Babiše se pokusil napadnout ozbrojený muž. Zaútočil na něj nožem a střelnou zbraní

 Události 
03. prosince 2021 07:43 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Ozbrojený muž se chystal napadnout Andreje Babiše, skončil v rukou policie Vláda ČR
Andreje Babiše (ANO) napadl při výkonu práce ozbrojený muž. Agresor měl u sebe řeznou a střelnou zbraň. Násilníka musela zpacifikovat policie.

O útoku ozbrojeného muže na premiéra Andreje Babiše neinformovala policie, ale sám premiér, a to prostřednictvím svého videa na Facebooku, kde pravidelně odpovídá lidem na jejich otázky. Prostřednictvím sociální sítě mu zaslal vzkaz i jeden ze zaměstnanců mladoboleslavské firmy Škoda Auto.

„Chtěl bych se zeptat, do kdy tyhle vaše výmysly tady v Český republice, nebo s prominutím p*čoviny, který tu zavádíte s tím dalším kolegou Vojtěchem, jak dlouho vás to ještě bude bavit? Trápit lidi, tyranizovat je? Popřípadě ještě na další Vánoce zakázat různé trhy, diskotéky, bary... Jenom by mě zajímalo, kdy přestanete už mordovat lidi. Spíš by mě vlastně zajímalo, kdy se lidi nas*rou a začnou mordovat vás,“ vzkázal premiérovi 25letý David prostřednictvím sociálních sítí.

Mladý muž svým videovzkazem narážel na proticovidová opatření, která vláda zavádí v důsledku zhoršující se epidemické situace. „Moc vám nerozumím, nevím, zda se díváte na televizi, jestli víte, že tady denně umírá 110 či 120 lidí na covid, a to i mladých. Nemám pocit, že bychom dělali věci , které nás baví. Nás to nebaví. Děláme od rána do večera. Nekopeme se do zadku a makáme. Pokud nechápete, co se děje, a zapomněl jste, jaké peklo byly vánoční trhy v Chebu minulý rok, tak zemřelo tam 400 lidí a pacienty jsme převáželi po celé ČR. Myslíte, že tohle si někdo vymýšlí?“ odpověděl na vzkaz Andrej Babiš.

Poté dal svému kritikovi najevo, že není zdaleka prvním člověkem, který mu v poslední době nadával či vyhrožoval. Babišovi prý hrozilo i fyzické napadení. „Samozřejmě nám vyhrožují. Přišel sem takovýto borec a chtěl mě napadnout. Měl tady tu kudlu, tu pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano, i takové věci se stávají,“ zmínil Babiš ve videu a ukazoval fotografii zabavených zbraní. Událost se stala tuto středu, jak informoval například web CNN Prima News.

„Pokud nechápete, co říkám, tak přijďte. Já si rád s vámi popovídám. Trošku si o tom něco přečtěte. Nevěříte, že vir zabíjí lidi? Nevěříte, že vakcína chrání? Škodovku jsme minulý rok nezavřeli my, ale vaši majitelé. Škodovka čerpala 1,5 miliardy. Já za nic nemůžu, zvolili jste si SPOLU. Snad to pan prezident udělá rychle a můžete si pak posílat video Fialovi,“ vzkázal Babiš kritikovi v závěru.

Policie zatím incident prověřuje, nijak ho ale nekomentovala. „Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje,“ řekl k tomu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.

Zdroj: CNN Prima News, Facebook.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu