Nejpodivnější nevyřešené vraždy v historii kriminalistiky. Chlapec v krabici i záhadné úmrtí Elisy Lamové

 Historie kriminalistiky 
06. srpna 2022 10:27 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Některé případy jsou tak záhadné, že policie pachatele nikdy nenašla. Depositphotos
Někdy se podaří pachateli taková vražda, že je téměř nemožné zjistit, kdo se jí dopustil. Okolnosti některých z nich jsou však přinejmenším podivné. Oběti nikdo nepostrádá, nikdo netuší, s kým se stýkaly, nebo je zcela nevysvětlitelné, jak se je podařilo zabít. Právě na některé z nich se dnes podíváme. Pachatelé těchto zvrácených činů totiž nebyli nikdy nalezeni.

The Black Dahlia

15. ledna 1947 byly na bloku 3800-S Norton Avenue, v Los Angeles, v Kalifornii, nalezeny ostatky teprve 22leté Elizabeth Short, známé jako The Black Dahlia. Její tělo bylo rozpůlené a tak bledé a zbavené do krve, že žena, která ho našla, si ho nejprve spletla s figurínou. Některé z jejích orgánů byly pečlivě odstraněny a umístěny úhledně pod její hýždě. Žaludek měla plný výkalů, které musela pravděpodobně sníst ještě před smrtí. Jedná se o jeden z nejstarších případů z Los Angeles a z toho, v jakém stavu ženu našli, mrazí dodnes.

Tělo bylo řezáno s chirurgickou přesností, aniž by došlo k poranění vnitřních orgánů a kostí. Její tvář byla také rozříznuta od úst k uším, což mělo nejspíš symbolizovat děsivý úsměv. Na zemi nebyla žádná krev, takže se věřilo, že tělo bylo přesunuto poté, co byla zavražděna.

Nejprve někdo zavolal na policii, že pošle její věci a devět dní poté, co byla objevena, přišla obálka, ve které se našel dopis složený z jednotlivých vystřižených a vlepených dopisů z časopisů a novin. Stálo tam, že zasílá veškeré Dahliiny věci. Jak bylo slíbeno, obálka obsahovala doklady mladé dívky. Konkrétně vrah poslal kartu sociálního zabezpečení, rodný list, fotografie, jména, napsaná na kouscích papíru a adresář s chybějícími stránkami a jménem Mark Hansen vyraženým na obálce.

K čištění předmětů, odstranění otisků prstů byl použit benzín, takže policie nenašla žádné otisky. Kde ale přišel ke všem osobním věcem jako rodný list, nebylo nikdy objasněno. Stejně tak se nikdy nezjistilo, kdo byl vrahem.

Záhadné úmrtí Elisy Lamové

V roce 2013 se 21letá kanadská turistka Elisa Lamová ubytovala v hotelu Cecil, v centru Los Angeles. Jenže 1. února, kdy její ubytování končilo, se již neodhlásila. Dokonce nezkontaktovala ani vlastní rodiče. 19. února, osmnáct dní od chvíle, kdy byla naposledy spatřena, bylo tělo Elisy Lamové nalezeno plovoucí a nahé ve vodní nádrži na střeše zmíněného hotelu. Její tělo našli hosté, kteří si stěžovali na tlak vody v hotelu. Jeden pár dokonce hlásil, že voda teče černá a má špatnou chuť. Domyslete si, co asi bylo ve vodě.

Podle manažera hotelu Elisa původně bydlela v pokoji s ostatními cestujícími. Ale později byla přestěhována do svého soukromého pokoje kvůli stížnostem jejích spolubydlících na podivné chování. Naposledy byla viděna na záběrech z hotelového výtahu. Strašidelné záběry ukázaly, že se Lam chová zvláštně, skoro jako by se schovávala. Vystupuje a nastupuje do výtahu, stiskne všechna tlačítka, vykukuje za roh, pohybuje rukama podivným, až nelidským způsobem a vypadalo to, jako by mluvila s někým, kdo byl mimo dohled bezpečnostní kamery.

Policie spekulovala o tom, že byla pod vlivem neznámého druhu halucinogenní drogy. I když Lam užívala čtyři různé léky na svou bipolární poruchu, toxikologické studie uvedly, že nebyly žádné stopy po drogách nebo alkoholu, které by mohly přispět k její smrti. Existovala také teorie, že byla zavražděna a zemřela v důsledku utonutí, ale pitevní zpráva neukázala žádné známky traumatu. Dodnes nikdo neví, jak se mohla dostat na střechu uzamčenou přístupovým kódem, natož vlézt do vodní nádrže a sama zavřít dvacetikilové víko. Po smrti Elisy navíc ještě několik týdnů její účet Tumblr státe publikoval fotografie.

Chlapec v krabici

V únoru 1957 bylo v krabici na nelegální skládce poblíž Filadelfie, v Pensylvánii, nalezeno tělo neidentifikovaného chlapce. Dítěti policie a znalci odhadovali 4 až 6 let, vážil asi 30 liber a měřil asi 3 stopy. Byl zcela nahý, ale zabalený v dece. Jeho vlasy byly podle policejních zápisů nedávno ostříhány a jeho tělo bylo nedávno umyto. Na bradě, tříslech a levém kotníku měl malé jizvy, z nichž některé dokazovaly, že prošel malým lékařským zákrokem. Byl nalezen s tupým poraněním hlavy, které bylo určeno jako příčina smrti, ale nebyli vůbec žádní svědci.

Tělo našel mladý muž, který procházel opuštěnou plochou, která sloužila lidem pro odhazování odpadu. Zvláštností v tomto případu je, že ten muž čekal celý den, než kontaktoval policii, a později vyšlo najevo, že dokonce i druhý muž před ním našel chlapcovo tělo, ale policii nekontaktoval, protože se nechtěl do ničeho zaplést. Kvůli chladnému počasí a opožděnému telefonátu nebyla policie schopna přesně odhadnout čas chlapcovy smrti.

Aby bylo možné chlapce identifikovat, bylo tělo uchováváno v márnici. Policie rozeslala 400 000 letáků s chlapcem na policejní stanice, pošty a soudní budovy po celé zemi. Dokonce i Americká lékařská asociace poslala popis chlapce, ale pátrání vůbec nikam nevedlo, zdálo se, že dítě nikdo nepohřešuje. Policie porovnala chlapcovy stopy po lékařském zásahu s nemocnicemi v oblasti, a dokonce sebrala otisky prstů, ale žádné záznamy neukázaly, že by dotyčný kdy existoval, natož aby jej nějaký lékař v okolí ošetřil.

V roce 2016 vydalo Národní centrum pro pohřešované a zneužívané děti forenzní rekonstrukci obličeje oběti a přidalo ji do své databáze. Chlapec bohužel nebyl až do dnes identifikován a případ zůstává stále otevřený.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Cassi O'Peia (@creepycases.spookyspaces)

 

Případů mrtvol, jejichž vrahové se nikdy nenašli, není zrovna málo. Najdou se po celém světě a mnohdy jsou okolnosti úmrtí tak děsivé, že straší lidi ještě desítky let. V některých případech je ale možná lepší pravdu nevědět.

Autorský článek. Další zdroje: Refresher.cz, Mysteriesrunsolved.com, Allthatsinteresting.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum