Děsivý příběh rodiny Todtových: Otec spal v domě se svou rozkládající se rodinou, kterou vyvraždil

 Historie kriminalistiky 
14. února 2023 15:15 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Ve městě Celebration spal otec v domě se svou rozkládající se rodinou / Ilustrační foto Depositphotos
Děsivý příběh se odehrál ve městě Celebration, vybudovaném Waltem Disneym. Rodina Todtových si tu pronajala dům. Otec, matka a jejich tři děti společně se psem vypadali na fotografiích jako idylická rodina. Na jiných fotografiích, které pořídila policie, vypadají někteří jako rozkládající se hroudy masa a zkrvavené fleky na posteli.

Úděsný příběh zmařených životů se neodehrál zase tak dávno. Anthony a Megan se vzali v roce 1999, on pracoval jako fyzioterapeut na klinice, kterou společně vlastnili a jeho žena tu provozovala kurzy jógy. V roce 2017 prodali dům a přestěhovali se do Celebrationu spolu se svými třemi dětmi a psem. Anthony se stále věnoval vedení kliniky, zatímco jeho žena zůstala s dětmi doma. Často přidávala příspěvky na sociální sítě, kde působili jako idylická, věřící rodinka, které se plní její sny o dokonalém životě.

Potíže začali mít v roce 2019, protože Anthonyho se rozhodli policisté vyšetřovat kvůli pojišťovacím podvodům. 29. listopadu toho roku se k nim nakonec přiznal. Přestože byl dále vyšetřován, umožnili mu vrátit se domů k rodině. Jeho klinika byla zadlužená u mnoha bankovních společností. Trvalo to asi měsíc, než oznámili příbuzným, že jedou na dovolenou, a nebudou s nimi tedy mít kontakt.

Anthonyho sestra zavolala na policii poprvé 29. prosince 2019. Udělala to právě proto, že neměla s rodinou žádný kontakt. Dva dny o žádném z nich neslyšela, proto požádala, aby je šel někdo zkontrolovat. Policejní příslušníci ale nebyli schopni kontaktovat Todta ani nikoho z jeho rodiny a nehlásili žádnou podezřelou aktivitu v jeho domě. Policie ale při návštěvě domu dostala pocit, že uvnitř nikdo není. Zdálo se, že rodina odjela mimo město. Mimo jiné ale také našli na dveřích příkaz k vystěhování. Zdálo se, že finanční potíže Todtových jsou větší, než kdokoliv tušil.

Po prvních dvou týdnech, kdy o rodině nikdo neslyšel, vytvořili příbuzní na Facebooku skupinu s názvem Hledá se rodina Todtových, aby dali dohromady všechny informace. Avšak nebylo nikdy podáno žádné hlášení o pohřešované osobě, k tomu mohla přispět i Anthonyho problematická minulost a stále vedené vyšetřování.

Chrissy – Anthonyho sestra ale za pár dní volala policii znovu. Nemohla se smířit s odpovědí, že rodina mizela z domu. Při opakované prohlídce policie zjistila, že příkaz je stále na dveřích a druhý má rodina ve schránce. Předpokládali tedy, že rodina z domu utekla i kvůli vyšetřování, které bylo vedeno na Anthonyho. 13. ledna 2020 ale viděl jeden z policistů Anthonyho vejít do domu.

Zástupci úřadu šerifa z okresu Osceola šli tedy na místo, aby Anthonyho Todta zatkli. Nikdo však nereagoval na klepání, přestože byl muž očividně uvnitř. Do domu tak vstoupili násilím a okamžitě ucítili nepříjemný zápach. Když policisté Todta zadrželi, pověděl jim, že Megan nahoře spí. Dokonce na ni zavolal. Tvrdil, že děti neviděl, ty jsou nejspíš u kamarádů. Policie ale jeho verzi neuvěřila a v horním patře domu hned na to nalezla čtyři těla lidí a jedno psí zabalené v přikrývkách. Těla musela být v domě několik týdnů a zdálo se, že Anthony vedle manželky spával.

Po zatčení Todt uvedl, že požil Benadryl, a řekl policii, že si může potenciálně ublížit. V důsledku tohoto tvrzení byl převezen do nemocnice a propuštěn o několik dní později. Podle šerifa spolupracoval a nekladl odpor.

Úředníci se domnívají, že je možné, že Todt zabil svou rodinu přibližně na konci prosince. Časová osa událostí ale není zcela jasná a je poměrně komplikovaná. Například tělo dcery, které byly v době vraždy 4 roky, bylo již v takovém stádiu rozkladu, že policie ji nejprve vůbec nemohla najít. Teprve při ohledávání matky vyšlo najevo, že dcera ležela po celou dobu na ní.

Výpovědi Anthonyho Todta byly chaotické a několikrát se změnily. Nejprve se přiznal, že sám pozabíjel celou rodinu. Dokonce popisoval, jak je ubodal a dceru udusil. Následně však přišla jiná výpověď. Tvrdil, že všechno udělala jeho žena a on sám neměl o tomhle počínání tušení. Později však přišel s verzí, která říkala, že se s Megan i dětmi domluvili. Údajně to měla být spása před blížící se apokalypsou.

Policie získala také dopis, který měla údajně psát Megan, avšak je vytvořen počítačově bez vlastnoručního podpisu. Ten potvrzuje verzi, že se jako rodina na ukončení životů domluvili. Nicméně důkaz nebyl u soudu uznán. V uplynulém roce, kdy soud rozhodl, tvrdil Anthony před porotou, že v době vraždy nebyl ani doma a Megan unesená svou vírou rodinu pozabíjela. Porota ale trvala na Anthonyho vinně a vynesla rozsudek za čtyřnásobnou vraždu a týrání zvířat. Aby Todt naplnil rozsudek, musel by čtyři životy po sobě strávit ve vězení a pak si ještě odkroutit další rok za smrt psa. Soudce, jenž pronášel verdikt, řekl, že Anthony Todt je ničitelem světů, protože zničil svět své rodiny.

V dopise svému otci odsouzený trval na tom, že vraždy má na svědomí jeho žena. Údajně měla děti otrávit dezertem a následně zabít i sama sebe. Tvrdil, že je na 100 % nevinný, přestože se poprvé přiznal. Žena měla navíc do jídla přidat právě zmiňovaný Benadryl, který Todt zmiňoval v den zatčení. V dopise píše, že je tím uspala. Následně se probudila v půl dvanácté večer, děti pobodala a tu nejmenší udusila. Všechny tyto informace měl Anthony Todt, přestože jak tvrdí, nebyl doma.

Také tvrdil, že se žena přiznala k vraždě dětí, jakmile dorazil domů. To ho údajně skolilo natolik, že běžel do koupelny zvracet. Údajně ji k tomu dohnala víra, myslela, že jejich duše vypouští na svobodu. Dopis s těmito informacemi poslal Anthony svému otci.

Todt také tvrdil, že týdny mezi vraždami a zatčením si téměř nepamatuje. Jeho neustálé změny výpovědí však jasně ukázaly, že nelze jakékoliv svědectví nebo obvinění z jeho úst brát vážně, a porota trvá na jeho vině.

Autorský článek. Další zdroje: dailymail.co.uk, The-sun.com, Orlandosentinel.com, Facebook.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum