Šikana zdravých lidí musí skončit, říká Ivo Valenta. Kvůli covidovým opatřením se obrátil na soud

 Události 
23. listopadu 2021 10:23 / Naďa Stehlíková
  572
📷
1 fotografie v galerii
Emeritní senátor Ivo Valenta považuje mimořádná proticovidová opatření za šikanózní Se souhlasem I. Valenty
Do boje s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se pustil emeritní senátor a podnikatel Ivo Valenta. Se společností Synot Gastro Slovakia podal k Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení částí mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, který se týká zákazu využití služeb restaurací a hotelů neočkovanými, ale zdravými lidmi.

„Opatření je naprostým nesmyslem, postrádajícím špetku zdravého rozumu. Stoprocentně zdraví lidé, kteří by se prokázali laboratorním antigenním či PCR testem, se nemohou v hotelech či restauracích a dalších podnicích najíst ani ubytovat, zatímco očkovaný klient, který je nemocný, ale např. bezpříznakový, může službu využít bez jakéhokoliv omezení. Tohle je v pořádku? Podle mne jednoznačně ne. Opatření je v přímém rozporu s deklarovaným bojem proti šíření nákazy,“ uvedl podnikatel Ivo Valenta.

Smysl nařízení podle něj ani v nejmenším nespočívá v omezení šíření pandemie, ale pouze a výhradně v nucení k očkování. Paradoxem podle Ivo Valenty je také fakt, že zatímco neočkovaný zákazník, byť s platným testem, do restaurace nesmí, například zaměstnanec hygieny, který bude provádět kontrolu, ale není očkován, dovnitř může. Stejně tak číšník být očkován nemusí, a přesto bude v práci s lidmi 8 hodin. Poté už ale jako zákazník do stejné restaurace vstoupit nemůže.

„Ministerstvo zdravotnictví si ve svých opatřeních silně protiřečí. Pro umožnění přítomnosti v zaměstnání či ve škole veřejnosti stačí antigenní test, a to dokonce i ten, který je určen pro sebetestování. K využití služeb ale být využit nesmí," poznamenal Valenta.

Neočkované osoby jsou tím podle něj jednoznačně stavěny do pozice osob s nižšími právy a jsou trestány za své údajně epidemiologicky nežádoucí chování, což považuje za naprosto nepřijatelné. „Nikoho přece není možné nutit k ,dobrovolnému´ očkování a dělat tak prakticky z dobrovolného povinné,“ konstatoval Ivo Valenta a doplnil: „Není navíc přesvědčivě odborně zdůvodněno, proč se jinak posuzuje imunita získaná očkováním (aktuálně je neomezená i přesto, že je prokazatelné, že účinnost očkování v čase rychle klesá) a jinak je posuzována imunita získaná proděláním nemoci (uznána pouze na 180 dní, přičemž ve skutečnosti může jít o dobu daleko delší).“

Vláda podle Valenty neustále hovoří o pandemii neočkovaných za situace, kdy zcela zásadní údaj o obsazenosti nemocnic vypovídá o tom, že přibližně polovina hospitalizovaných osob a osob na JIP jsou osoby plně očkované. Vláda hovoří také o tom, že pandemii šíří neočkovaní. Jenže neočkovaní na rozdíl od osob očkovaných procházejí testováním a karanténami, zatímco očkované osoby nemoc šíří bez jakéhokoliv omezení, poznamenal Valenta.

„Věřím, že soud rozhodne ve prospěch zdravého rozumu. Výsledek aktuálního opatření z dílny Ministerstva zdravotnictví totiž z hlediska epidemiologického nemá žádnou logiku – povede pouze k ještě většímu rozdělení společnosti a další likvidaci živnostníků, kterým už tak vláda nesmyslnými nařízeními výrazně zkomplikovala existenci,“ uzavřel Valenta.

Zdroj: Synot.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hezounek Ryan Gosling se stal hvězdou kampaně módního domu Gucci

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Tech

Budoucnost vojenské přepravy. Raketoplán Dream Chaser přepraví náklad i vojáky kamkoliv na Zemi do tří...