Zemi před několika dny jen těsně minul asteroid. Lidem vlády tuto informaci zamlčely

 Ze zahraničí 
31. října 2021 07:53 / Mirka Malá
  0
📷
1 fotografie v galerii
Asteroid proletěl těsně nad Antarktidou Pixabay
Zemi tento týden jen těsně minul asteroid, aniž by o tom veřejnost vůbec věděla. Kámen o velikosti velké lednice proletěl jen 3 tisíce kilometrů od Antarktidy.

Událost s asteroidem s názvem 2021 UA1 je údajně třetím nejbližším průletem mimozemského objektu, který neskončil dopadem. Proplížil se kolem jižní polokoule Země ve vzdálenosti asi 3 tisíce kilometrů, což je sice stále dále než na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale i tak je to hodně blízko.

Asteroid přiletěl od Slunce

Objekt byl podle CNET poprvé spatřen průzkumem Catalina Sky Survey, který pracuje na identifikaci hrozivých asteroidů. Simulace ukázala, jak blízko se vesmírný kámen dostal k naší planetě. Objekt shořel v atmosféře a co hůř, astronomové ho zaregistrovali až po průletu. Přiletěl totiž od Slunce,  a to zablokovalo vědcům výhled.

Doktorka Kelly Fast z NASA minulý týden zveřejnila video na facebookové stránce agentury, kde odpovídala na otázku, která připravila půdu pro hned několik hollywoodských filmů. Otázka zněla, co by se stalo, kdyby se zjistilo, že Zemi zasáhne asteroid?

Fast řekla, že co nejdřívější identifikace asteroidů je naší nejlepší obranou. "Je důležité najít asteroidy dříve, než najdou ony nás, pro případ, že bychom je museli dostat na jinou trajektorii," řekla v krátkém videu. "Dopad asteroidu je jedinou národní katastrofou, které lze zabránit."

Fast uvedla, že Úřad pro koordinaci planetární obrany NASA pracuje na identifikaci co největšího počtu asteroidů a zdokumentování a projekci jejich trajektorií daleko do budoucnosti. "Pokud je hrozba dopadu asteroidu objevena roky nebo desetiletí předem, pak by mohla být možná vychylovací mise," řekla. Tu NASA hodlá ostatně vyzkoušet už na konci listopadu. Jak se ale ukázalo, ne vždy je veřejnost informována o tom, co se nám ve skutečnosti děje nad hlavou. Dále čtěte: Princ Andrew se u soudu o sexuálním zneužívání vymlouvá na tajné dohody svého přítele. S velkou pravděpodobností ale bude odsouzen.

Zdroj: NY Post.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...