KOMENTÁŘ: Nepochopitelné a zarážející. Daniela Kovářová se probojovala do Senátu navzdory obhajování sexuálního násilí

 Komentáře 
29. října 2022 12:30 / Michael Veselý
  80
📷
1 fotografie v galerii
Nová senátorka má velmi svérázný přístup k citlivým tématům Wikimedia Commons/Luděk Kovář
Volíme jako pitomci. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že prosadíme na důležitý post někoho, kdo hájí sexuální obtěžování jako přirozenou věc. Tváří se jako bojovnice za práva toho, co je přirozené, avšak její názory reprezentují pouze utlačování menšin, které se naopak moderní doba snaží chránit a podporovat.

Desítky mladých dívek sdílejí na Instagramu znepokojené příspěvky, které mluví o tom, kdo je novou plzeňskou senátorkou. Volby totiž vyhrála žena, která svými názory pohoršila značnou část národa a v poslední době se o ní píše všude, kde to jde. Tváří se, jako by chránila svět, který se nám pomalu rozpadá pod rukama tím, že až příliš úzkostlivě řešíme každé bezpráví.

Jak by tedy vypadal svět podle paní Daniely? Vidím hromadu chlapů, co si dovolují na pěkné slečny, protože plácnout nějakou po zadku, když ho má pěkný, je přece přirozené! Označovat někoho jako černého nebo cikána bude v pořádku i v případě, že toto označení někdo použije hanlivě, protože když dotyčný černý je, proč na to nepoukázat? A rodiny bude smět tvořit vždy jen muž a žena! Protože je to tak přirozené? Nebo proč vlastně, když homosexualita se mezi lidmi vyskytovala od nepaměti?

Ano, tohle jsou názory a priority nové plzeňské senátorky. Ještě štěstí, že paní Kovářová sama svět změnit nemůže, a tak jen doufejme, že se nenajde víc jí podobných, kteří by se tvářili, že když byli lidé na něco po léta zvyklí a je to pro ně „normální“, je to taky správné.

„Chci si říkat svůj názor, jaký mám,“ mi znělo spíše jako něco, co říkají nevyzrálé slečny ve videích na sociálních sítích. A když jsme u nich, paní Daniela Kovářová se také zmínila, že v rámci svého normálního světa také chce, aby jí Facebook přestal mazat statusy. To už nejspíš o něčem vypovídá.

„Sexuální obtěžování je přirozená věc, kterou podnikali naši předkové, a kdyby ji nepodnikali, tak tady nebudeme,“ uvedla také. Méně civilizovaný názor jsem dlouho neslyšel. Nicméně na svém Twitteru tento názor ještě rozvedla a vylepšila. Nebo si alespoň myslela, že ho vylepšuje… „Sexuální obtěžování je přirozené chování všech samců a samiček. Bez něj bychom nebyli na světě. V různých situacích, kulturách či v různé formě jsou některé z těchto tanečků pokládány za zdvořilé, jiné formy za jiných okolností jsou pokládány za ne zrovna zdvořilé. Pevně ale doufám, že všechny druhy sváděcích rituálů, zdvořilé i méně zdvořilé, zůstanou i v budoucnu legálními. Kriminalizace má čekat jen hrubé násilníky, kteří překročí hranici stanovenou trestním právem. Komu vtip nebo plácnutí po zadku připadají nevhodnými, musí si s tím poradit sám. Tohle totiž žádný zákon nevyřeší. A nesmí řešit. Nebo se tu ušikanujeme k smrti. A k vyhynutí. (Tolik k těm všem hejtům, dotazům a mailům, na které do voleb nestihnu odpovědět).“

Ano. Plácnutí po zadku, pokud daný zadek nepatří někomu, od koho máte pomyslný souhlas, mi tedy vážně připadá nevhodné a mimochodem je důvodem (spolu s dalšími takovými praktikami), proč mnoha mladým dívkám připadají muži nechutní. Paní, já chápu, že jste se narodila do trochu jiné doby, než na jakou teď narážíte, ale slepé obhajování „starého dobrého“ opravdu není cesta. V příspěvku zaznělo, že tohle nesmí řešit zákon, ale pokud budeme tvrdit, že plácnutí je v pořádku, tak můžeme tvrdit, že i jakési sahání na stehno je ještě v pořádku, od toho stehna to obvykle pokračuje dál, a až dojde na znásilnění, vlastně bude špatná ta dívka, protože při plácnutí se nebránila. Možná se jí to nelíbilo, ale pro toho muže to přece bylo přirozené, tak ho nechala být a ejhle. Mimochodem, i když se přikloníme k variantě, že každá trochu otrlejší bytost ženského pohlaví by se otočila a flákla dotyčnému jednu pořádnou přes papulu, nedostáváme se tím náhodou do situace, kdy porušila zákon? Jde o fyzické napadení, ale to by již zákon řešit měl? Tohle je poněkud silnější problematika, která rozhodně nekonči jen u nějakého nevhodného sáhnutí. Nelze to odbít tím, co je přirozené a zavírat nad takovým jednáním oči.

A pojí se tu rozhodně více problémů než sexuální obtěžování versus obrana. Právě na základě jednání mužů, kteří jsou společensky neohrabaní a vsugerovávají si, že je v pořádku namlouvat si ženu skrze fyzický kontakt, aniž by měli jistotu, že o to stojí, je mnoho dívek a žen znechuceno. Některé jsou dokonce traumatizovány jednáním mužů, kteří se jim pokoušely dostat, jak se říká „do kalhotek“, a všichni určitě víme, jak snadné je u toho říkat: „Ale, nedělej, že nechceš!“ Ne! Ona opravdu nechce a tohle je skvělý způsob, jak sebe, ji i případné okolí přesvědčovat o opaku. A taky je to nechutné. Je až k pláči, od kolika mladých holek už jsem slyšel, že je muži odpuzují, protože jsou to prasata. A spousta z těchhle dívek mi taky řekla, že vlastně jsou bisexuálky nebo lesby, protože se cítí lépe s jinou ženou, která jim rozumí a chová se k nim s citem a úctou. No a teď si vezměte, že pokud učiní rozhodnutí, že chtějí žít se ženou, už je to nepřirozené, a neměly by si spolu tvořit rodinu! Takže co je vlastně přirozené? Nechat se osahávat nebo se důrazně bránit pokaždé, když to někdo zkusí, aby to nijak nenarušovalo „přirozený řád světa“?

V minulosti bylo také přirozené zabíjet. Můžeme se k tomu tedy vrátit? Přirozené je taky jíst, na co máme chuť. Můžeme snad v obchodě bez ostychu sežrat hrušku? Přirozené je chodit nazí. A děláme to? To, že se neřídíme přirozenými pudy, ale chováme se civilizovaně podle řádu a pravidel, abychom nenarušovali život ostatním, kteří na něj mají stejné právo, ukazuje naši vyspělost. Z toho jsem si udělal o paní Kovářové jasný obrázek. Její názory jsou pro mě skutečným bizárem.

Pokud se podíváme o několik let zpět, přístup Daniely Kovářové k sexu a podobným tématům byl vždy velmi otevřený. Napsala na toto téma dokonce několik knih.

„Nikdy jsem ten pojem neuznávala. Jsem ráda ženou, jsem ráda, když mi muži přidrží kabát a jednají se mnou jako se ženou. Odměnou jim může být, že jim dovolím, aby ke mně byli laskaví nebo i lehký flirt,“ řekla kdysi pro Blesk. Zvláštní odpověď od někoho, kdo hlásá vše výše citované. Když jsem četl deset let starý rozhovor, paní Daniela v něm působila jako zcela jiná osoba. Myslím si proto, že všechny nově prezentované názory jsou především součástí politické kampaně. V médiích zkrátka říká, co si myslí, že potřebují lidé slyšet, aby ji zvolili. Ono je to přece jen vždy především o tom zalíbit se lidem a získat si jejich sympatie. Škoda jen, že český národ preferuje právě takové názory. Jsme nepřizpůsobiví, těžko přijímáme vše nové a stojíme si za tím, že co jsme znali, to je správné.

Oponenta Karla Naxeru z TOP 09 porazila Daniela Kovářová ve druhém kole senátních voleb, kde pro ni hlasovalo 54 procent voličů. V Plzni tak budou mít jistě veselo. Volební účast byla pouhých 18,7 % voličů. Tím bych chtěl apelovat na všechny, jimž je jedno, koho si volí jako svého zástupce. Problémy, které tu řeším, se týkají rozhodně naprosto všech. Opomíjet, kdo nás bude zastupovat, tak není moudré.

Daniela Kovářová se ke své výhře vyjádřila tak, že je potěšena. Prý se jí potvrdilo, že nelze získat vítězství milionovou kampaní, namísto toho zkusila metodu bývalého premiéra a vyjela mezi lidi. A samozřejmě opět přidala několik šokujících formulací, jako že se nedá ochočit a bude kousat.

Autorský článek - komentář. Další zdroje: Refresher.cz, Blesk.cz

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít