Ve Špindlerově Mlýně funguje od pondělí PCR testovací centrum

 Události 
31. ledna 2022 16:01 / Ema Maxová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Pro přepravu mohou lyžaři ve Špindlerově Mlýně využít 6 lanovek a 11 lyžařských vleků.  Skiareál Špindlerův Mlýn
Pro koupi skipasu nebo ubytování na hotelu je aktuálně potřeba doložit bezinfekčnost očkováním proti covid-19 nebo prodělanou nemocí. Existuje ale řada výjimek, které si vystačí s PCR testem. Z některých horských středisek proto odvážejí klienty na testování kyvadlovými autobusy, případně je odkazují na odběrová místa ve městech s čekací lhůtou až několik dní.

Skiareál Špindlerův Mlýn ve spolupráci s Městem Špindlerův Mlýn nabídli ve Špindlu PCR testování přímo ve městě, bez rezervace a s garancí výsledku maximálně do druhého dne. Určeno je nejen lyžařům, ale i hostům hotelů nebo místním obyvatelům, jak uvedl na svém webu Krkonošský deník.

Testovací centrum vyrostlo na parkovacím terminálu P1, na konci Labské přehrady před vjezdem do centra města. Provoz zahájilo v pondělí 24. ledna a bude otevřeno každý den od 8:00 do 17:00. Doložit bezinfekčnost PCR testem a koupit si tak skipas, případně využít sezónu, mohou lyžaři s alespoň jednou dávkou očkování nebo s potvrzením od lékaře, který jim nedoporučil očkování (a zapsal tento údaj do registru ISIN). Stačí také dětem a teenagerům mezi 12 (včetně) a 18 lety. 

Vyhodnocení testu dorazí maximálně do 24 hodin; pokud se návštěvník otestuje do 14 hodin, výsledek se dozví už druhý den ráno. Zájemci s jednou dávkou očkování, s kontraindikací, mladší 18 let a samozřejmě i plně očkovaní mají nárok na 5 testů za měsíc zdarma, samoplátci zaplatí 814,- Kč.  Za příplatek je možné nechat odvézt vzorek okamžitě do laboratoře, výsledek pak dorazí za šest hodin, jak se můžete dočíst například na webu horydoly.cz.

„Víme, že mezi našimi klienty a hosty špindlerovských hotelů je řada těch, kteří mohou s PCR testem jít lyžovat nebo se ubytovat, proto jim chceme tuto možnost co nejvíc zjednodušit,“ vysvětluje ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. „Týká se to především dětí do 18 let, kterým tak zajistíme jednoduchý a rychlý přístup k testování během období jarních prázdnin. Poskytovatel testování má vyblokovanou vlastní kapacitu v laboratoři a garantuje velmi rychlé dodání výsledku. Věřím, že to bude zajímavá možnost nejen pro návštěvníky skiareálu, místních hotelů a penzionů, jejich zaměstnance a občany města, ale dokonce i pro obyvatele celého vrchlabského regionu, protože testování bude – na rozdíl od jiných míst – bez rezervace a dlouhého čekání,“ uzavírá René Hroneš.

Zdroj: krkonossky.denik.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte