Policie varuje před rychlými zloději u hřbitovů. Dejte si v dušičkovém období pozor na jejich finty

 Události 
30. října 2021 14:04 / Naďa Stehlíková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Trestná činnost v období Památky zesnulých tradičně stoupá Policie ČR
Letošní Památka zesnulých připadá na úterý 2. listopadu, nicméně nejvíce lidí navštíví smuteční místa o tomto víkendu. Policisté jako každý rok zvýší kontroly na silnicích, na samotných hřbitovech i v jejich okolí. Přesto nabádají k maximální obezřetnosti před zloději, kterým ani tento smuteční čas nebrání v trestné činnosti.

Zloději a jiní podvodníci se tradičně v tento čas snaží využít neopatrnosti osob a nepřehlednosti místa ke svému obohacení. Přímo na hřbitovech okrádají návštěvníky například o kabelky a tašky při úpravách pomníků nebo o odložené věci v zaparkovaných autech.

„Je důležité nebrat si s sebou na hřbitov cennosti, mít neustále své věci pod kontrolou a nenechávat viditelně odložené věci nejen na hřbitově, ale ani v zaparkovaných vozidlech. K rozbití okénka či odcizení odložené kabelky stačí zloději jen pár vteřin,“ upozorňuje tisková mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Provoz na silnicích zhoustne

Očekává se také zvýšení silničního provozu. Nehodovost v dušičkovém období je nejvíce ovlivňována počasím, chováním řidičů a technickým stavem vozidla.

„Žádáme proto řidiče o ohleduplné, bezpečné a trpělivé chování za volantem, aby se věnovali řízení vozidla, dodržovali stanovenou rychlost, bezpečnou vzdálenost, nechovali se agresivně a předvídali možné dopravní situace,“ vyzývá Rubášová.

Pozor na sváteční řidiče

Vzhledem k podzimním klimatickým podmínkám je na místě věnovat dostatečnou pozornost a čas k přípravě svého vozidla před cestou a být více obezřetný na silnicích. Je nutné také počítat s tím, že se na cesty vydá i mnoho svátečních řidičů. Důležité je také zvolit vhodné místo k parkování. Řada řidičů odstaví svá auta na místech, kde mohou blokovat provoz nebo ostatní parkující řidiče. Nejen za to hrozí pokuty nebo dokonce odtažení vozidla. 

Zdroj: Policie ČR.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít