Babiš selhal. Měl zastavit mafiánské chování hradní suity, říká europoslanec Pospíšil

 Události 
02. listopadu 2021 14:27 / Stanislav Koudelka
  16
📷
1 fotografie v galerii
Proč Andrej Babiš nic neudělal a připojil svůj podpis pod žádost o milost? Pixabay
Prezident Miloš Zeman letos v září omilostnil podnikatele Pavla Podroužka, který byl stíhán za krácení daní se škodou 9,7 milionu korun. Hlava státu mu zároveň odpustila i podmínku za řízení v opilosti. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) má pochyby, zda tuto milost vůbec podepisoval český prezident. A není v tom osamocen.

Olomoucký podnikatel má být, dle žádosti o milost, už tři roky vážně nemocný. Podle zjištění Radiožurnálu se ale Pavel Podroužek od roku 2019 dostal do vedení hned šesti firem.Miloš Zeman, toho času Vratislav Mynář, omilostnil podnikatele s vážnými zdravotními problémy, který dál bez problémů podniká. TJ Osvětimany musí mít radost,“ napsal si na Twitter náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Marek Ženíšek (TOP 09).

Poslanec Evropského parlamentu a předseda pražské krajské organizace TOP 09 Jiří Pospíšil vidí chybu i v chování premiéra Andreje Babiše (ANO): Prezident, který podle Ústřední vojenské nemocnice není schopný práce, uděluje milost podvodníkovi! Babiš nepřekvapil. Selhal jako pojistka, která měla zastavit mafiánské chování hradní suity. Nad touto milostí se bude vždy vznášet pachuť, zda ji opravdu podepsal prezident, a pokud ano, v jakém stavu,“ polemizuje Pospíšil na svém twitterovém účtu.

Na zmíněné milosti je právě i podpis předsedy vlády. Babiš Radiožurnálu řekl, že nechá vše prověřit. Což měl ale zřejmě udělat už dříve a ne až ve chvíli, kdy vše prasklo.

Miloš Zeman měl žádost o milost podepsat 14. září. Tedy v ten samý den, kdy byl hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici. V péči lékařů byl týden. Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček tehdy řekl, že „prezident přihlédl ke zdravotnímu stavu omilostněného, který trpí závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, a to až na hranici jejich selhávání.“ Dodal, že tato onemocnění jej (tedy pana Podroužka), mohou ohrozit na životě.

Nic z toho se však podle redaktorů Radiožurnálu, kteří se s podnikatelem sešli pod záminkou obchodní schůzky, neděje. Asi další hradní záhada...

Zdroj: Radiožurnál, Twitter.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný