Vrah prostitutek a narkomanek Samuel Little. Poprvé zabíjel už jako dítě

 Historie kriminalistiky 
29. srpna 2022 09:11 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Samuel Little uškrtil přes 90 žen. Depositphotos
Samuel Little je dalším z vrahů, kteří řádili léta a vyžádali si spoustu obětí, aniž by si jich někdo všiml. Policie se mu dlouhou dobu nemohla dostat na stopu. Na kontě má především vraždy prostitutek a narkomanek, poprvé ale zabíjel už jako dítě.

Little je považován za jednoho z nejhorších sériových vrahů v USA. Má za svůj život na kontě 93 vražd osob výhradně ženského pohlaví, ke kterým se sám přiznal. Státním orgánům se podařilo ověřit 50 přiznání, přičemž mnoho dalších se ještě řeší a jejich potvrzení může přijít. Některá těla ovšem nebyla nikdy nalezena.

K vraždám docházelo mezi roky 1970 a 2005 a jsou tomu dva roky, kdy Little ve svých 80 letech zemřel. Odsouzen byl roku 2012, kdy ještě trval na své nevině, přestože se prokázala spojitost s vraždami 3 žen. Až když mladá autorka a novinářka Jillian Lauren začala zkoumat jeho příběh a navázala s ním vztah, který se rychle proměnil v téměř každodenní telefonáty z vězení, Little se ke svým děsivým činům přiznal – a zacházel při tom do znepokojivých detailů.

Měl fotografickou paměť a byl schopen popsat, kde se setkal s obětí a jak ji poté zabil. Věděl přesně, kde nechal jejich těla a jak oběti vypadaly. Měl pouze problém trefit správný čas, kdy k vraždě došlo a místo. Někdy se spletl i o deset let. Proto by roky a vzdálenosti uvedené v jeho vyprávění nejsou považovány za konečné nebo směrodatné. Little uvedl, že uškrtil všechny své oběti s výjimkou dvou, které se utopily, a byl skálopevně přesvědčen, že je nikdy nezastřelil ani neubodal. Vyšetřovatelé tvrdí, že způsob, jakým Little zabil své oběti, připomínal spíše udušení než uškrcení.

Několikrát byl také uvězněn, ale vraždy zvládal dobře mezi tím, co jej propustili. Po posledním odsouzení si šel sednout za mříže již po sedmé. Jak je vůbec možné, že mu vraždy tak dlouho procházely? Měl správný okruh obětí. Kvůli jejich rase, postavení a životním rozhodnutím byly považovány za postradatelné nebo již mrtvé a jejich zmizením se nikdo příliš nezabýval. Proti Littleovi se dokonce objevovala svědectví, ale vzhledem k nízkému postavení obětí policie, právníci i porotci u soudu přehlíželi plno skutečností a případům nepřikládali dostatečnou váhu, aby byl odsouzen.

Své oběti nejčastěji vraždil v autě a pak odvážel na různá místa. Obvykle je nechával volně pohozené na náhodných otevřených prostranstvích. Jejich těla se nesnažil ukrýt nebo zahrabat. Příkladem takové vraždy může být například případ z roku 1992, kdy se projížděl ve svém autě a potkal černou ženu „světlé pleti“ u stánku Tam's Hamburger na rohu Figueroa Avenue a Imperial Avenue, v Los Angeles, v Kalifornii. Žena bydlela nedaleko. Little vzal ženu směrem, kde bydlela. V dešti pak zaparkoval za obchodem v Comptonu, zatímco probíhaly nějaké nepokoje. Právě tady ženu uškrtil k smrti. Zatímco se dotyčná snažila bránit, zatroubila na klakson jeho auta a upoutala pozornost hispánského muže. Během líčení vraždy si vzpomněl, že měla na hlavě nějaký náboženský turban. Po smrti ji podepřel na předním sedadle svého vozidla, jako by jen spala a pak jel do zavřené úvěrové společnosti, jejíž budova se nacházela hlouběji v Comptonu. Little ženu vytáhl z auta, odtáhl na pěstěný trávník za budovou a nechal ji zde ležet tváří dolů s vytaženými šaty.

Podobný byl i případ z Los Angeles. Žena bydlela v motelu vedle stánku s hamburgery. Černoška měla na sobě letní minisukni, jak si Little vzpomněl během líčení vraždy. Žena nastoupila do jeho vozidla a jeli do prádelny na Central Avenue poblíž centra. Zaparkovali poblíž vegetace na parkovišti u prádelny. Oba přelezli na zadní sedadlo, kde ženu následně škrtil, dokud neomdlela. Později znovu přišla k sobě a on ji znovu škrtil, tentokrát již k smrti. Následně jel k nějakému výhodnému obchodu, kde ji zatáhl na volné prostranství vedle a odtáhl ženu k zábradlí. Zavěsil ji na zábradlí a nechal ji tam asi dvacet stop od obchodu, jako by o nic nešlo. Little opustil černošku oblečenou v šatech a botách. Na volném pozemku vedle se nacházelo velké pole stromy a vegetace, takže se tam nepohyboval nikdo, kdo by ji mohl najít.

V roce 1996 napadl pro změnu bílou ženu mezi 23 a 25 roky. Potkal ji v táboře pro bezdomovce, u Central Avenue a Hooper Street, u železničních tratí, pamatoval si, že měla i přítele. Little s ní trávil čas a zapletl se do drog, když se mu s pláčem svěřila, že dva černí muži s ní měli sex, který patrně nechtěla. Poté jej zavedla do prázdného domu s plotem, který byl u boční ulice Slauson Avenue. Dům byl sice neobydlený, ale v dobrém stavu a vedle něj stál dům bytového typu. Tam se právě chtěli dostat, a tak přelezli pětimetrový plot z pletiva. Ona první, on ji následoval. Vešli do domu, který měl v přední místnosti dřevěné podlahy. Bílá žena chodila tam a zpět po zaprášené dřevěné podlaze a zanechávala stopy. Právě zde v koupelně ji uškrtil a poté si sundal džíny i tenisky ve snaze o posmrtný anální sex. Při svém vyprávění uvedl, že přes všechnu snahu se mu sex nepodařil. Dotyčnou tedy umístil vsedě do vany s otevřenými víčky. Podle něj vypadala, jako by jí bylo šestnáct a byla stále naživu, když tam tak seděla. Popsal, že při odchodu nechal na místě tenisky i džíny a pečlivě si otřel otisky prstů. Také uvedl, že si dával pozor, aby při odchodu nezanechal kroky v prachu.

Všechny tyto nelítostné činy a mnoho dalších zvládl za 35 let svého života. Zapsal se do pamětí všech Američanů jako jeden z nejhrozivějších vrahů. Dlouho se navíc tvářil, že je nevinný, dokud nenašel potěšení v detailním popisování svých mordů zmíněné novinářce. Situace, kdy ji mohl traumatizovat, si náležitě užíval.

Autorský článek. Další zdroje: Dps.texas.gov

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod