Olma stahuje čerstvé mléko prodávané také v Lidlu pod značkou Pilos, u něhož mohlo dojít ke kontaminaci

 Události 
22. října 2021 11:51 / Irena Frolová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kontaminace se týká výhradně čerstvého mléka v PET lahvích Olma, Lidl
Společnost Olma stahuje z prodeje čerstvé mléko, u něhož mohlo dojít ke kontaminaci. Mléko se může i při uchování ve správných skladovacích podmínkách kazit, proto jej výrobce nedoporučuje ke konzumaci. Týká se to také mléka z prodejen Lidl nabízeného pod privátní značkou Pilos.

Jedná se o mléko pouze v PET lahvích, nikoliv v kartonových krabicích. K mikrobiální kontaminaci došlo vinou technické poruchy na zařízení. Jedná se o mléka s daty spotřeby 26.–30. 10. 2021.

„Kontaminace není plošná a masivní. Kontaminované mléko poznáte tak, že vykazuje netypickou vůni a chuť. U citlivých jedinců může mléko po požití způsobit zažívací potíže. Žádáme všechny zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a výše uvedené výrobky dále nekonzumovali,“ uvedla společnost Olma.

Výrobce z důvodu preventivní ochrany spotřebitele stahuje z oběhu také výrobky „Pilos“ Čerstvé mléko 1,5 % 1 l, „Pilos“ Čestvé mléko 3,5 % 1 l a „Pilos“ Bio Čerstvé mléko 1 l s datem spotřeby 26.–30. 10. 2021 prodávané v řetězci Lidl. Ostatní výrobky značky Pilos nejsou tímto opatřením dotčeny. Pokud jste již uvedené mléko zakoupili, můžete jej vrátit v prodejnách, ve kterých jste nákup uskutečnili, a to i bez předložení pokladního dokladu. Mléko můžete reklamovat také přímo u společnosti Olma. „Závada byla odstraněna a byla přijata veškerá opatření,“ dodala společnost.

Olma je jedním z největších zpracovatelů mléka a dodavatelů mléčných výrobků v Česku, která patří do koncernu Agrofert.

Zdroj: Olma, Lidl.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu