Piráti zase pláčou, vyjádřil se i Ivan Bartoš. Nechali si vypracovat analýzu, která útočí na hnutí STAN

 Události 
01. listopadu 2021 15:03 / Stanislav Koudelka
  9
📷
1 fotografie v galerii
S čím přijde Ivan Bartoš, jak tohle vysvětlí koaličnímu partnerovi? Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Piráti se cítí podvedeni, hnutí STAN prý před volbami porušovalo předem odsouhlasenou dohodu. I to stojí v analýze, kterou si strana nechala na svého koaličního partnera vypracovat a kterou zveřejnil web Neovlivní.cz. Má to znamenat další povolební pláč neúspěšných Pirátů, nebo jde o opravdu seriozní dokument?

Letošní volby ukázaly hned několik poražených. Rozhodně to byla levice v podání ČSSD a KSČM, tyto strany se do Sněmovny vůbec nedostaly. Můžeme mluvit i o porážce Andreje Babiše, na druhou stranu je třeba uznat, že druhé místo hnutí ANO není z pohledu získaných hlasů a potažmo i mandátů nic tragického.

Možná nejvíce to ale ve volbách "odnesli" Piráti. Jejich čtyři získané mandáty jsou propadák. Někteří jejich členové se mohou stokrát cítit ukřivděni tím, že voliči hnutí STAN kroužkovali své favority. To je ale demokracie, vyjádřit svůj názor je naštěstí stále ještě normální. Navíc vrcholní představitelé Pirátů vždy vášně krotili s tím, že výsledek voleb respektují a budou se snažit prosazovat body svého programu ve spolupráci se Starosty.

O to více tak překvapila analýza, která poukazuje na to, „že zástupci STAN v průběhu kampaně opakovaně porušili příslušná ustanovení Koaliční smlouvy a Pravidel osobnostní kampaně,“ cituje web Neovlivní.cz.

Co to má znamenat? Je to další podříznutá větvička pod Ivanem Bartošem coby předsedou Pirátů? „Je to malá část analýzy naší předvolební kampaně týkající se porušení koaliční smlouvy, kterou jsem dnes ráno představil členům a členkám Pirátské strany na našem stranickém fóru a zároveň zaslal také zástupcům hnutí STAN,“ napsal si Bartoš na twitterovém účtu.

Zároveň doplnil, že „komplexní a podrobná analýza bude následovat a v žádném případě se nebude vyhýbat i chybám na straně Pirátů. Celou věc nyní projednají stranické orgány Pirátské strany, následně o zjištěních budeme jednat s hnutím Starostové a nezávislí.“

Otázka je, co bude dál. Podle zákulisních informací se někteří Piráti vzpouzí a nechtějí, aby strana byla součástí vlády. Zároveň pirátské "pofňukávání" může být také brzdou vyjednávání o novém kabinetu pravděpodobného premiéra Petra Fialy (ODS). Brzký rozpad první koalice "demokratického bloku" je tak zřejmě na spadnutí...

Zdroj: Neovlivní.cz, Twitter.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu