Nejsledovanější aukce domu skončila po pěti letech. Krejčířova vila se prodala za zlomek původní ceny

 Události 
01. prosince 2021 08:30 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Požár v roce 2019 snížil odhadní cenu Krejčířovy vily na 42 milionů korun HZS Středočeského kraje
Krejčířova vila se včera prodala za pětinu původní odhadní ceny, v podstatě za cenu pozemku. Skončila tak nejsledovanější série aukcí realitního majetku v novodobé historii ČR.

Podle tiskové zprávy Lukáše Kovandy se včera černošická vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře vydražila za 21,4 milionu korun, tedy nominálně za zhruba dvacetinu nákladů její výstavby, které jsou odhadovány na více než 400 milionů korun.

Při rozloze pozemku přesahující 2000 metrů čtverečních tak byla vydražena v podstatě za cenu tohoto poměrně lukrativního černošického pozemku, od níž jsou odečteny náklady na základní sanaci morálně i technicky značně nevyhovujících umístěných objektů i celého příslušného areálu.

Po pěti letech a osmi kolech dražeb tak končí nejsledovanější série aukcí nemovitostního objektu v novodobé historii ČR. První aukce se uskutečnila už v roce 2016, kdy se objekt nepodařilo vydražit za necelých 65 milionů korun, tedy za zhruba dvě třetiny tehdejší odhadní ceny, čítající takřka sto milionů korun.

V roce 2019 vilu zachvátil požár, jenž snížil odhadní cenu na 42 milionů korun. Už před požárem se vilu ale nepodařilo prodat ani za 27 milionů korun, píše se například na eurozpravy.cz.

"Druhá Krejčířova černošická vila byla roku 2017 prodána za 15,8 milionu korun. Odhadní cena přitom činila takřka 26 milionů korun. Objekt ze 30. let se tedy prodal jen za zhruba 60 procent odhadní ceny. Za nižší prodejní cenu mohlo umístění druhé Krejčířovy vily v záplavové oblasti, nutnost rekonstrukcí a oprav, ale také skutečnost, že patřila odsouzenému, nebezpečnému a mediálně nechvalně proslulému zločinci. To na objektu zanechalo určité stigma, jež snižuje jeho cenu," uvádí na svém webu lukaskovanda.cz ekonom.

"Šedesát procent nové odhadní ceny Krejčířovy vyhořelé černošické vily, která byla včera vydražena, odpovídá částce 25,2 milionu korun. Nese si však sebou daleko výraznější nepříznivé stigma než zmíněná prodaná druhá Krejčířova černošická vila ze 30 let," říká ekonom a komentátor Kovanda.

"Je s ním totiž v obecném povědomí mnohem těsněji spjata. Fotografie této Krejčířovy vily se nesčetněkrát objevily v médiích, vždy v negativních souvislostech. Navíc budova postupně zastarala nejen co se vybavení týče, ale právě i morálně. Šrámy na ní zanechal také rozsáhlý vandalismus. Málokdo chce dát dvě desítky milionů za bydlení v obydlí tak nechvalně proslulé osoby, jakou Krejčíř je. To všechno jsou důvody, proč se vila prodala ani ne za 60 procent odhadní cen jako druhá z Krejčířových černošických vil, ale ještě levněji," komentoval sledovaný prodej nemovitosti ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj: lukaskovanda.cz, eurozpravy.cz, TZ Lukáš Kovanda.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu