Andrej Babiš hasí požár, který sám způsobil, zaznělo v Evropském parlamentu

 Události 
06. října 2021 16:28 / Naďa Stehlíková
  9
📷
1 fotografie v galerii
Evropský parlament jedná o vysokých cenách energie Depositphotos
Plénum Evropského parlamentu dnes jedná o vysokých cenách energie, jeho příčinách, dopadech na obyvatele a o způsobech, jakými tento problém řešit. Poslanci ODS upozornili, že řada z příčin vysokých cen spočívá v chybných krocích, které EU v minulosti učinila. Místo boje za nižší ceny energií bojoval podle nich Andrej Babiš za své zemědělské dotace, a to až do roztrhání těla.

Důvodů růstu cen energií je podle poslankyně Evropského parlamentu (EP) Veroniky Vrecionové celá řada, ale za mnoho z nich můžou chybná rozhodnutí unijních legislativců. „Mluvíme o špatném systému emisních povolenek, které navyšují cenu výroby elektrické energie. Mluvíme o klimatickém zákonu a zbrklém ústupu od využívání fosilních paliv v energetice. Mluvíme o iracionálním odklonu od jaderné energetiky. Všechny tyto kroky zdražují a omezují produkci energie,“ uvedla poslankyně EP Veronika Vrecionová.

Poslanec EP a místopředseda ODS Alexandr Vondra má obavy, že nás čeká peklo a bída pro všechny. „Zcela rozumím tomu, proč mé kolegy z levice rostoucí ceny energií tak děsí. Její snění o bezuhlíkové budoucnosti se jí vymyká z rukou. Bohužel toto je jen zahřívací kolo. Pokud projde balík Fit for 55, teprve pak nás čeká skutečné peklo a bída pro všechny. Při snaze hasit domnělý požár planety může být zažehnut požár sociálních nepokojů, který diskredituje zelenou agendu a rozvrátí EU. Zastavme to, dokud je čas. V opačném případě nás čekají žluté vesty v celé Evropě,“ zdůraznil Alexandr Vondra.

Předseda klubu ODS v EP Jan Zahradil připommenul, že Andrej Babiš poslední dva dny bojuje za úpravu cen emisních povolenek. „Ale tyto ceny letí vzhůru už několik měsíců a premiér to ani nezaznamenal. Měl také několik možností, jak nesmyslně přísnou zelenou agendu zastavit, nebo alespoň zpomalit. Nevyužil ani jednu z nich. Zatímco do roztrhání těla bojoval za zemědělské dotace, za jadernou energetiku se nepostavil,“ dodal Jan Zahradil.

Zdroj: ODS

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu