Nejspíše nejbizarnější přepadení banky: McRoberts Williams vykradl banku a lup si v ní hned uložil

 Historie kriminalistiky 
29. prosince 2022 14:53 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
McRoberts Williams vykradl banku, ale příliš dlouho si lup neužil. Depositphotos
Nejspíše nejbizarnější přepadení banky se odehrálo v Americe během loňského roku. Lidé si jej budou připomínat nejspíš ještě dlouho, ne však proto, že by šlo o děsivý masakr nebo největší lup v dějinách. Krádež ke které v bance došlo, byla pravděpodobně tou nejhloupější s jakou jste se setkali.

Možná už jste se setkali s hodně podivnými krádežemi. Není zloděj jako zloděj a někomu zkrátka stačí ke štěstí málo. Podobný byl i tenhle případ, v němž sehrál roli naivní zlodějíček. K incidentu došlo 11. prosince 2021, přibližně v 11:20. Nervózní McRoberts Williams, kterému bylo v době incidentu čtyřiačtyřicet let, se rozhodl vykrást banku. Vstoupil tak do jedné z poboček banky Wells Fargo Bank, na adrese 3215 Old Capital Trail, Wilmington. Přišel si do ní pro 150 dolarů, tedy 3350 korun v přepočtu. Skutečně mu šlo o tak nízkou částku. Přišel k přepážce za nic netušící pracovnicí a pod sklem vsunul dovnitř ručně napsaný vzkaz, na kterém stálo: „Tohle je loupež. Potřebuji 150 dolarů.“ Za vzkaz se přitom pracovnici opakovaně omluvil.

Pracovnice v bance byla samozřejmě vyškolena, jak v takových případech postupovat. Nejprve předala lupiči požadovanou hotovost a poté stiskla nouzové tlačítko, čímž okamžitě informovala příslušné orgány.

Zatímco pomoc byla na cestě, muž honem s ukořistěnými penězi vyběhl ven. Jak už to tak bývá, každá banka má hned před pobočkou bankomat a ani tady tomu nebylo jinak. Některé bankomaty již v dnešní době mají i možnost uložit skrze ně bankovky na účet. McRoberts se tedy rozhodl, že si svůj lup ihned uloží do banky, aby jej neztratil. Teprve poté pokračoval v útěku.

Schoval se za budovou nedalekého obchodního centra Price Corner, kde ho také během několika málo minut našla policie a ta jej vzala do vazby. Když dorazili na místo, neměli totiž příliš práce s hledáním podezřelého, který odpovídal popisu: seděl na venkovním schodišti ani ne 100 yardů od místa loupeže, jako by na ně už čekal. Policie však měla ještě jistou detektivní práci, když po jeho prohledání zjistili, že peníze záhadně zmizely. U podezřelého však našli bankovní kartu Wells Fargo, která pomohla příběh objasnit.

Podle stop vyšetřovatelé brzy zjistili, kam schoval lup. Bankovní záznamy jim hned prozradily, že ihned po loupeži šel přímo do bankomatu na vnější straně budovy a tam si uložil 150 dolarů na svůj účet.

Ta nejkurióznější část případu však teprve přijde. Po zadržení policisté provedli výslech, během kterého jim Williams, který pochází původně z Kalifornie, sdělil, že se sem dostal na nákladním vlaku a jeho mysl v současné době ovládá někdo úplně jiný prostřednictvím implantátu umístěného někde v jeho těle. Ukázalo se tak, že lupič je psychicky labilní. Lidé v diskuzích uváděli, že mají podezření, jestli za celým incidentem nestál alkohol nebo jiné omamné látky. Nic takového se však neprokázalo.
Williams byl transportován do jednotky 2, kde byl obviněn z loupeže 2. stupně. Muž byl také později obžalován u smírčího soudu č. 11 a zavázal se k pobytu v nápravném ústavu Howarda R. Younga, načež měl složit hotovostní kauci 6 000 dolarů, aby byl propuštěn. To znamená, že mu k pobytu u Howarda R. chybělo ještě 5 850 dolarů.

S takovou krádeží se ve městě ještě nesetkali a zřejmě také dlouho nesetkají. Jedná se o jednu z nejmenších bankovních loupeží, k jakým kdy došlo. Přesto se však najdou v Americe i podivnější krádeže, ne každý totiž potřebuje ukrást peníze. Pokud máte pocit, že přijít si do banky pro 150 dolarů a uložit je hned u té samé pobočky na účet bylo hloupé, věřte, že lidé v Americe dělají i hloupější věci. Zářným příkladem toho může být podobně stará Laura Oglesby, která ukradla identitu vlastní dceři. Uvedla falešné údaje, aby se mohla přihlásit na univerzitu, vyřídit si studentské půjčky, řidičský průkaz a především si mezi studenty najít známosti, se kterými hodlala randit.

Osmačtyřicetiletá žena si skutečně našla přátele, kteří věřili, že je jí dvacet dva let, což byl věk její dcery. Založila si i účty na sociálních sítích, kam uvedla jméno své dcery a přidávala fotografie s řadou filtrů, jež ji skutečně dělaly mladší.

Byla však zatčena za finanční podvod ve výši 25 000 dolarů. Policie dokonce zveřejnila její fotku v čelence s kočičími oušky, na které se vydávala za studentku. Nejvíc fascinující však je, že život své dcery žila několik let a nikdo si toho nevšiml. Oblékala se i líčila jako dvacítka. Někteří svědci k případu dokonce tvrdili, že svou roli mladé studentky brala až tak vážně, že spíš než jako vysokoškolačka se chovala jako sedmnáctiletá.

Policii následně řekla, že důvodem jejích podvodů a krádeží bylo, že měla násilnický vztah. Její důvod byl tak podobně adekvátní jako ten McRobertsův, který nemohl ovlivnit vlastní jednání kvůli čipu. Někteří lidé zkrátka nechodí pro výmluvy daleko a kradou tím nejpodivnějším způsobem. Možná ještě divnější je, kvůli jakým hloupostem krádež spáchají.

Autorský článek. Další zdroje: Novinky.cz, Nypost.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47