Hamáček vyhrožuje nenaočkovaným lidem, že jim zakáže chodit do práce

 Koronavirus 
25. října 2021 18:00 / Naďa Stehlíková
  18
📷
1 fotografie v galerii
Jan Hamáček varuje před zpřísněním bezpečnostních opatření Shutterstock
S tím, jak se zvyšuje počet nakažených nemocí covid-19, zaznívají ze strany vládních politiků ostřejší slova a hlavně opět varují před možným zpřísněním bezpečnostních opatření. Jan Hamáček (ČSSD) dnes dokonce prohlásil, že může nastat i situace, že nenaočkovaní lidé nebudou smět chodit do práce.

Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí předstoupil před novináře po jednání Ústředního krizového štábu. Na tiskové konferenci informoval o zhoršující se koronavirové situaci. 

Pronesl, že pokud se epidemiologická situace nepřestane zhoršovat, dojde k rozšíření míst, kde lidé budou prokazovat bezinfekčnost. Prokazovat by se potvrzením o očkování, testu nebo prodělání covidu-19 mohli lidé například i na pracovišti. 

​"Případné testy by si musel hradit sám zaměstnanec. Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje výklad příslušného paragrafu zákoníku práce za tímto účelem," uvedl na tiskové konferenci Hamáček. Upozornil, že chybějící potvrzení by znamenalo překážku na straně zaměstnance.

Ministr upřesnil, že se jedná o podobný princip, jaký zavedli v Itálii. Zaměstnanec se tedy musí prokázat zaměstnavateli, že je negativní, jinak do práce nesmí. O návrhu bude vláda ještě diskutovat.

Ačkoliv Hamáček sice během svého vystoupení tvrdil, že prokazování bezinfekčnosti na pracovištích už je v řešení, ministerstvo zdravotnictví ale uvedlo, že s ničím podobným v tuto chvíli nepočítá. "V současné době o podobné variantě neuvažujeme," sdělil TN.cz mluvčí Daniel Köppl.

Zdroj: TN.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...