Dlouho očekávaný projev kancléře prezidenta Mynáře. Jen fraška s nulovou informační hodnotou

 Události 
18. října 2021 16:18 / Naďa Stehlíková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Na Mynářův projev reagovalo hned několik politiků Profimedia
Dlouho očekávaná tisková konference kancléře prezidenta Vratislava Mynáře nepřinesla prakticky žádnou informaci. Jen kritizoval předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a prohlásil, že Zeman nebyl v bezvědomí. Na jeho projev hned tvrdě reagovalo několik politiků.

Když Vratislav Mynář svolal tiskovou konferenci, všichni byli napjatí, co nového se dozví. Kancléř prezidenta ale o zdraví hlavy státu neřekl ani slovo. Zato se opřel do předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Vyvolal prý mediální hru, která měla sloužit jen k jeho zviditelnění.Vystrčil i další někteří senátoři podle Mynáře předvádějí pokrytectví a jejich jedinou snahou je zbavit Zemana výkonu pravomcí.

O tom, jak je na tom prezident po zdravotní stránce, ale nic neřekl. Vyjádřil se jen k převozu Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice, který se uskutečnil v neděli 10. října. Tehdy fotografové zachytili Zemana v bezvládném stavu. Podle Mynáře to tak  ale nebylo a prezident byl celou dobu při vědomí. „Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje. Nic takového nebylo,“ řekl na tiskové konferenci hradní kancléř.

Politici neskrývali z projevu Mynáře zklamání a servítky si rozhodně nebrali. "Fraška pokračuje. TK Mynáře byla výsměchem. Nedozvěděli jsme se nic. Slíbil vyvrácení lží o prezidentově stavu. Nejvíc o něm lže on a celý hradní tým. Jen mlžení a pokračující devastace úřadu prezidenta, naprosté selhání, které nemá obdobu ve fungujících demokratických zemích. Tiskovka Vratislava Mynáře: bez otázek ze strany novinářů. Bez obsahu, vysvětlení a odpovědí ze strany hradního kancléře," napsala na své Twitteru senátorka Miroslava Němcová (ODS).

A reagovala také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "Tisková konference Vratislava Mynáře měla nulovou informační hodnotu a pouze jediný účel - pourážet Miloše Vystrčila, který vykonává svou práci. Kéž by Kancelář prezidenta byla aspoň z desetiny tak užitečná jako Senát," napsala Pekarová na Twitteru.

Zdroj: iRozhlas.cz, ČTK, CNN Prima News.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu