Pedro Lopez Zabil a znásilnil stovky dívek. Sériový vrah z Mexika nebyl nikdy dopaden

 Historie kriminalistiky 
16. září 2023 15:21 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pedro Lopez byl tím "nejplodnějším" vrahem v dějinách. Depositphotos
Na případu sériového vraha z Mexika je nejděsivější, že nikdy nebyl dopaden. Má se za to, že Lopez, přezdívaný Monstrum z And, zabil v letech 1969 až 1980 stovky lidí, z nichž většina byly mladé dívky. Ty nejen vraždil, ale i znásilňoval.

Zatímco mnozí z těch, kteří žijí mimo Jižní Ameriku, možná o Pedro Lópezovi nikdy neslyšeli, byl po nějakou dobu zapsán dokonce i v Guinessově knize rekordů pro neuvěřitelný počet vražd, jež spáchal. Tento záznam byl později z knihy odstraněn kvůli stížnostem, že to je jako udělat soutěž v zabíjení. No, kdyby zabíjení bylo soutěží, Pedro López by opravdu vyhrál. Nejen proto, že se věřilo, že zabil přes 450 lidí, ale také proto, že mu bylo umožněno dostat se na svobodu.

Ve skutečnosti je docela možné, že se s tímhle vrahem někde setkáte a ani to nebudete tušit. Může to znít neuvěřitelně, ale on je opravdu volný a pravděpodobně pohybuje se někde po světě. Nikdo neví, kde se tento krutý vrah nachází, ani jestli je opravdu ještě naživu. I když by mu nyní bylo 73 let, stále existuje šance, že Pedro López stále zabíjí, protože jeho smrt se prozatím nijak nepotvrdila.

Příběh Pedra Lópeze nejenže zpochybňuje nejtemnější části lidské psychiky, ale také trestní systémy zemí, ve kterých López spáchal své zločiny. Pedro Alonso López se narodil v Kolumbii v roce 1948. Vyrostl jen s matkou, která Pedra počala s ženatým mužem. Stejně jako mnoho jiných sériových vrahů měl López traumatické dětství. Lópezův otec byl zavražděn šest měsíců předtím, než se Pedro narodil. Zatímco Lópezova matka tvrdila, že je milující a starostlivá, Pedro López řekl, že ho fyzicky a emocionálně týrala.

Život tohohle vraha se změnil v roce 1957, když ho jeho matka přistihla, jak se mazlí se svou sestrou. Ve věku 9 let byl vyhozen na ulici. Když se pak toulal po okolí, neznámý pedofil ho nalákal do svého domu s příslibem jídla a ubytování. Místo toho byl Pedro převezen do opuštěné budovy a opakovaně znásilňován.

Poté se tahal s gangy až do doby, než se ve svých 18 letech vrátil na ulici a začal si vydělávat na živobytí krádežemi aut a jejich prodejem do místních obchodů. Nakonec ho chytila policie a poslala do vězení. Tam byl Pedro opět brutálně znásilněn třemi dalšími vězni. V odvetném aktu si López vyrobil zbraň a zabil všechny tři násilníky, jednoho z nich dokonce holýma rukama. Tyto vraždy mu vynesly respekt jeho spoluvězňů, z nichž se mu nikdo už nikdy nepokusil ublížit.

Vraždy byly také považovány za sebeobranu kolumbijským soudním systémem, takže Lópezovi byly k trestu přidány pouze dva roky. Tento incident znamenal začátek dlouhé řady zabíjení a legálních volných průchodů, které měly přijít.

Jakmile byl Pedro López propuštěn z vězení, přestěhoval se do Ekvádoru a právě tady začalo jeho šílené běsnění. Poznamenán dosavadním životem začal unášet, znásilňovat a vraždit dívky, a to doslova jednu za druhou. Klidně zvládl zabít i tři týdně. Většina jeho obětí byly dívky ve věku od 9 do 12 let z chudých domorodých komunit. Před policií uvedl, že sám v osmi letech ztratil svou nevinnost, tak se rozhodl udělat totéž co největšímu počtu dívek. López sledoval své oběti zpovzdálí, někdy několik dní, než se rozhodl je unést. Odvedl je na odlehlé místo, znásilnil je a uškrtil.

Těla pohřbíval do mělkých hrobů. Někdy, než se totiž příliš rozložila, se vrátil, vykopal je a pořádal „čajové dýchánky“ se skupinami mrtvol. Vrah u výslechu také tvrdil, že raději zabíjel ve dne, aby viděl do tváří svých obětí, když umíraly.

Jednou ho chytili, když se snažil unést dívku. Místní ho bili, mučili a nakonec pohřbili až po krk. Plánovali mu pokrýt hlavu sirupem a nechat ho sežrat zaživa mravenci. Ale byl zachráněn, když je velvyslanec ze Spojených států přesvědčil, aby ho nechali jít na svobodu.
Přistižen byl také, když se pokoušel unést dívku. Když matka začala křičet o pomoc, vytvořil se rozzuřený dav, který by Lópeze přímo na místě zlynčoval, kdyby ho nezachránili policisté. Policisté nakonec Lópeze vzali do vazby a vyslechli ho. V tom okamžiku byl poprvé odhalen skutečný rozsah jeho zločinů.

Vyšetřovatelé se nejprve domnívali, že byl součástí gangu, který unášel dívky v okolí Ambato, v Ekvádoru. Nikdo si nedokázal představit, že tolik pohřešovaných dětí má na svědomí on sám. López se však nakonec přiznal, že zabil jednu z pohřešovaných dívek, které policie hledala. Když se ho policisté zeptali, zda zavraždil ještě nějaké dívky, odpověděl: „Přes dvě stě v Ekvádoru, několik desítek v Peru a mnoho dalších v Kolumbii.“ Svými činy se vůbec netajil, dokonce byl na ně hrdý. Následně zavedl policisty k 53 mělkým hrobům, které vykopal kolem Ambato a několika dalším, které používal k pohřbívání obětí v jiných částech země.

Pedro Lopez byl v Ekvádoru odsouzen k 16 letům vězení, což je nejvyšší trest za vraždu. Byl ale propuštěn o dva roky dříve, v roce 1994, za to, že byl vzorným vězněm a projevoval dobré chování. Do hodiny poté, co byl propuštěn, ho hned zatkli za nelegální překročení hranice do Ekvádoru a deportovali ho zpět do Kolumbie, odkud pocházel. V roce 1995 byl Pedro López postaven před soud v Kolumbii za vraždu, ale byl prohlášen za nepříčetného a místo do vězení ho odvezli do psychiatrické léčebny. Tam zůstal tři roky až do roku 1998, kdy ho druhé psychologické vyšetření uznalo za zdravého a byl propuštěn pod podmínkou, že zaplatí kauci 50 dolarů a bude se měsíčně hlásit policii.

López se samozřejmě na policii nepřihlásil ani jednou. Vlastně dodnes nikdo pořádně neví, kde je. Poslední známé pozorování Pedra Lópeze byla jeho vlastní matkou, kterou navštívil ve svém rodném městě El Espinal. Když dorazil k jejímu domu, jeho matka si byla jistá, že je to Pedro, který přijel, aby ji zabil. Místo toho jí řekl, aby si klekla na kolena, a dal jí požehnání. Tam stopy po vrahovi končí.

Autorský článek. Další zdroje: Thesun.co.uk

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím