Sériový vrah, kterému nebyl cizí kanibalismus ani nekrofilie. Jeffrey Dahmer jako malý sbíral mrtvá zvířata, v dospělosti brutálně zavraždil 17 lidí

 Historie kriminalistiky 
24. srpna 2022 11:20 / Michael Veselý
  0
📷
2 fotografie v galerii
Od mala sbíral mrtvá zvířata a časem rozšířil sbírku o části lidských těl. Depositphotos
Kanibalismus, nekrofilie, vůbec nic mu nebylo cizí. Zvrácené potěšení z mrtvých těl si v sobě nesl od malička. Jméno Jeffrey Dahmer nahání husí kůži i otrlejším povahám. Na svědomí má celkem 17 zavražděných.

Narodil se v Americe roku 1960 a na jeho rodině nebylo nic tak zvláštního krom tohohle chlapce. Rodiče neměli úplně klidný vztah a matka se stala závislou na prášcích proti bolesti. Těmi se dokonce zkusila předávkovat, což Jeffreyho také poznamenalo. Vyrůstal osaměle a živé přátele nehledal. Jeho zájem budily zejména mršiny. Cítil se fascinován smrtí.

Začal u toho, že nosil domů mrtvé brouky, které doma zkoumal. To mu ale brzy přestalo stačit. Začal se potulovat po okolí a hledal přejetá zvířata. I ta následně nosil do domu a pitval. Dokonce se přiznal rodičům, že jej fascinují kosti. Otec byl touto informací nejprve lehce znepokojen, ale nakonec měl radost, že jeho syn si našel koníček, a rozhodl se jej podpořit. Pomohl synovi naučit se kosti bělit a preparovat. Jeffrey tak začal sbírat zvířecí kosti všeho druhu. Rodičům jeho záliba připadala v pořádku a nevšímali si jí.

Špatných návyků ale přibývalo a syn začal během dospívání také pít. Jeho léta na střední škole byla v podstatě jedna velká opilecká párty. Lahev si u sebe nosil i na vyučování a jen zřídkakdy vystřízlivěl. Jelikož byl uzavřený, nezískal si ve škole příliš mnoho přátel, tak se jako introvert přátelil s ginem a před spolužáky neustále šaškoval.

Krom své lásky k alkoholu si Jeffrey během střední školy také připustil svou lásku k mužům. Ženy ho nefascinovaly. Měl pletky s jinými chlapci a začínaly se u něj objevovat zvláštní představy, například jak spí vedle objektu své touhy. Ve skutečnosti si ale muže nepřál spícího, nýbrž mrtvého. Jeho touhy zašly až tak daleko, že se rozhodl muže, jímž byl posedlý, omráčit a ukájet se nad jeho nehybným tělem. To se mu ale naštěstí v tomto případě nepodařilo.

Jeho první obětí se stal mladý stopař, který u něj přespal, když rodiče nebyli doma. Nejprve muže jménem Steve Hickins opil, poté jej zavraždil. Nekrofilní stránka, kterou až doposud potlačoval, se vydrala na povrch a on se pak opakovaně ukájel nad mrtvolou. Když se cítil uspokojen, rozhodl se tělo rozporcovat a rozpustit jej v kyselině, kterou měl nachystanou již celé týdny. Zbytky pak pohodil v lese na rodinném pozemku.

Po této vraždě nastoupil na univerzitu v Ohiu. Od střední školy se nic nezměnilo, pil, učivu se nevěnoval, a tak šlo jeho studium od deseti k pěti. Následně se přidal k armádě jako medik, odkud byl propuštěn po roce. Nikdy nebylo potvrzeno, zda je to pravda, ale existovaly i spekulace o tom, že v armádě omámil a sexuálně zneužíval vojáky. Po návratu do Ameriky mu otec nařídil, aby se nastěhoval ke své babičce v naději, že se tím přístup Jeffreyho konečně změní. Nikam to ale nevedlo.

Navíc se mu začaly vracet vražedné touhy. Podařilo se mu zdrogovat a znásilnit mladíka, jehož pak také zabil. Tělo dotáhl do již zmíněného bytu babičky, kde jej rozkouskoval a rozpustil v kyselině jako to předchozí. Nechal si ale hlavu, ta mu sloužila jako pomůcka k masturbaci. A najednou si nemohl pomoct. Toužil vraždit, takže vyhledával oběti. Jeho babička měla nepříjemný pocit, že se něco děje, a tak jej požádala, aby se odstěhoval. To udělal, aniž by jí jakkoliv ublížil. Našel si novou práci, nový byt a náhle byl svobodný, aniž by jej mohl někdo kontrolovat. To znamenalo, že se spustila lavina příšerných vražd. V gay klubech vyhledával mladé muže, které nalákal k sobě domů, zdrogoval je a zavraždil. S těly si zahrával, prováděl na nich experimenty a sexuálně se ukájel. Preparoval hlavy a pohlavní orgány chlapců a mužů, které připravil o život, a nechával si je.

Jeffrey začal experimentovat s chemikálií, která měla otupovat mozek oběti a přinutit ji, aby byla povolná k jeho sexuálním choutkám, aniž by zemřela. To se mu však nedařilo a při mnoha pokusech vstříknout obětem do hlavy danou chemikálii, umírali jeho nedobrovolní milenci v příšerných bolestech, jak látka jejich mozek poškozovala.

Během jediného roku tak připravil o život 15 lidí, aniž by o tom měl kdokoliv vůbec ponětí. Až když se jedné z jeho obětí podařilo utéct a informovat o všem policii, přijeli strážníci prohledat místo, kde žil. To, co tam našli, je zcela šokovalo. Jeffrey měl sklep plný vypreparovaných kusů těl. Mimo jeho vlastních obětí tu byly i stovky fotografií, jež zachycovaly lidská těla v rozkladu, a oltář.

Dahmer byl nakonec zatčen 22. července 1991 a přiznal se k vině v 15 případech ze 17. Za to tohoto muže odsoudili na doživotí bez možnosti propuštění. Roku 1994 byl ale ve věznici zavražděn. Jeho spoluvězeň jej ubil k smrti během úklidu koupelny. Christopher Scarver, který krom Jeffreyho zabil i dalšího spoluvězně, při vyšetřování neuvedl jasný důvod, proč to udělal. Podezření, že si vraždu někdo objednal, se nepotvrdilo. Pouze vypověděl, že Bůh mu nařídil, aby to udělal, a tak oba muže zavraždil. Celá situace se pak ještě vyostřila, protože americká vláda i rodiny všech zesnulých chlapců nad touto vraždou projevili radost a úlevu. Zatímco rodiče Jeffreyho, kteří s ním byli v kontaktu a měli k němu i přes hrůzné činy, které spáchal, stále dobrý vztah, byli touto událostí a reakcemi okolí velice pobouřeni.

Autorský článek. Další zdroje: Zpravy.tiscali.cz

 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod