Jak snadné je stát se ze zločince celebritou? Pašeračka Tereza je zpět z pákistánského vězení a radí na Instagramu ženám, jak efektivně zhubnout

 Komentáře 
29. června 2022 15:07 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Terezu Hlůškovou pákistánští celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu Depositphotos
Tereza Hlůšková, která byla před 5 lety zadržena v Pákistánu se rozhodla využít pozornosti, které se jí dostává a vystavět na ní instagramový účet. Zdaleka však nebyla jediná, kdo se vydal touto cestou a získal tak hromadu fanoušků, pro které je ve skutečnosti obětí.

Abychom si shrnuli, o kom to tu vlastně mluvíme, Tereza Hlůšková byla zadržena za pašování drog na přelomu let 2017 a 2018. Na letišti v Láhauru, odkud měla letět do Abú Zabí byla chycena s 9 kilogramy heroinu v kufru. Za to si měla odpykat téměř 10 let. K trestu byla tahle mladá holka z Uherského Hradiště odsouzena zhruba o rok později – tedy v březnu 2019. Samotné odsouzení bylo poměrně bizarní, protože soud byl opakovaně odročen nejprve kvůli nepřítomnosti vyšetřovatele, pak pro nepřítomnost svědků, později kvůli stávce místních soudců, pak zase protože daný soudce byl delší dobu na náboženské pouti a nebo taky proto, že zrovna probíhal kriketový turnaj. Ještě že u nás nejsou kriketové turnaje tak populární, jinak by se ze dvou až tří let, kdy čekáme na stání, mohlo stát klidně osm.

Během doby, kdy se Hlůšková snažila zprostit viny, padlo několik opravdu originálních výmluv, proč vlastně přebývala v Pákistánu a proč pašovala heroin. Moje oblíbená je historka o tom, že přijela studovat islám. O této kultuře se toho mnoho naučila a přijala ji dokonce za svou. Údajně se dokonce měla oblékat do místního oděvu a zahalovat sovu tvář, nicméně žádná taková fotografie se ke mně nedostala. Dobrý je taky příběh o tom, jak do téhle země přijela kvůli modelingu. Někdo jí ale podstrčil do tašky 9 kilo drog v hodnotě skoro 20 milionů korun, aniž by o tom měla sebemenší tušení. Že má kufr o 9 kilo těžší jí nebylo vůbec divné. To ostatně obhajuje dodnes a stojí si za tím, že když nepozná kolik přibrala, stejně tak si nemusí všimnout, o kolik jí ztěžkl kufr. Nicméně na všech soudních jednáních skutečně opakovala, že drogy nepašovala a cítí se nevinná.

Kromě odnětí svobody po dobu osmi let a osmi měsíců byla Tereze Hlůškové udělena i pokuta směšných 14 500 korun. Proti rozhodnutí soudu se samozřejmě ihned odvolala a žádala anulování rozsudku. V průběhu doby, kterou trávila ve vězení opakovaně žádala o to, aby ji propustili domů a zprostili viny. Do Čech se dostávaly mediální záběry, na kterých roní slzy pokaždé, když už věřila, že to vyjde a nakonec musela zůstat ve vězení. Obžaloby byla zproštěna po roce 2021 a po pěti letech se nyní dostala zpět domů.

Tereza si ale zjevně na pozornost zvykla a po příjezdu domů se rozhodla na ní vytěžit. Založila si Instagram, na kterém jí sledující přibývají raketovým tempem. Sdílí jedno story za druhým, předkládá lidem, že se poučila a nyní chce žít jinak. I na fotografiích se prezentuje jako někdo zcela jiný. Není pochyb o tom, že pobyt ve vězení člověka změnit může, nicméně Tereza stále trvá na tom, že o 9 kilech drog nic netušila (to dá rozum, tvrdila to tolik let, přece se teď nepřizná) a tváří se jako oběť. Pod jednou z fotek přímo píše, že média z ní udělala bestii, zatímco ona je prostě holka co udělala hloupou chybu. Jakou tedy chybu, když údajně o drogách nevěděla? Její vysvětlení jsou vždy neúplná a záhadná, když nepoznala, že přibrala, nemusela prý poznat ani 9 kilo heroinu v zavazadle.

Na Instagramu nyní Hlůšková radí ženám, jak hubnout. A světe div se, ženy a dívky s nadšením hltají její tipy. Pro mnohé se Tereza stala jakýmsi zvráceným vzorem. Každopádně Tereza fanouškům prozradila, že shodila zejména díky tomu, že pila hodně horkého zeleného čaje a jedla dostatek ovoce a zeleniny. "Tím hodně myslím 10 až 12 sklenic denně," upřesnila. Taky uváděla, že musela hodně chodit. Pár sledujících zarazilo, kolik toho člověk dokáže nachodit ve vězení. Ženy, které jí fandily, aby se vrátila, bez ostychu píší, že Tereze patří jejich obdiv.

Pod fotkami píše o tom, jak děkuje všem kdo jí odpustili. Pravděpodobně směřuje svoje slova k přátelům a rodině. Ale co že přesně jí to měli odpustit, pokud se jen nechtěně zapletla do problémů? Mluví také o tom, jak se jako mladá dívka vrhla bezhlavě do zahraničí za vidinou peněz. Neupřesnila ale, jak si ty peníze cestováním po světě vydělávala. Přiznává pouze, že asi rok dělala společnici. Z toho je celkem jasné, že Tereza Hlůšková nebyla žádné neviňátko.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tereza Hlůšková (@terezahluskova_)

Mimochodem věděli jste, že běžnou součástí takového vyšetřování bývá otázka, zda si dotyčný balil zavazadlo sám a kdo další k němu mohl mít přístup? Zrovna tahle dívka, která se tolik hnala za penězi se náhodou stala obětí, aniž by tušila, kdo jí mohl dát drogy do zavazadla. Zní to až neskutečně, že?

Profil, který vytvořila, čiší pozitivitou. Tedy minimálně ze strany Terezy, mezi komentujícími to už tak horké není. Objevují se výtky, jízlivé poznámky i útoky mířící na to, jak se skrze trestnou činnost snaží stát celebritou. Jak se zdá, to se jí daří, protože i negativní pozornost je stále pozornost. Mnoho komentářů je povzbudivých, jsou zejména z profilů mladých dam, které Terce přejí, aby se jí vše dařilo, objevují se ale naopak i velmi nenávistné komentáře. Jeden z nich sama nasdílela na story, mladík v něm přeje jí i její matce smrt a není jediný, kdo něco podobného napsal.

Ať už se podíváme na starou vyzývavou blondýnku, která jakožto společnice a dealerka toužila po penězích, nebo na tu novou decentní brunetku, která mluví hlavně o krásách světa a pozitivním naladění, jisté je jedno: Jen tak se na ni nezapomene ani teď, když je kauza s jejím vězněním v Pákistánu u konce.

Když někdo lže tolik, až sám zapomene, že lže

Přes všechny podivné okolnosti Tereza tvrdí, že nic nepašovala a staví se do pozice oběti. Je dost možné, že i ona sama už tomu po letech ve vězení věří. S podobným případem jsme se v Česku rozhodně nesetkali poprvé. Lidé, kteří začnou být mediálně sledováni se mohou celkem snadno rozhodnout využít tuto pozornost a nastavit tvář celebrity.

Nabízí se například případ Jiřího Kájínka, který se jakožto vrah stal nejprve televizní celebritou a nakonec i influencerem, kterého sleduje přes 50 tisíc lidí. Byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, pokus o vraždu a další trestnou činnost k doživotnímu pobytu ve vězení. Doma navíc přechovával velké množství zbraní. Několikrát však uprchl a nakonec v roce 2017 omilostněn, přičemž se do teď vedou debaty, zda byl odsouzen právem. Dokonce ho obdivuje velké množství žen, které mu posílají dopisy a nabídky k sňatku. Některé jsou jím fascinovány, protože muž, za jehož vraždu byl odsouzen podle dostupných zdrojů sám najímal vrahy. Kájínek však po celou dobu procesů tvrdil, že je nevinný. Po tolika letech, kdy jej konečně propustili na svobodu se před věznicí podepisoval hromadě lidí, kteří jeho propuštění podporovali. Následně si na svobodě založil vlastní kanál, kam nahrává videa. Zdá se, že ať už na to veřejnost nahlíží, jak chce, on tomu rozhodně věří a svým projevem se mu daří přesvědčit i fanoušky. Čím dál více lidí je skutečně přesvědčeno o jeho nevině.

Zdá se tedy, že stát se v dnešní době hvězdou na poli internetu není vůbec těžké. Je docela jedno, kolik let jste si odseděli. Jakmile se jednou dostanete na svobodu, máte skrze sítě možnost vyjádřit se a oslovit klidně celý svět. Starší generace lidí, kteří se na internetu pohybují mají tendence uvěřit všemu, co si tam přečtou, proto si troufám říct, že stačí dobrý herecký výkon a své příznivce si touhle cestou může najít opravdu každý.

Autorský článek - komentář, další zdroj: Instagram, idnes.cz.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod