Užijte si teplý a slunečný víkend. V příštím týdnu to tak už rozhodně nebude, varují meteorologové

 Počasí 
30. října 2021 10:45 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Po slunečném víkendu přijde ochlazení a déšť Shutterstock
Tento víkend bude doslova vybízet k procházkám v přírodě nebo práci na zahradě. V dalším týdnu už tak teplo ani slunečno rozhodně nebude, varují meteorologové.

V sobotu i v neděli lze očekávat doslova krásné počasí. Bude převládat slunečno a teploměr se vyšplhá až k 17 °C. Ráno se sice na mnoha místech republiky nevyhneme mlhám, ale celkově si můžeme vychutnat příjemné podzimní počasí. To se však už začátkem příštího týdne změní, hlásí meteorologové s tím, že k nám dorazí studená fronnta. Teploty výrazně klesnou a přibude i mraků na obloze.

"V sobotu bude jasno až polojasno s nejvyššími teplotami kolem 17 °C. Na západě území může být chladněji, teploty se budou pohybovat okolo 8 °C. Ale na horách bude teploměr ukazovat i 10 °C, na Šumavě může být až 15 °C," uvedli meteorologové na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  Na druhou stranu je třeba počítat s čerstvým větrem, který bude k večeru slábnout.

Teplý vzduch od jihu k nám bude proudit i během neděle, kdy meteorologové očekávají denní teploty podobně jako v sobotu až kolem 17 °C. Obloha bude polojasná až jasná. I v neděli se mohou na řadě míst vyskytovat mlhy, někde se ojediněle udrží i celý den. Při déletrvající mlze a nízké oblačnosti pak denní teploty mohou klesnout až na 9 °C.

Po slunném víkendu však počasí v Česku ovlivní studená fronta. „V pondělí bude zpočátku polojasno až skoro jasno, od západu očekáváme postupně zataženo až oblačno a na většině území déšť nebo přeháňky, na východě srážky až později večer,“ varuje ČHMÚ. Nejnižší noční teploty se klesnou k 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají k 9 až 14 °C.

V úterý bude také oblačno až zataženo, zpočátku se na většině území objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, nejvyšší denní teploty mezi 7 až 12 °C.

Každým další dnem pak meteorologové očekávají lehké ochlazení. Ve středu bude oblačno až zataženo, zpočátku i polojasno. Objevit se může i ojedinělý déšť. Nejnižší noční teploty klesnou k 4 až 0 °C, nejvyšší denní dosáhnou 8 až 12 °C.

Další dny bude podle ČHMÚ oblačno až zataženo, na většině území se objeví déšť. Teploty v noci klesnou i pod mrazu, Nejvyšší denní teploty dosáhnou 5 až 10 °C.

Zdroj: ČHMÚ, CNN Prima News.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu