Zrůdný strýc zavraždil nevinnou sedmiletou neteř. Mstil se jí za krach svého vztahu

 Historie kriminalistiky 
11. listopadu 2021 16:36 / Naďa Stehlíková
  28
📷
5 fotografií v galerii
Smrt dívenky byla velmi trýznivá Shutterstock
Sedmiletá dívka zaplatila životem za to, že se její pětadvacetiletý strýc nebyl schopný smířit s rozchodem. Ačkoliv jeho vztah nemohla nijak ovlivnit, stala se cílem strýcovy agresivity. Krutým způsobem ji zavraždil a tělo pak odnesl do kůlny, kde ho schoval do vyřazené lednice.

Upozorňujeme, že následující text není vhodný pro děti a osoby s citlivou povahou. Ve fotogalerii je k vidění i děsivý záběr z místa činu.

Už brzy tomu bude 20 let, kdy Moravským Berounem na Bruntálsku otřásl případ vraždy sedmiletého děvčátka. Trýznivým způsobem ji zabil její vlastní strýc Vladimír Bayer, který se nedokázal smířit s tím, že ho opustila jeho přítelkyně. Neteřinku zamordoval tehdy zcela bezdůvodně několik měsíců po rozchodu se svou družkou. „Zrůdo vrahounská!“ křičela během soudního líčení na Bayera jeho matka.

Pro Bayera nebyla vražda neteře jeho prvním krvelačným činem. Už v době, kdy mu bylo 17 let, spolu s dalšími dvěma kumpány umlátil k smrti během loupeže sedmašedesátiletého seniora. Soud ho za to jako mladistvého poslal na sedm let do vězení. Podle soudních znalců tehdy netrpěl žádnou deviací a jeho resocializace byla možná. I proto se po třech letech dostal opět na svobodu. Źádná náprava se ale u sebestředného a bezcitného Bayera nekonala. Naopak.

Našel si sice přítelkyni, ale jak sám později přiznal, občas ji bil. Nebylo tak divu, že ho na podzim roku 2000 opustila. V té době se Bayer léčil s rakovinou a podstupoval léčbu ozařováním. Následující rok v lednu se zřejmě rozhodl za svůj zpackaný vztah a život pomstít celému světu. Bohužel to odnesla jeho sedmiletá neteř, nevinné dítě, které mu nijak neublížilo.

Dne 16. ledna 2001 si na neteř počkal u školy a pomocí balíčku sušenek ji nalákal k sobě domů. Její spolužačky požádal, aby ji ve škole omluvily. Doma přinutil dívenku napsat dopis, ze kterého vyplývalo, že ji drží neznámý muž, který ji zabije, pokud se k Bayerovi jeho bývalá družka nevrátí. K dopisu byly přiložené dvě sponky, které patřily dívence. Dopis nechal na klice od dveří bytu své matky, tedy babičky holčičky. Jenže ve skutečnosti Bayer na návrat přítelkyně nečekal a holčičku zavraždil. Byla mrtvá zřejmě už v době, kdy ke své matce nesl dopis.

Jakmile vystrašená dívka dopis dopsala, Bayer jí nacpal do úst kapesník, ústa jí přelepil páskou a šňůrou a tkaničkou od svých bot ji uškrtil. Soudní lékaři později prohlásili, že způsob smrti byl surový a trýznivý. Mrtvé děvčátko potom svlékl, zabalil do povlečení, strčil je do pytle a schoval do vyřazené lednice v kůlně za domem.

Než se ukázalo, že dívka je po smrti, bylo po ní vyhlášeno pátrání. Toho se na žádost Baerovy sestry, matky holčičky, zúčastnil i sám vrah. Neštítil se se svou sestrou mluvit, jako by se nic nestalo. „Vůbec na něm nebylo poznat, že by mohl udělat něco takového. Dokonce v době, kdy už dcerka byla mrtvá, přišel k nám do bytu a kouřil v koupelně," řekla u soudu matka dítěte.

Policie Bayerův byt prohledala hned v den zmizení dívky, ale nic neobjevila. Bayer svou vinu popíral a přiznal se až po 17 hodinách. Kriminalistům i sdělil, kde tělo děvčátka najdou. Soudní lékaři i tentokrát uvedli, že muž netrpí žádnou duševní chorobou či sexuální deviací. V době činu byl plně schopen své jednání ovládat. Měl však sklony k agresivitě a byl bezcitný k lidem, a to i k rodině. Jeho resocializaci tentokrát znalci označili za nulovou.

Krajský soud v Ostravě ho dne 19. října 2001 odsoudil jako zvlášť nebezpečného recidivistu k doživotnímu trestu odnětí svobody. Vrchní soud v Olomouci v lednu 2002 rozsudek Krajského soudu potvrdil. Momentálně trest vykonává ve věznici Valdice.

Upozornění: Ve fotogalerii jsou i děsivé záběry z místa činu. Děti a osoby s citlivou povahou by je neměly vidět.

Zdroj: kriminalistika.eu, iDnes.cz, Wikipedia.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít