Na sociálních sítích se množí videa s pojídači lidského masa. Lidské maso přirovnávají k tuňákovi nebo kuřecímu
Lidí, kteří se veřejně chlubí tím, že jedí lidské maso, v poslední době přibývá a některé jejich příběhy jsou skutečně neuvěřitené. Tak například španělská hvězda sociálních sítí Paula Gonu znechutila fanoušky začátkem tohoto měsíce svým příspěvkem, ve kterém se chlubila, že snědla vlastní kolenní chrupavku během romantické večeře se svým přítelem. Bohužel ale není zdaleka sama.
Už v roce 2006 vyvinuli v Japonsku robota ochutnávajícího různé potraviny. Podle článku v časopise Wired vložil reportér ruku do robotových úst, přičemž stroj následně tvrdil, že lidská ruka byla slanina. Stejnou akci provedl i kameraman, přičemž robot hlásil, že jeho ruka chutná jako prosciutto.
Touha zjistit, jak doopravdy chutná lidské maso, vedla k dalšímu nechutnému experimentu v roce 2014. Provedl jej reportér BBC Science Greg Foot. Nechal si odebrat kousky z čtyřhlavých svalů ze stehna své nohy a nejprve je nechal analyzovat pod mikroskopem. Kousky vlastního masa pak uvařil a nechal chemicky testovat. Vzhledem k tomu, že konzumace lidského masa je ve Spojeném království zakázána, výzkumníci zapojení do Gregova testu pak vytvořili přesnou chuť svalů na základě aroma, které vydávaly při vaření a následně podle chuti připravili burger z jehněčího a vepřového masa, který pak reportér snědl. Ten po konzumaci hamburgeru tvrdil, že to chutnalo jako hovězí.
V případě britského reportéra šlo alespoň o jakousi repliku, opravdoví kanibalové ale běžně žijí mezi námi. Tak například známý je případ japonského kanibala Isseie Sagawy, který v roce 1981 zavraždil a snědl svoji spolužačku a tvrdil, že lidské maso je „jako ten nejlepší tuňák bez zápachu“.
Známý je i případ 16 přeživších letecké katastrofy v Andách z roku 1972, kdy se muži nakonec museli uchýlit ke konzumaci lidského masa, aby přežili. Nando Parrado byl jedním z nich a později řekl: „Když jsem snědl svůj první kousek, neměl žádnou chuť. Přinutil jsem se polknout bez pocitu viny. Jedl jsem, abych přežil.“
Ve dvacátých letech minulého století cestoval americký dobrodruh William Buehler Seabrook do západní Afriky, aby se dozvěděl více o kanibalských rituálech lidu Guero. „Bylo to skoro tak dobré jako plně vyvinuté telecí maso, takže si myslím, že žádný člověk by ho nedokázal rozeznat od telecího,“ vzpomínal pak ve své knize z roku 1931 Jungle Ways.
Pokud jde ale o španělskou hvězdu sociálních sítí Paulu Gonu, mladá kráska se ve svém příspěvku nepodělila o informaci, jak jí a jejímu příteli chutnala její kolenní chrupavka. I tak ale bezpečně svoje fanoušky velmi znechutila. Komentáře od svých sledujích si rozhodně za rámeček nedala a všichni doufají, že nic takového už nebude opakovat. Bohužel ale na sociálních sítích není zdaleka sama, kdo ochutnává části vlastího těla.
Autorský článek, další zdroj: BBC, Wired