Babiš s Fialou chtějí bojovat za vysokou proočkovanost populace. Společně

 Události 
30. listopadu 2021 08:04 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Andrej Babiš se hodlá kvůli očkování spojit s Petrem Fialou Depositphotos
Dosluhující premiér Andrej Babiš a jeho nástupce Petr Fiala (ODS) se rozhodli, že se kvůli výjimečné situaci spojí. Hodlají společně přimět antivaxery k očkování. Jejich cílem je naočkovat až milion lidí týdně, informoval web CNN Prima News.

Oba politici se sejdou na společné tiskové konferenci, která se uskuteční v úterý dopoledne, jejíž cílem je přimět lidi k očkování. Půjde o historicky první společný mediální výstup dvou téměř nesmiřitelných soupeřů.

 „V úterý 30. listopadu v 10:30 hodin se ve Strakově akademii uskuteční tisková konference na podporu projektu Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům, který organizuje iniciativa Lékaři pomáhají Česku,“ přišlo v pondělí večer do e-mailové schránky snad novinářům do mailu, jak uvádí web CNN Prima News.

Oba premiéři tak dnes společně vystoupí ještě po boku Radka Mounajjeda z iniciativy Lékaři pomáhají Česku. Podle ní je možné zorganizovat podání milionu dávek během jednoho týdne. Iniciativa uvedla, že vakcín je dost a má i IT nástroje, které umožňují její plán splnit. „Víme, že lidé po posilující dávce díky vysoké imunitě v nemocnicích takřka nejsou. Pojďme snížit tlak na nemocnice tím, že je společně okamžitě naočkujeme,“ uvedli autoři výzvy, mezi něž patří například ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral či chirurg Pavel Pafko.

"To, že by společně za očkování bojoval Fiala s Baišem na jedné tiskové konferenci, je doslova raritní moment. Hnutí ANO a ODS proti sobě vždy veřejně ostře vystupovaly a nenechaly na sobě nit suchou. Andrej Babiš byl také v rámci kampaně koalice SPOLU ještě na začátku října symbolem toho největšího zla, kterému země v současné době čelí," píše se na CNN Prima News.

Do 28. listopadu bylo dle dat dostupných na ockovani.opendatalab.cz celkem podáno 13 372 609 dávek vakcín, ukončené očkování má 6 341 700 lidí, a podáno bylo 788 292 posilujících dávek. V Česku se očkuje od loňského prosince. V současné době má každý, kdo chtěl nebo mohl, dvě dávky.

Počet zemřelých s onemocněním covid-19 v Česku dle serveru ceskenoviny.cz přesáhl 33 000. Ministerstvo zdravotnictví eviduje k pondělí 33 069 obětí. Dál rostou i počty nově nakažených, v pondělí testy odhalily 17 599 případů covidu, asi o 3 100 víc než před týdnem. Hospitalizovaných je s covidem 6 394 lidí, nejvíce od 7. dubna. Stouplo také incidenční číslo, k úterý připadá 1230 nových infekcí na 100 000 obyvatel za sedm dní. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: CNN Prima News, České noviny, ockovani.opendatalab.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu