Babišovo loučení: Mám plné břicho, těším se do postele a na Vánoce

 Události 
15. prosince 2021 07:28 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Andrej Babiš na jednání Visegrádské čtyřky hýřil úsměvy Vláda ČR
K překvapení mnohých se prezident Miloš Zeman rozhodl jmenovat celou vládu i s Pirátem Janem Lipavským, ke kterému má velké výhrady. A tak se premiér v demisi Andrej Babiš pomalu loučí. Prozradil, na co se těší i jaké má nejbližší plány.

Jak novináři zjistili, ještě před důležitým jednáním se Zemanem jel Fiala cosi řešit s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Objevují se tak pochybnosti, na čem se vlastně premiér s prezidentem dohodli. Ministři budou jmenováni v pátek, v pondělí to oznámil designovaný premiér Petr Fiala. Okamžitě se začaly rojit spekulace, co za to prezidentovi Miloši Zemanovi slíbil. „Naše diskuze s panem prezidentem byla otevřená a místy i tvrdá,“ uvedl Fiala.

Do ministrů chtěl v minulosti Zeman mluvit i Babišově vládě. A ten ho nepřesvědčil. „Pana prezidenta nejsem schopen znásilnit, takže jsem asi neschopný,“ řekl tehdy Babiš.

Podle Fialy teď Zeman ustoupil pro dobro země. „Já jsem si osobně myslel, že pan prezident neustoupí. Fiala má Sněmovnu, za sebou Senát, možná i Ústavní soud,“ sdělil Babiš nyní.

Dny Adreje Babiše ve vedení vlády se rychle krátí, a tak se pomalu loučí. Za sebou má už i rozlučku s evropskými státníky. Učinil tak na svém pravděpodobně posledním jednání Visegrádské čtyřky v pozici předsedy vlády, které se konalo v Budapešti. A nešetřil úsměvy. „Jeho přátelství se nás vždy citově dotklo. Bylo sympatické, jak skvěle ovládá francouzštinu,“ vyzdvihl Babiše francouzský prezident Emmanuel Macron. „Věřím, že zůstaneme přáteli i nadále,“ dodal slovenský premiér Eduard Heger.

Na jednání se Andrej Babiš v Maďarsku zdržel až do pozdních večerních hodin. V luxusní restauraci večeřel s premiéry Maďarska, Polska, Slovenska a taky s francouzským prezidentem Macronem. „Husí játra, někteří rybu, biftek, dukátové buchtičky a tokajské víno, takže mám plné břicho a těším se do postele,“ zhodnotil situaci Babiš.

Na předání úřadu vlády se podle všeho těší. Vyplynulo to z jeho odpovědi, kterou ve videu na svém Facebooku nahrál své jedné fanynce. Ta se ho mimo jiné ptala, jak se těší na Vánoce. „No, na Vánoce se těším, ale záleží to hodně i na prezidentovi a novém premiérovi Petru Fialovi. Jestli vláda bude v pátek, tak super. Těším se, že si užiji víkend, budu mít úplně jinou roli,“ prohlásil Babiš ve videu. V jiném videu na svém Facebooku pak prozradil své nejbližší plány. „Zvolnil jsem pracovní nasazení, už nepracuji 16 hodin denně, ale podstatně méně. A začal jsem se také starat o sebe a začal jsem hubnout. Musím teď zhubnout tak sedm až osm kilo," svěřil se Babiš jiné fanynce,

Babišovi i Fialovi lidé už na konec týdne připravují oficiální předání úřadu vlády. V pátek a v sobotu mají převzít resorty noví ministři.

Zdro: CNN Prima News, Facebook.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu