Manželský pár dva roky znásilňoval a vraždil. Společně vytvořili nejhorší sériově vraždící pár všech dob

 Historie kriminalistiky 
15. září 2022 14:37 / Mirka Malá
  1
📷
1 fotografie v galerii
Policie manželský pár dopadla zase jen díky náhodě Wikimedia Commons / California Department of Corrections
V září 1977 se bohužel potkali v pokerovém klubu. Charlene Williams a Gerald Gallego následně utvořili nejen manželský pár, ale také jeden z nejhorších sériově vraždících párů americké historie.

Charlene Williams měla v době setkání s Gallegem bohatou drogovou minulost, zatímco on měl za sebou sedm manželství a celkem třiadvacetkrát byl zatčen. Později vyšlo rovněž najevo, že sexuálně zneužíval svoji dceru.

Pro Charlene to ale byla láska na první pohled a po týdnu randění se k Geraldovi rovnou nastěhovala. A pak to začalo. Gerald přivedl domů mladou dívku, která utekla z domova a s oběma ženami si dopřával společný sex. Když ale zjistil, že ženy se oddávají sexu i bez něho, bylo zle.

Charlene proto souhlasila, že si společně opatří jiné dívky, které budou následně sexuálně zneužívat společně. Plány na únos nějakých mladých děvčat spřádali dva měsíce a v září roku 1978 se to stalo poprvé. Tehdy se z nich stala jedna z nejhorších sériově vraždících dvojic všech dob. Charlene a Gerald unesli dvě dospívající dívky, které sexuálně zneužívali, než je brutálně zbili železnou pákou na pneumatiky a pak je zabili střelami do hlavy, což pro dívky samozřejmě bylo v jistém smyslu vysvobození.

Než udeřili znovu, Charlene a Gerald se vzali, i když byl Gallego stále oficiálně ženatý. To ale zřejmě zdrogovaná Charlene vůbec netušila. Jako manželé pak v červnu 1979 unesli v Renu další dvě mladé dívky. Gerald začal obě znásilňovat už v dodávce, což Charlene, která seděla za volantem, rozzuřilo natolik, že po něm začala střílet. Chtěla se totiž znásilňování účastnit také. Po manželských neshodách Gerald Gallego raději obě dívky rovnou zabil.

Jejich brutální útoky následně začaly vrcholit v roce 1980. V dubnu toho roku unesli, znásilnili a zavraždili dvě dívky z nákupního centra poblíž Sacramenta. O dva měsíce později si vyhlédli další dívku během dovolené v Oregonu. Tentokrát ji poté, co ji sexuálně zneužili, pohřbili zaživa.

V červenci téhož roku manželé Gallegovi unesli a zabili pár, který odcházel z večírku. Účastníci párty si však všimli poznávací značky auta, a policie se konečně měla, čeho chytit. Gallegovým se sice ještě několik měsíců dařilo unikat, ale nakonec byli dopadeni v listopadu v Omaze, v Nebrasce, když se Charlene pokoušela vybrat peníze, které jí poslali její rodiče.

Během čekání na soud Charlene souhlasila, že bude svědčit proti manželovi, aby si zachránila život. Gerald Gallego byl souzen v Nevadě i Kalifornii a v obou státech dostal rozsudky smrti. Charlene byla odsouzena k 16 letům a 8 měsícům vězení.

Manželský pár měl na svědomí celkem deset obětí, které brutálně znásilnil a zabil. V červenci roku 1997 Charlene dokončila svůj trest a byla propuštěna. Ve vězení intenzivně studovala psychologii, obchod, a dokonce i islandskou literaturu. Během rozhovoru před svým propuštěním Charlene tvrdila, že vlastně byla také obětí. "Byly oběti, které zemřely, a oběti, které přežily. Trvalo mi zatraceně dlouho, než jsem si uvědomila, že jsem jednou z těch, které přežily.“ Také tvrdila, že se pokoušela zachránit některé z dívek, které společně s manželem unesla.

Gallego zemřel v roce 2002 na rakovinu v nevadském vězeňském lékařském centru, zatímco stále čekal na popravu. Na rozdíl od svého otce se tedy popravy nedočkal. Jeho otec byl totiž prvním mužem, který byl popraven ve státě Mississippi v roce 1955 za zabití policisty při pokusu o útěk z vězení.

Autorský článek, další zdroj: History

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve