Babiš urazil budoucího ministra školství. Je to zoufalec který si zapomněl vzít prášky, vrátil mu to Gazdík

 Události 
26. listopadu 2021 06:39 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Petr Gazdík na Babišovy urážky rychle reagoval STAN
Dosluhujcí premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do kandidáta na ministra školství Petra Gazdíka (STAN). V podstatě o něm řekl, že není schopen ministerstvo řídit. Gazdík si to ale nenechal líbit a úder mu vrátil. O premiérovi mimo jiné prohlásil, že je to zoufalec, který si zřejmě zapomněl vzít ráno prášky.

Babiš Gazdíka zkritizoval v rozhovoru pro deník MF Dnes, který spadá do jeho svěřenských fondů. Prohlásil, že dosavadní šéf resortu Robert Plaga (za ANO) bude fakticky dělat ministra dál, protože v resortu zůstane jako náměstek. „A to je dobře, protože bude zabezpečena kontinuita naší vlády. Pochybuji, že by pan Gazdík resort bez pana Plagy zvládl,“ prohlásil v rozhovoru Babiš.

Na otázku, proč si to Babiš myslí, premiér odpověděl: „Pan Gazdík je sice profesí učitel, ale rozhodl se raději živit politikou. Ostatně jako všichni ve STAN. Nejdříve se přisáli na Kalouska, pak chtěli jít s Bělobrádkem a teď podvedli Piráty a vyšplhali se po jejich zádech do Sněmovny.“

Gazdík si ovšem útok nenechal líbit a zostra se do premiéra v demisi pustil. „Je úsměvné tohle slyšet od člověka, který je vzor neschopnosti a má na rukou krev 30 tisíců mrtvých pro své politické zájmy a neschopnost řídit pandemii,“ připomněl Gazdík dopady koronaviru.

„Pan Babiš opět blábolí. Od člověka jeho typu mě to nepřekvapuje. Pan Babiš je zoufalec a měl by se snažit spíš řídit epidemii než kupovat horu Říp. Pan Babiš si po ránu asi nevzal dostatek prášků,“ prohlásil Gazdík v reakci pro CNN Prima News.

Dodal, že nevidí důvod, proč by ministerstvo školství nezvládl řídit. Zdůraznil, že když byl radním pro školství na Zlínsku, kraj se posunul z 8. místa na druhé, co se týče kvality vzdělávání. Poznamenal také, že jestli Plaga zůstane na ministerstvu, není jasné.

„S panem Plagou jsem o tom nemluvil. Pan Plaga je svým povoláním odborným náměstkem pro vysoké školy. Dle zákona o státní službě je to jeho rozhodnutí, nemám možnost ho odvolat ani ve funkci potvrdit,“ dodal Gazdík. S Plagou však mají dobré vztahy.

Gazdíka, který je původní profesí učitel, nominovalo hnutí STAN na post ministra školství do vlády Petra Fialy (ODS). Starosty a nezávislé vedl Gazdík v letech 2009 až 2014 a opět v letech 2016 až 2019. Hnutí poté převzal Vít Rakušan.

Gazdík byl mezi lety 2013 a 2017 místopředsedou Sněmovny, poslancem je od roku 2010. Od roku 2008 je zastupitel Zlínského kraje, mezi lety 2016 až 2020 byl také radním kraje. Dříve starostoval v obci Suchá Loz.

Zdroj: CNN Prima News, iDnes.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hezounek Ryan Gosling se stal hvězdou kampaně módního domu Gucci

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Tech

Budoucnost vojenské přepravy. Raketoplán Dream Chaser přepraví náklad i vojáky kamkoliv na Zemi do tří...