Místopředseda STAN Petr Gazdík exkluzivně prozradil, o jaké ministerstvo má zájem

 Události 
17. října 2021 19:08 / Irena Frolová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Petr Gazdík se rozpovídal o tom, koho by rád viděl ve funkci prezidenta Se svolením P. Gazdíka
Koalice PirSTAN a SPOLU pomalu v zákulisí vytváří obrysy nové vlády. Spekuluje se už i tom, kdo které ministerstvo povede. Osobně bych rád získal post ministra školství, svěřil se Instory.cz místopředseda STAN Petr Gazdík.

O tom, že by se mohl právě Gazdík stát ministrem školství, se spekuluje už nějakou dobu. "Nevím, zda naší koalici tento resort připadne, ale zájem o něj bych měl. Myslím, že jsem na tuto funkci připraven. Což neznamená, že nemůžu dělat chyby, ty děláme všichni," řekl Instory.cz Gazdík. Pokud by se bývalý učitel skutečně ministrem školství stal, jako první by dle svých slov řešil platy učitelů, a to motivačním způsobem.

Je si vědom, že novou vládu čeká hodně práce. Je ale třeba myslet nejen na voliče, kteří dali oběma koalicím svou důvěru, ale i na ty, jejichž hlasy propadly. "Těmto voličům musíme dát najevo, že na ně nekašleme a že jejich problémy vnímáme. Že nezapomeneme na problémové regiony. Jen tak se podaří sjednotit společnost, která je po volbách roztříštěná," uvedl v rozhovoru pro Instory.cz Gazdík.

Gazdík se rovněž vyjádřil k aktuální situaci kolem prezidenta Miloše Zemana. "Jsem přesvědčen, že máme být o prezidentově stavu jakožto hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil věcně a pravdivě informováni. Jako z jiného světa je vůbec možnost pochybností, zda svolání Sněmovny podepsal skutečně prezident, či nikoliv. To fakt do civilizovaného světa nepatří," je přesvědčený Petr Gazdík.

Jak se dále Gazdík svěřil, ví přesně, koho by rád v prezidentském křesle viděl. "V roli prezidenta bych rád viděl člověka moudrého a s nadhledem, mimo stranické zájmy, s morálním kreditem. Člověka, který je schopen moderovat politickou diskusi, ctí ducha Ústavy, je příkladem pro ostatní politiky," konstatoval místopředseda STAN. Konkrétní jméno však neprozradil.

Do světa politiky vstoupil Gazdík v roce 2002, kdy byl zvolen starostou obce Suchá Loz na Slovácku. Od té doby se politice věnuje na plný úvazek, působil na úrovni obce, kraje a poslancem se poprvé stal v roce 2010. Ani dlouhých 19 let působení na politické scéně ho ale ještě nevyčerpalo. "Myslím, že mám stále ještě energii něco měnit k lepšímu. A když pociťuji únavu, dobiju si baterky s rodinou a přáteli. Vždycky říkám, že žijeme z krásných vztahů," dodal Gazdík.

Zdroj: Instory.cz - autorský článek

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít