Porušování pravidel na Českém slavíkovi hygienikům neunikla. Budou padat pokuty

 Události 
21. listopadu 2021 08:10 / Naďa Stehlíková
  61
📷
1 fotografie v galerii
Po lidech, kteří na Českém slavíkovi neměli ani roušku, ani respirátor, jde nyní policie Shutterstock
Český slavík přinesl hned několik kontroverzních momentů a divákům neuniklo ani to, že řada lidí v sále, a to včetně majitele ankety Karla Janečka, neměla roušku či respirátor. A neuniklo to ani hygienikům, kteří se z toho rozhodli vyvodit důsledky. O pomoc už požádali i policii.

Pražští hygienici v čele se Zdeňkou Jágrovou budou řešit možná porušení protiepidemických opatření během vyhlašování ankety Český slavík. Ředitelka hygienické stanice serveru iROZHLAS.cz potvrdila, že již požádala policii, aby ztotožnila diváky, kteří neměli nasazený respirátor. Pořad v pátek večer odvysílala televize Nova, která se již proti formě zpracování ohradila.

Anketní soutěž Český slavík tak podle všeho bude mít dohru. Na diváky, kteří nedodrželi vládní nařízení a v sále pražského Hudebního divadla Karlín neměli roušku či respirátor, si hygienici došlápnou. „Jakmile je Policie České republiky ztotožní a nám předá, budou řešení ve správním řízení. Již jsme s ní v kontaktu,“ napsala iRozhlasu.cz v SMS zprávě ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. „Policie nám k řešení předává ty, co zjevně porušili opatření a které byla schopna ztotožnit,“ přiblížila.

Oficiální žádost na pražské policejní ředitelství zatím nedoputovala, mluvčí Jan Daněk to ale vysvětluje pomalejšími procesy během víkendu. „Možná to je někde na cestě. Pokud ale budeme požádáni, tak hygienikům součinnost samozřejmě poskytneme. Kompetentní je hygiena,“ řekl serveru iROZHLAS.cz.

Sám Karel Janeček už během sobotního dopoledne řekl, že z porušení opatření nebude vyvozovat žádné důsledky. „Ta opatření jsou extrémní a když je něco extrémní, tak je to špatně a je potřeba se proti tomu postavit,“ citoval ho server iDnes.cz.

Janeček vládní protiepidemická opatření kritizoval už během svého pátečního předávání cen. Podle něj měla zásadní negativní dopad na kulturu a vedla k rozdělení společnosti. „Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,“ prohlásil.

Proti formě pořadu se už na Twitteru ohradila TV Nova, která ho přenášela. Tvrdí, že ho připravovala externí firma pod Janečkovým vedením a televize nezasahovala do výběru hostů ani obsahu.

„Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě - kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory,“ uvedla stanice s tím, že bude hledat právní cestu, jak tomu v budoucnu zabránit.

Janeček v reakci ČTK sdělil, že sociální zodpovědnost k umění patří a podle něj je zodpovědné a správné vyjádřit veřejně vlastní názor na tak závažnou věc, jakou je očkování dětí proti nemoci, která jim podle něj přímo nijak neškodí.

„Zvolil jsem k tomu právě příležitost udílení ceny hudební ankety, neboť hudebníci byli postiženi iracionálními restrikcemi vlády mimořádně. Moje řeč byla v divadle několikrát přerušena potleskem přítomných umělců a jsem si jistý, že řada z nich má na tuto otázku velmi podobný názor jako já. Spolupráce s TV Nova na příštím ročníku ankety Český slavík je z mé strany otevřená,“ uvedl.

Zdroj: iRozhlas.cz, iDnes.cz, České noviny.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte