Říkalo se mu vlkodlak a se zabíjením začal, když sloužil u policie. Vraždil 20 let a těla za sebou nechával rozsápaná, jako by je roztrhlo zvíře

 Historie kriminalistiky 
02. listopadu 2022 19:41 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Přezdívali ho Vlkodlak, protože těla za sebou nechával rozsápaná. Depositphotos
Tenhle otřesný příběh se odehrál v Rusku a nahnal hrůzu všem, kdo o něm slyšeli. Říkalo se mu vlkodlak a býval policistou. Nezachraňoval však slabé ženy, 20 let je nemilosrdně vraždil. Nakonec toho ani nelitoval.

Michail Viktorovič Popkov se narodil v Rusku 7. března 1964. O jeho dětství se toho moc neví, ale podle zdrojů médií to vypadá, že jeho matka byla alkoholička a vůči Popkovovi byla velmi hrubá. Několik let pracoval jako policista. V roce 1998 dal výpověď v zaměstnání a začal pracovat v ropném a chemickém závodě jako hlídač. Má manželku a dceru. Sám byl považován za vzorného manžela a otce. Podle jeho spolupracovníků a blízkých lidí to byl velmi okouzlující, sympatický, vtipný a živý člověk. Ostatní v jeho okolí už však tak živí nezůstávali.

Se zabíjením začal v roce 1992, kdy ještě sloužil u policie, a pokračoval až do roku 2010. Je otřesné si představit, že někdo, kdo má být strážcem zákona, sám vraždí nevinné ženy. Michail Popkov se potuloval po okolí ve své autě a nabíral po ulicích opilé ženy. Jakmile je dostal do auta, bral je do lesa, aby je nejprve znásilňoval, pak mučil a nakonec zabíjel. Poté, co udělal tak hrozný čin, se vrátil domů ke své rodině, jako by se vůbec nic nestalo a trávil s nimi život coby milující manžel a otec.

Ženy, které napadal, patřily do věkové skupiny 16–40 let. Jelikož je mrzačil a bodal až sto sedmdesátkrát, přičemž tělo oběti nechal extrémně zraněné do té míry, že to vypadalo, jako by tělo roztrhlo zvíře, tak se mu začalo říkat Vlkodlak. Ženám v barech nosil nápoje na svůj účet a nabízel jim doprovod. Jelikož byl v té době policistou, ženy mu snadno důvěřovaly, že by se tak mohly bezpečně dostat domů. Kromě tří žen, které jeho nabídku odmítly, všechny ostatní nasedly do jeho auta a skončili mrtvé. Poté zajel do lesa, zbil je, škrtil, opakovaně bodal, bil je tupými předměty a sexuálně je napadal. Poté, co je zabil, se údajně neštítil ani nekrofilie a sexuálně se ukájel s pomocí jejich mrtvol.

Aby celý příběh nebyl málo zvrácený, předměty, kterými ženy napadal, kradl přímo na stanici. Z důkazní místnosti bral nože, provazy a kladiva a používal je k zabíjení obětí. Jakmile je použil, zničil otisky prstů na nástrojích a zahodil je.

Jak později přiznal policii, jeho motivací pro takové jednání bylo, že chtěl očistit populaci od nemorálních žen, proto začal zabíjet. Nikde nebylo specifikováno, proč soudil, že ženy jsou nenormální. Jedním důvodem, o kterém se spekulovalo, bylo, že když se dozvěděl o románku své ženy, začal kvůli tomu zabíjet ženy. Dokonce se objevily zprávy, které říkaly, že zabil ženy, které se podobaly jeho matce, protože ho týrala během jeho dětství.

Popkov řekl, že jedné noci nabídl jedné ženě odvoz bez jakýchkoli špatných úmyslů, a když řídil, měl náhlé nutkání ji zabít, což byl začátek jeho vraždění. Od té doby dělal tyhle věci cíleně. Pro svou rodinu byl tak dobrým mužem, že jeho dcera odmítla uvěřit skutečnosti, že její otec byl sériový vrah. Dokonce dal dar pro její učitelku hudby, která byla jednou z jeho obětí, na charitativní akci pořádané pro oběť a její rodinu.

Policii unikal celých 20 let, zatímco si tiše bral další a další životy, ale jednoho dne jedna z jeho obětí utekla. Souhlasila s tím, že se sveze, jak jí nabídl Popkov, jakmile dojeli do lesa, praštil jí ale hlavou o strom. Pak už viděla jen tmu. Druhý den se probudila úplně nahá, ležela na hlíně, sama nevěděla, jak se to stalo, ale nějak ji objevili a odvezli do nemocnice. Muž si zřejmě myslel, že je mrtvá a tělo se k jejímu štěstí nepokoušel dál pustošit nebo ukrývat.

Když Popkova označila za svého útočníka, policie jí ale odmítla uvěřit. Elena Popkov, která spolupracovala s policejním oddělením, vytvořila alibi a umožnila vrahovi pokračovat ve svém zabíjení. Vše ale vyšlo najevo díky prošetření tvrzení přeživší. Jeho DNA byla spojeno s místem činu, stopy pneumatik jeho auta byly objeveny vedle většiny těl jeho obětí. Od jedné z obětí se také nakazil kapavkou, což ho potvrdilo jako podezřelého.

Byl zatčen 23. června 2012, byl obviněn z vraždy nejméně 29 žen, z nichž 25 bylo ve věku 19 až 28 let a čtyři z nich byly ve věku 35 až 40 let. Angarsk, v Irkutské oblasti, byl domovem všech obětí. Jakmile byl zatčen, velmi dobře spolupracoval s policií a vzal je na místa činu a podrobně vysvětlil, co s každou obětí udělal. Jako většina vrahů tohoto typu si dobře pamatoval jednotlivé ženy a své činy.

Následně byl shledán vinným z 22 vražd a dvou pokusů o vraždu v roce 2015. Během svého odsouzení se přiznal k 60 dalším zločinům, včetně 59 vražd a jednoho pokusu o vraždu. Popkovovi bylo odebráno právo na penzi policisty ve výslužbě a zbytek svého života stráví ve vězení. Jeho více než 80 obětem to ale už nijak nepomůže. Rodiny žen, které vyvraždil, znásilnil a zohavil, byly zdrceny a šokovány policistou, který se rozhodl páchat tak hrůzné činy, přestože sám měl vlastní rodinu, která nic netušila.

Během rozhovorů, které rozhněvaly ruskou veřejnost do míry, jakou si umí jen málokdo představit, neměl výčitky svědomí a na tváři měl plný úsměv. O svých činech mluvil jako o zcela běžné záležitosti. Podle psychologů, kteří ho testovali, miloval zabíjení spolu se sadismem a také trpěl nekrofilií. Navzdory tomu byl považován za dostatečně zdravého, aby obstál u soudu. Psychologové také uvedli, že motivem vraždy může být misogynie. Žádná z jeho poruch a psychických onemocnění však neomlouvala to, co udělal, jednal při plném vědomí, a dle toho byl také potrestán. Doživotí bylo nejvyšším možným trestem, jaký mohl dostat.

Autorský článek. Další zdroje: Lifee.cz

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?