Putin prozradil tři podmínky, po jejichž splnění prý ukončí válku na Ukrajině

 Ze zahraničí 
01. března 2022 06:13 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vladiir Putin řekl francouzském prezidentovi, na základě jakých tří podmínek ukončí válku na Ukrajině Depositphotos
Francouzský prezident Emmanuel Macron mluvil telefonicky se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Během tohoto hovoru Putin sdělil tři podmínky, po jejichž splnění je připraven válku na Ukrajině ukončit.

Po telefonátu s Putinem mluvil Macron také s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Zda ten na Putinovy požadavky přistoupí, zatím není jasné.

Putin se dožaduje tří věcí. Uznání ruské svrchovanosti nad poloostrovem Krym, demilitarizace Ukrajiny a zajištění její neutrality. Jedině po splnění těchto podmínek Rusko ukončí válku na Ukrajině.

"Vladimir Putin uvedl, že dohoda je možná pouze tehdy, jestliže budou bezpodmínečně zohledněny legitimní bezpečnostní zájmy Ruska včetně uznání ruské svrchovanosti nad Krymem, demilitarizace a denacifikace Ukrajiny a zajištění jejího neutrálního statusu," stojí v prohlášení Kremlu. Informovala o tom agentura TASS například prostřednictvím webu echo24.cz.

Podle kanceláře francouzského prezidenta spolu lídři mluvili přibližně 90 minut. Macron zopakoval požadavek mezinárodního společenství, aby Putin zastavil ofenzivu, a ruského prezidenta vyzval i k okamžitému zastavení útoků na civilní obyvatelstvo.

"Prezident Putin potvrdil svoji ochotu zavázat se k těmto třem bodům," informovala Macronova kancelář. Šéf Elysejského paláce potom zavolal ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, obsah hovoru ale nezveřejnili, uvádí tn.nova.cz.

Francouzský prezident také navrhl Putinovi, aby zůstali v dalších dnech v kontaktu.

Zdroj: tn.nova.cz, echo24.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu