Miminko si zažilo neskutečná muka. Mělo několik zlomenin a popálený obličej

 Události 
11. ledna 2022 07:08 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Týrané miminko skončilo v nemocnici na jednotce intenzivní péče Ilustrační foto Depositphotos
Otřesný případ týrání měsíčního miminka vyšetřují brněnští kriminalisté. Chlapeček měl na několika místech zlomenou nožičku a popálený obličej. Z krutostí policisté viní osmadvacetiletého partnera matky dítěte, kterému za surové chování hrozí až dvanáctileté vězení.

O případu jako první informovala CNN Prima News, která uvedla, že dítě mělo třikrát zlomenou stehenní i lýtkovou kost a popáleniny v obličeji. Měsíční miminko následně skončilo na jednotce intenzivní péče.

Na podezření z týrání upozornila policisty lékařka z brněnské Dětské nemocnice. Kriminalisté se začali případem okamžitě zabývat a následně obvinili partnera matky novorozence ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby. „Trestní stíhání je vedeno vazebně, pachateli hrozí dvanáctiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté na objasnění všech okolností mimořádně závažného případu nadále pracují,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle informací CNN Prima News se týrání mělo odehrávat za dveřmi jedné z ubytoven v Brně. Novorozenec byl prý v zuboženém stavu. Popáleniny v obličeji byly způsobeny fénem, který pár používal místo topení.

„Matka miminka už má dohromady asi šest nebo sedm dětí a ty jsou v dětském domově. Pět z nich už má dávno novou rodinu,“ svěřil se CNN Prima News jeden z obyvatelů ubytovny.

Matka dítěte jakékoliv pochybení odmítá a tvrdí, že se chlapeček zranil nešťastnou náhodou. „Vyklopil se z kočárku, když ho nesl můj bratr a přítel. Popáleniny má od fénu, kterým doma topí můj přítel. Mělo se to stát ve chvíli, kdy společně spali na posteli, a tak se z toho spálil,“ uvedla pro CNN.

Dítěti by prý nikdy neublížila. „Vůbec ne. Teď už je na tom lépe a příští týden ho převedou na normální pokoj. Bude to dobrý. V příštím týdnu se za ním stavím na návštěvu,“ doplnila matka měsíčního miminka.

Zatím je obviněn jen matčin přítel, to se ale může změnit. Policisté totiž momentálně zjišťují i to, jaký případný podíl měla na stavu měsíčního chlapečka také jeho matka a jestli o brutálním týrání věděla a mohla mu zabránit. Nedá se tak vyloučit, že v případu padne ještě další obvinění.

Zdroj: Policie ČR, CNN Prima News.

Témata: krimi, týrání, miminko, Brno
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon