Babiš už potvrdil, že půjde do opozice. Nevyloučil ani kandidaturu na prezidenta

 Události 
16. října 2021 07:19 / Naďa Stehlíková
  6
📷
1 fotografie v galerii
Andrej Babiš nevyloučil kandidaturu na prezidenta Depositphotos
Babiš je připraven předat vládu koalicím SPOLU a PirSTAN a jít do opozice. Dost možná ale míří výš, a to na Hrad. Připustil totiž možnu kandidaturu na prezidenta.

Mnozí lidé už několik dní diskutují o tom, že možná Babiš míří výš a že nahradí nemocného prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to Andrej Babiš přímo nevyloučil, i když dodal, že o tento post neusiluje. Domnívá se, že i končící vláda má před sebou ještě mnoho práce s epidemií covidu-19 nebo energetikou. „Až do nástupu nového premiéra, předsedy ODS Fialy, budeme pracovat až do poslední chvíle. Já chodím každý den do práce a budu v tom pokračovat, protože jsem člověk, který je zodpovědný, a dělám to z přesvědčení,“ řekl. Po nástupu nového kabinetu plánuje pracovat jako řadový poslanec, rád by zasedal ve zdravotním výboru.

Petr Gazdík z hnutí STAN, které je součástí jednání o nové vládě, Babišovo prohlášení ocenil. „Jsme v situaci, kdy se zhoršuje covid, kdy státní rozpočet krvácí, kdy – pokud se nebude konat rychle – budeme v rozpočtovém provizoriu. Takže je dobré, aby se moc předala,“ podotkl v Událostech, komentářích.

Koalice SPOLU a PirSTAN oznámily, že nejpozději 8. listopadu uzavřou koaliční smlouvu, do té doby budou jednat expertní týmy o jednotlivých programových oblastech.

Zdroj: ČT24, Frekvence 1.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...