Šílený vrah rozřezal ženu před zraky jejího tříletého chlapečka. Odseděl si pouhých šest let

 Historie kriminalistiky 
03. listopadu 2021 13:40 / Irena Frolová
  2
📷
4 fotografie v galerii
Roman Kučerovský svým činem šokoval i otrlé kriminalisty Shutterstock
Každá vražda je zavrženíhodná, ještě horší je, pokud se stane před zraky nevinného dítěte. Jako v případě kdysi úspěšného zápasníka ve volném stylu Romana Kučerovského. Ten vyměnil sport za alkohol a toluen a před zraky tříletého chlapečka brutálně rozřezal tělo jeho matky. Nakonec se ještě pokusil zabít i dítě, to se mu už ale naštěstí nepodařilo.

Upozorňujeme, že následující text není vhodný pro děti a osoby s citlivou povahou. Ve fotogalerii je k vidění i děsivý záběr z místa činu.

Když se zápasník Roman Kučerovský radoval z titulu mistra republiky ve volném stylu, asi by málokoho napadlo, že se z něj stane šílený vrah, jehož čin šokuje i otrlé kriminalisty. Muž ale vyměnil sport za alkohol a drogy, byl závislý zejména na toluenu. Jak se později ukázalo, netrpěl sice žádnou sexuální deviací, ale podle psychiatrů byl psychopatickou osobností se stupňujícími agresivními tendencemi. A právě jeho agresivita a bezcitnost se naplno projevila 4. dubna roku 1984.

Kučerovský se pohádal se svou přítelkyní Jitkou B. (28) z Brna. Když ho o několik dní později odmítla pustit do bytu, vyrazil dveře a začal řádit jako smyslů zbavený. Jitku chytil za vlasy, vytáhl nůž, který si přinesl s sebou, a dvakrát ji bodl do hrudníku. Přesto, že Jitka upadla do agónie, rozzuřenému zápasníkovi to nestačilo a nebohé ženě před zraky jejího tříletého syna uřízl hlavu. Obě části těla hodil na přikrývku a odtáhl do kuchyně. Malému chlapci přikázal, ať se schová pod peřinu. V kuchyni pak tělo ženy pomocí nože a sekery rozporcoval na mnoho částí. Část těla spálil v kamnech, do kterých hodil i Jitčin kabát a boty. Další části těla uložil do kufru, který našel v bytě, a vysypal vše do řeky Svratky nedaleko Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Později v řece policejní potápěči část těla dokonce našli, jednalo se konkrétně o ohořelou část nohy.

Jakmile do řeky vysypal hrůzný obsah kufru, vrátil se do bytu a zavazadlo opět naplnil zbytky těla s tím, že si je odnese k sobě do bytu a později je opět vysype do řeky. Aby se zbavil očitého svědka, smotal zakrvácené koberce a opřel je o rozpálená kamna. Chtěl byt i s dítětem zapálit, a zahladit tak stopy. To mu ale nevyšlo. Jeden ze sousedů se totiž vracel domů z práce a všiml si kouře vycházejícího z Jitčina bytu. Protože nikdo neotevíral, zavolal hasiče. Ještě před jejich příjezdem dorazili na místo policisté. Ti vyrazili dveře a ze zadní místnosti silně zakouřeného bytu vynesli živého chlapce.

Hasiči poté vytáhli z kuchyně doutnající koberce. Když se je snažili rozbalit, spatřili skvrny od krve a z jednoho koberce dokonce vypadly části tkáně a kus kůže i s vlasy. To, co posléze policisté v bytě objevili, otřáslo i protřelými kriminalisty. V bytě našli lidské zuby, části mozku, ušní boltec a na několika místech bytu také rozsáhlé krevní stopy. V kamnech a v kbelíku na popel pak byly nalezeny části ohořelých kostí i kovová část menší sekyrky.

Během několika málo hodin padlo podezření na Jitčina přítele Romana Kučerovského. Když si pro něj do jeho bytu v Pekařské ulici v Brně přišli, měl na sobě jen dámské silonky, byl celý umazaný od krve a odmítal se strážcům zákona vydat. Házel po policistech cihly, a ti ho tak zatkli až poté, co ho zkrotili pomocí slzného granátu. Pak se jim naskytl další děsivý obraz zkázy. Ve zdevastovaném bytě objevili kusy lidského masa o celkové váze 22 kilogramů.

S kriminalisty odmítl Kučerovský spolupracovat. Tvrdil jim, že se ještě nenarodil a že se jmenuje "anglický král". Podle znalce se snažil simulovat duševní poruchu. Skončil na uzavřeném oddělení Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích. Tam se po dlouhých čtyřech měsících k vraždě doznal. Psychiatrům a později i policistům popsal i další podrobnosti. Právě na základě jeho doznání prohledávali policejní potápěči řeku Svratku, kde i po tak dlouhé době objevili ohořelou část Jitčiny nohy.

Za vraždu ho poslal soud na 24 let do vězení. Na základě rozsáhlé amnestie vyhlášené tehdejším prezidentem Václavem Havlem byl ovšem v roce 1990 propuštěn na svobodu. Ze svého trestu si tak odpykal pouhých šest let. S takovou sazbou běžně od soudů odcházejí padělatelé peněz.

Upozornění: Ve fotogalerii je k vidění i děsivý záběr z místa činu, který by děti a osoby s citlivou povahou neměly vidět.

Zdroj: kriminalistika.eu, refresher.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet