Policie pátrá po devítiletém chlapci, který je v ohrožení. Utekl do Prahy, kde žebral peníze

 Události 
31. ledna 2022 06:58 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Policie pátrá po devítiletému Petru Stolínovi, který zmizel se svým o čyři roky starším kamarádem Policie ČR
Policisté pátrají po teprve devítiletém Petru Stolínovi z Dobříše u Příbrami, který se rozhodl odcestovat do Prahy se svým o čtyři roky starším kamarádem. Podle svědků oba hoši v hlavním městě žebrali peníze.

Malý Petr odešel z domova v neděli odpoledne. Když se ale hoch nevrátil večer domů, zalarmovala jeho matka kolem 21. hodiny policii. Kriminalisté okamžitě vyhlásili pátrací akci, do které se zapojilo osm hlídek policistů z místního obvodního oddělení, kriminalisté i policejní psovod se služebním psem, chlapce ale zatím nenašli.

Podle dosavadního šetření a pátrání po chlapci policisté zjistili, že se pohřešovaný pohybuje s jeho kamarádem, který je o čtyři roky starší. Spolu byli viděni v neděli v 15 hodin u Lidlu v Dobříši, kde společně žebrali o peníze na autobus. "Padesát korun jim poskytla jedna paní a chlapci poté odjeli v půl čtvrté odpoledne autobusem do Prahy," sdělili policisté na svém webu.

Řidič autobusu potvrdil, že hochy z Dobříše do Prahy vezl. Svědci je viděli kolem 17:00 na Smíchově, kde také žebrali o peníze, uvedl web CNN Prima News.

Policisté nyní prověřují veškerá možná místa, kde by se hledaná dvojice mohla pohybovat, a to včetně autobusových a vlakových nádraží. "Žádáme všechny občany, kteří chlapce viděli nebo mají jakékoliv informace o tom, kde by se chlapec či chlapci mohli nacházet, aby se ozvali policistům na linku 158," dodali kriminalisté.

Pátrání policie vyhlásila v systému Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte, jak informoval web idnes.cz.

K popisu pohřešovaného chlapce policisté uvedli, že Petr je vysoký asi 130 až 140 cm. Je hubený, má rovné hnědé vlasy a tmavě hnědé až černé oči. Na sobě má černou zimní bundu s barevnými pruhy a šedé tepláky.

Zdroj: Policie ČR, CNN Prima News, iDnes.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu