumenty ukazují, že David Beckham, jeho manželka Victoria a jejich nejstarší syn Brooklyn, který na sociálních sítích zveřejnil obrázky šperků zakoupených pro svou snoubenku, herečku Nicolu Peltz, jsou zákazníky Graff. Dokumenty také odhalují, že charitativní organizace Make A Wish Foundation UK v říjnu 2019 utratila 60 000 liber za hodinky Princess Butterfly Watch. Charita nereagovala na žádosti o vyjádření, kdo a proč je koupil.

Bývalý šéf Topshopu Sir Philip Green a jeho manželka Lady Tina jsou uvedeni jako klienti společnosti Graff, která má obchod v Monaku, kde kotví rodinná superjachta Lionheart za 100 milionů liber. Objevila se také newyorská adresa nejbohatšího muže Británie sira Lena Blavatnika, stejně jako finančníka George Sorose. Na seznamu je také Ghisaline Maxwell, která čeká na soud kvůli obvinění z dohazování nezletilých dívek pro zesnulého sériového pedofila Jeffreyho Epsteina. Soubory neuvádějí, co, pokud vůbec něco, koupila, ale uvádí její tehdejší fakturační a dodací adresu, která se nachází v St. Thomas na amerických Panenských ostrovech, poblíž ostrova Little Saint James, kde Epstein zneužíval některé ze svých obětí.

 Odborníci na kybernetiku uvedli, že nejpravděpodobnější je, že hackeři získali přístup k souborům společnosti Graff zasláním e-mailu, který podvedl člena personálu, aby otevřel soubor obsahující sofistikovaný počítačový virus ransomware. Dále čtěte: Nejbohatší ovládají svět a boháči si teď založili vlastní super klub. Má přinášet řadu pozoruhodných výhod.

Zdroj: Daily Mail.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Dům a zahrada

Vyrobte si doma nemrznoucí směs do ostřikovačů. Trvá to jen pár minut a ušetříte spoustu peněz