Jako z hororu: Případy, kdy lidé nepozorovaně obývali cizí domy i několik měsíců, aniž by si jich někdo všiml

 Historie kriminalistiky 
21. září 2022 12:45 / Michael Veselý
  2
📷
2 fotografie v galerii
Někteří lidé zůstali žít v cizích domech celé měsíce, aniž by si jich někdo všiml. Depositphotos
Setkali jste se doma s podivnými jevy? Máte pocit, jako by se některé věci občas samy přemístily? Sem tam byste přísahali, že z lednice zmizelo něco, co nikdo nejedl? A napadlo vás už, že ve vašem domě celou dobu žije někdo další? Možná to zní jako z hororu, ale skutečně existovaly případy, kdy se rodina nastěhovala do domu a dlouhé měsíce si nevšimla vetřelce, který tu s nimi přebýval.

Někdy se na to přijde podle mizejícího jídla nebo peněz, jindy podle podezřelých zvuků z půdy. Najít ve svém domě někoho cizího je přesně tak děsivé, jak to zní. Z místa, jež lidé považovali za bezpečné, se náhle stalo něco naprosto děsivého.

Tatsuko Horikawa

Ve městě Kasuya žil sedmapadesátiletý Japonec. Ten si všiml, že v jeho domě mizí jídlo z lednice. Nejprve si myslel, že bude nejspíš náměsíčný. Jelikož se mu to ale za celý jeho život nestávalo a jídlo mizelo celkem pravidelně, začal mít podezření, že jej krade někdo další. Velmi znepokojený touto zkušeností po několika měsících, kdy sám nenašel žádné důkazy, nainstaloval do domu kamery, aby zjistil, zda jde o zloděje či paranormální jev. Dostával tak záběry z jednotlivých místností. Netrvalo dlouho a dostal záběr, na kterém neznámá starší žena otevírá lednici. V domnění, že jde o vloupání zavolal policii.

Jakmile jednotka dorazila na místo, zjistila však, že zámky i okna jsou neporušena, do domu se tedy skrze ně nikdo nevloupal a měli podezření, že dům ani nikdo neopustil. Vnikli proto dovnitř a nemovitost prohledali. Nikoho nenašli až do chvíle, kdy se jeden z nich podíval do horní části skříně, kde bylo tak akorát místa, aby v ní mohl někdo ležet. Žena tu trávila celé dny s několika plastovými lahvemi na pití a v domě žila nepozorovaně celý rok. Při svých vycházkách do kuchyně si občas dokonce pustila televizi. Nevypadala na první pohled jako bezdomovkyně, protože po celou dobu využívala i koupelnu.

Vetřelec z podkroví

Amber Dawn se ve svých 20 letech nastěhovala do nového bytu. Hned od první chvíle tam něco nehrálo, ale ona tomu nevěnovala velkou pozornost. Poklop na půdu byl podivně uzavřený, jako by ho někdo vtáhl dovnitř. Řekla o tom dokonce bytné, ale ta ji ujistila, že pokud našla na půdě nějaké stopy, bude to nejspíš po veverce. A tak si Amber poklopu na dalších 6 měsíců přestala všímat.

Jednou, když ležela v posteli, měla pocit, že nad sebou zřetelně slyší cizí kroky. Přisoudila to své fantazii a ujistila sama sebe, že se jedná jen o zvuky praskajícího dřeva nebo něčeho podobného v prostoru.

Jelikož měla tři zaměstnání, nebývala majitelka bytu příliš často doma. Po čase si však začala všímat, že mizí polévky a nealkoholické nápoje. Vinila z toho ale bratra, který bydlel v sousedství a měl klíče od jejího bytu. Další zvláštnost přišla poté, co si koupila štěně. Držela jej v koupelně, pokud právě nebyla doma. Když jednou dům vytopila voda, po návratu domů našla štěně v umyvadle. Záchodová mísa byla ale dost daleko na to, aby po ní mohla vyskočit až do umyvadla, Amber tedy zůstala přesvědčená, že tam štěně musel někdo zvednout. I přesto si ale namlouvala, že je vše v pořádku.

Moment uvědomění nastal, když si po 6 měsících vzala den volna, protože se necítila dobře. Amber kolem sedmé večer zaslechla hluk, kterému nevěnovala pozornost. Když se ale kolem jedenácté večer koupala, všimla si něčeho, co u ní vyvolalo doslova neschopnost se pohnout. Amber se zahleděla ke stropu a zjistila, že poklop na půdu je otevřený. A najednou věděla, že v bytě s ní celý půlrok někdo žije. Nebylo tu příliš místa, kam by se mohl schovat, a tak věděla, že se skrývá ve skříni. Jinam se vejít nemohl. Když se konečně odhodlala opustit vanu, prošla kolem skříně se zrcadlovými dveřmi tak potichu, jak jen to dokázala, přestože ji děsil i vlastní odraz, vzala si župan, své štěně a pro jistotu i kladivo a utekla ven, odkud mohla někomu zavolat, aby pro ni přijel. Policie, kterou později přivolala, ale na místě nenašla víc než spacák a pár drobností na půdě.

Zeng a Wang

Muž jménem Wang, který žil v Číně, si všímal, že mu z jeho obydlí mizí nejprve jídlo a později i peníze. Nikdy by ale nezjistil, jak se to děje, kdyby jeho nezvaný spolubydlící neudělal zásadní chybu. Jednoho dne totiž Zeng zamkl dveře zevnitř. Z popisu není jasné, zda šlo o dveře domu nebo jen místnosti, kde přebýval. Tak jako tak ale přiěl Wanga, aby zavolal policii kvůli podezřele zablokovaným dveřím.

Hlídka, která dorazila na místo, nejprve našla díru, která se nacházela v kuchyni a vedla až do podkroví, tam pak našla i Zenga. Vyšlo najevo, že Zeng ukradl v domácnosti kolem 2000 yuanů, nespočtené množství jídla a ve Wangově nepřítomnosti si také vařil vlastní jídlo pro sebe. Po policejním výslechu přiznal, že se do podkroví dostal zvenčí domu. Mimo jiné také uvedl, že střídal Wangův dům a ten sousedův, aby měl, kde přebývat, a nevzbudil zbytečnou pozornost.

Podobných příběhů je mnoho, velká část z nich se odehrála v Asii a jsou o to děsivější, že vetřelcům, kteří se takhle ubytovali, se skutečně dařilo na místech nepozorovaně přebývat měsíce či roky. Proto, než obviníte partnera, že vám tajně krade čokoládu, raději nejdřív prověřte, že je to skutečně jeho práce.

Autorský článek. Další zdroje: Historyofyesterday.com, Mamamia.com, Listverse.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít