Dvanáctileté dívky v lese téměř ubodaly spolužačku. Všechno měly naplánované

 Historie kriminalistiky 
04. listopadu 2023 16:16 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Děti si šli hrát do lesa, jednu z dívek tam ale zbylé dvě pobodaly Depositphotos
Na děsivé příběhy plné násilí nebo pokusů o vraždu narážíme v současné době často. Nejhorší jsou ale rozhodně případy, kdy vraždí děti. Jde spíše o ojedinělé situace, přesto vám z takového příběhu může přejet mráz po zádech. Jeden takový vypráví o dívkách, které se rozhodly obětovat svou spolužačku.

Měl to být nevinný den plný zábavy, kdy si tři dívky hrály ve Wisconsinu uprostřed lesa. Dvě z nich ale měly šílený plán a ta třetí nic netušila. Anissa Weier a Morgan Geyser byly v té době staré pouhých 12 let. Domluvily se a vylákaly jejich společnou kamarádku Payton Leutner do lesa pod záminkou hry. Pak ale jedna z nich vytáhla nůž a společně ji pobodaly. Celkem devatenáctkrát zaryly nůž do jejího těla a ona neměla přežít.

Smyslem tohohle rituálu byla snaha udělat dojem na fiktivní postavu zvanou Slender Man. Nejmrazivější na příběhu je také pozdější zjištění, že se činu chtěly dopustit již o den dříve, ale nakonec se rozhodly dát dívce ještě jeden den života, aniž by něco tušila. Celý útok byl tedy velmi promyšlený a plánovaný.

Les – nebo spíše park – kam Payton dalšího dne zavedly, měl toalety s odtoky, kterými mohla proudit pryč krev. Proto se rozhodly napadnout ji tam. To byl plán dvou dvanáctiletých dětí. Nejprve si hrály na schovávanou a pak ji brutálně napadly. Bodaly do rukou, nohou i trupu kuchyňským nožem dlouhým 13 centimetrů. Podle původního plánu jí chtěly zalepit ústa páskou, bodnout ji jen jednou – a to do krku – a následně utéct. Naštěstí tohle neudělaly. Nejspíš je to důvod, proč útok nakonec přežila.

Vypadaly jako vaše průměrné 12leté dívky

Morgan Geyser a Anissa Weierová vypadaly jako vaše průměrné 12leté dívky, které si hrály v lese se svou kamarádkou ze školy. Ale když se rozhodly nalákat svou spolužačku a kamarádku Payton Leutner nejprve k přespání, strávit s ní den i noc a na druhý den ji zabít, jejich záměry ukázaly pravou povahu těchto dívek. Na otázku, proč spáchali tak ohavný zločin, tvrdily, že se chtějí připojit k děsivému kultu Slender Mana a stát se jeho následníky nebo loutkami. Tyto dívky věřily, že hororová postava je opravdová, a řekly policii, že je navštívil v jejich snech. Obě uváděly u výslechů, že si myslely, že Slender Man zabije jejich rodiny, pokud nezavraždí Payton.

I přes hrozný útok kuchyňským nožem se Payton podařilo doplazit se pro pomoc v lese. Krvácející a těžce zraněnou ji našel cyklista Greg Steinberg, který také žil v malém městečku Waukesha, ve Wisconsinu, v USA. Greg kontaktoval záchrannou službu, která byla v šoku, když zjistila, že tak mladá dívka byla nalezena pobodaná v lese. Nedokázali pochopit, kdo mohl dítě bezdůvodně napadnout. Bohužel brzo zjistili, že to ve skutečnosti nebyl žádný náhodný útok. Morgan a Anissa plánovaly zavraždit svou kamarádku už měsíce. Všechny tři dívky byly žákyně stejné školy, vídaly se téměř každý den a ty dvě si myslely, že přišly s plánem dokonalé vraždy.

Už když ji zvaly na přespání, věděly, že ji hodlají ještě ten večer ubodat, jak nakonec vypověděly. Ale dostaly pocit, že by jim tohle neprošlo. Druhý den tedy vzaly z domova kuchyňský nůž a vydaly se do lesa. Napadly ji ve zcela nestřeženém okamžiku, kdy se přikrčila, zaútočily a nechaly ji v bídném stavu. Než ji zanechali pobodanou uprostřed lesa, jedna z nich jí řekla: „Neboj se, jsem jen malé koťátko.“ Pak obě společně utekly z místa činu a Payton se ještě pokusily namluvit, že půjdou pro pomoc. Obě dívky se ale ve skutečnosti vydaly do Nicolet National Forest, kde se domnívaly, že se nachází hrad Slender Mana. Policie je našla několik kilometrů daleko.

Ani jedna z dívek si neuvědomovala, že téměř dokázaly spolužačku zabít. Její oblečení bylo děravé a celé od krve. Dvě rány zasáhly velmi důležité orgány, jedna minula srdce o necelý milimetr a další prošla bránicí a roztrhla játra i žaludek. Payton ale věděla, že žádná pomoc nepřijde, a bylo až neskutečné, že se dokázala doplazit na ulici, kde ji našel cyklista v tomhle stavu.

Její spolužačky byly zadrženy poblíž Interstate 94. Nůž použitý při bodnutí byl v té době v tašce, kterou měly u sebe, a tak je policie ihned zatkla a obvinila z pobodání Payton. Obě dívky byly po velmi dlouhém soudním proces shledány duševně nemocnými. Anissa Weierová byla odsouzena k 25 letům až doživotí, což je neurčitý trest zahrnující nejméně tři roky uzavřeného vězení a nedobrovolnou léčbu ve státním psychiatrickém ústavu s následným obecným dohledem až do věku 37 let. Její komplic, Morgan Geyser, byla odsouzena na maximálně 40 let až doživotí.

Na Payton zanechal tento útok obrovské psychické následky. Měsíce spávala s nůžkami pod polštářem a uzavírala se do místnosti, kde měla všechna okna zamčená. I v dospělosti se stále obávala o svůj život, protože ji napadly děti, se kterými si nevinně hrála a stýkala se s nimi do útoku den co den během výuky. Ani jedna z nich nejevila žádné známky toho, že se chystají Payton ublížit.

Záhadný Slender Man

Možná ho znáte z počítačové hry, jeho pravý původ je ale údajně na online fóru, díky kterému se stal senzací internetu. Vznikl přímo dne 8. června 2009, kdy nahrál muž z Floridy jménem Eric Knudsen dva obrázky upravené pomocí photoshopu na internet. Vlákno, na které zveřejnil svůj obrázek, Create Paranormal Images, vyzvalo uživatele, aby vytvořili nejlepší nové mytologické stvoření a vydávali je za autentické.

Když Knudsen zveřejnil svůj pokus, zasáhlo to obrovskou masu lidí. Byly to dvě fotografie dětí, které pronásledoval vysoký, stínový muž s chapadly jako rukama. Mýtus Slender Mana byl později rozšířen zejména fanfikcemi a fanarty. Podle mýtu o Slender Manovi může entita u jednotlivců způsobit amnézii, záchvaty kašle a paranoidní chování. Často je zobrazován, jak se schovává v lesích nebo pronásleduje děti.

Autorský článek. Další zdroje: Nytimes.com,

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum