Šílený The Mad Chopper: Usekl dívce ruce a vyhodil ji z devátého patra. I tak se vrátil na svobodu

 Historie kriminalistiky 
13. července 2023 18:03 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Lawrence Singleton se odstrašujícím případem zvráceného násilníka a vraha allthatsinteresting.com
Nazvali ho The Mad Chopper – vlastním jménem Lawrence Singleton. Páchal zvěrstva a ničil životy, přesto ho nestačilo odsoudit jednou, aby měli lidé klid. Stal se odstrašujícím případem zvráceného násilníka a vraha. Tenhle příběh není pro každého.

V severní Kalifornii před lety unesl teenagerku, odvezl ji do odlehlé oblasti mimo Modesto a tam vzal do bytu, odkud už neměla vyjít živá. Byla to ještě patnáctiletá stopařka, na kterou narazil náhodou. Mary Vincentová měla ale obrovskou smůlu, protože její taxikář byl zvrácený šílenec. Singleton k ní byl milý a zdvořilý. Pokračoval s ní v jízdě na východ, až dorazili do izolované oblasti mimo Modesto. Teprve pak vyšla najevo jeho pravá povaha. Byl to typ opilce, který ji neváhal ubližovat, když se nalil trochou alkoholu. Poté, co hodně pil, opravdu brutálně znásilnil Mary, podle policejních záznamů dokonce dvakrát, a pak ji uškrtil. Nebo si alespoň myslel, že je uškrcena.

V domnění, že je mrtvá, se jí rozhodl zbavit. V tomto se zdroje liší. Některé uvádí, že chtěl její tělo shodit do kaňonu, jiné, že ji vyhodil z devátého patra, jednoznačné ale je, že se pokoušel odklidit mrtvolu. Dostal ale strach. V poslední chvíli si uvědomil, že by někdo mohl chtít tělo identifikovat a obával se, že si s ním dívku spojí. Usekl jí tak ruce v oblasti zápěstí sekerou, aby ji zbavil otisků prstů.

Nejhorší ale bylo, že dívka po celou dobu žila. Probrala se s usekanýma rukama. To, co Mary musela prožívat, nelze popsat slovy. Její pud sebezáchovy byl ale větší, než bolest a křivda, jaké se na ní zrůda v podobě člověka dopustila. Vydala se pekelnou krajinou, kde pálilo vařící slunce, dokud nenašla pomoc.

Jedna z jejích useknutých končetin byla později nalezena poblíž Golden Gate Bridge. Zato najít násilníka, který jí tohle utrpení způsobil, se zdálo jako větší oříšek. Když ho policie konečně dostihla, Singleton začal tvrdit, že to dívce způsobil někdo jiný. Policie se ale nenechala oklamat.

Díky výpovědím očitých svědků, Mary a skvělé práci policistů byl Singleton odsouzen. Za své brutální zločiny dostal 14 let vězení. I to se může někomu zdát jako příliš nízký trest. Ale protože Singleton byl dobrý vězeň, byl po osmém roce podmínečně propuštěn za dobré chování. Když byl propuštěn, žádná komunita v severní Kalifornii ho nechtěla ukrývat kvůli jeho zvráceným činům. Musely ho ochránit úřady, protože místní obyvatelé jej chtěli lynčovat.

A představte si pocity dívky, kterou doživotně znásilnil a zmrzačil, když se doslechla, že je na svobodě. Nikdo nemůže mít klidné spaní, pokud z vězení pustí člověka, jenž se jej pokusil zabít. Lidé na něj proto měli vztek, Mary Vincent mohla být dcerou kohokoliv z nich.

Nakonec byla kvůli agresi veřejnosti uzavřena dohoda a Singletonovi bylo dovoleno vrátit se do Tampy, svého rodného města, odpykat si zkušební dobu. Tam se ale jeho činy posunuly ještě o něco dál. Tentokrát nešlo o znásilnění nebo zmrzačení, neváhal zabít.

Soused jednoho dne zaslechl podezřelý hluk z jeho domu, a tak zavolal policii. Ukázalo se, že Lawrence Singleton nalákal do svého domu ženu, kterou brutálně zabil. Policie dorazila a zaklepala na jeho dveře. Měly závěs, na kterém byl nalepený použitý kondom. Singleton byl celý od krve. Prostitutku Roxanne Hayesovou objevila policie v zakrvácené hromadě hadrů na pohovce. Za tento zločin byl konečně odsouzen k trestu smrti, ale nedočkal se ho, mezitím zemřel v roce 2001 ve vězení.

Mary Vincent je dnes 58 let. V roce 1978, kdy došlo ke tragédii, měla Mary Vincent před sebou slibnou budoucnost. Bylo jí 15 let, závodně tančila a její instruktoři věřili, že kdyby chtěla, mohla by udělat kariéru v tanci. Snila o tom, že bude vystupovat po celém světě. Ale jedné noci, když si stopla špatného člověka, jí život ukázal, že umí být skutečně drsný. To, co se tu noc stalo Mary Vincentové, a události, které se odehrály v následujících desetiletích, vedlo dokonce ke změně kalifornských zákonů.

Maryin popis Singletona byl tak jasný a podrobný, že když začalo policejní hledání, Singletonův soused ho okamžitě poznal a nahlásil ho policii. Tehdejší zákony byly však tak mírné, že maximální trest, který Singleton mohl dostat, byl 14 let vězení, což byl trest, který mu také přisoudili, jakmile byl shledán vinným z únosu, pokusu o vraždu, znásilnění a řady dalších závažných zločinů.

Mary si prožila těžký život plný traumatu a posttraumatické stresové poruchy kvůli muži, který ji napadl. Měla však i přesto dva syny a stala se zběhlou v práci s náhradními díly z rozbitých ledniček a starých stereo přístrojů. Vytvořila si život, který se dá nazvat plnohodnotným, aby na hrůzy svého dospívání zapomněla. Špičkové protetiky jsou neuvěřitelně drahé, přesto je může používat místo rukou, a je jí tak dobře. Od roku 2009 byla dokonce plodnou umělkyní a vytvářela obrazy mocných žen či ženských akčních postav. Ale v několika rozhovorech v průběhu let řekla, že chce zůstat sama, aby mohla žít svůj život. K lidem už nemá důvěru a není schopná začlenit se do společnosti stejně jako dříve.

Zákon, který byl na základě tohoto případu vytvořen je nazván „Singletonův zákon“. Byl vypracován v Kalifornii a brání předčasnému propuštění pachatelů, kteří páchají zločiny zahrnující mučení. Mary dokonce svědčila v Singletonově druhém procesu, když zabil prostitutku, která byla matkou tří dětí, a podpořila tento kalifornský návrh zákona. Nyní je minimální trest za trestný čin mučení 25 let.

I tak ale mnoho delikventů zákon nikdy nedostihne. Tři čtvrtiny žen nenahlásí, že na nich někdo páchal násilí a z těch, co tak učiní, se jen pár desítek případů podaří vyřešit. Méně než půl procenta hlášených znásilnění nakonec vede k odsouzení a uvěznění.

Další zdroje: Blurredbylines.com, Huffpost.com,

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít