Meteorologové vydali varování. Hrozí silný vítr a ledovka na cestách

 Počasí 
04. prosince 2021 08:18 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Počasí může řidiče na českých silnicích pořádně potrápit Pixabay
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal novou výstrahu, a to před silným větrem a ledovkou. Hrozba se týká zejména některých krajů.

Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu se problematické počasí dotkne hlavně jihovýchodní části republiky. Ledovka může řidičům komplikovat život až do nedělního rána. Výstraha před silným větrem s nárazy nad 65 kilometrů v hodině platí od sobotní čtvrté hodiny ráno do šesté hodiny večer.

Varování před silným větrem se týká zejména tří krajů – částí Libereckého (Frýdlant), Olomouckého (Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Přerov, Šumperk) a celého Moravskoslezského. ​Podle ČHMÚ hrozí poškození stromů a lesních porostů, nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi i možné komplikace v dopravě. "Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," varují meteorologové.

Češi by ale podle webu tn.nova.cz měli být opatrní také kvůli hrozící ledovce. Občasné sněžení bude od západu přecházet v déšť se sněhem a místy mohou namrzat chodníky i silnice. Výstraha platí od sobotního poledne do nedělní šesté hodiny ranní. Týká se částí krajů Jihočeského (Dačice, Jindřichův Hradec, Třeboň) a Pardubického (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy). Pro Vysočinu a Jihomoravský kraj platí varování týkající se celého území.

"Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost," jmenuje ČHMÚ možné problémy, na které Češi mohou v průběhu víkendu narazit. Varují, že při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli vycházení ven co nejvíce omezit. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Zdroj: tn.nova.cz, Český hydrometeorologický ústav.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu