Některé ženy mají vystaráno. Zareagovaly na správný inzerát a nájem platí svou přítomností

 Komentáře 
01. července 2022 18:05 / Michael Veselý
  14
📷
1 fotografie v galerii
Některé ženy neplatí penězi, přesto mohou bydlet v hezkých bytech. Depositphotos
V době, kdy spousta lidí řeší nedostatek financí, a někteří jsou dokonce nuceni stěhovat se do levnějších nájmů, se zejména na ženy občas usměje štěstí. Narazí na nabídku bydlení zdarma výměnou za vzájemnou výpomoc. Co však tahle výpomoc znamená? Rozsah bývá různý. Zjistili jsme, kam až takové bydlení může zajít.

Začněme u těch slušnějších inzerátů, které jsou možná i pochopitelné, tedy pokud vlastník bytu dodrží, co v nich slibuje. Obvykle jsou tyhle nabídky psány muži a určeny ženám. Už to je samo o sobě trochu podezřelé. Někteří však nabízejí bydlení výměnou za výpomoc s domácími pracemi. Poskytnou třeba jednu místnost v bytě, ale žena musí byt celý uklízet. Obvykle takové možnosti využívají bohatí muži, kteří kvůli svému pracovnímu vytížení nemají dostatek času a nechtějí se zdržovat domlouváním uklízečky. Mimo jiné je to ještě do nedávna vyšlo tak podobně draho – než se zvedly ceny pronájmů na 9 000 až 12 000 korun za pokoj.

Na takové nabídce vlastně není nic špatného, pokud její podmínkou není i to, že žena musí být blondýnka do 25 let a při úklidu nosit domluvenou „uniformu“. Nicméně pořád existují i nabídky, které toho požadují daleko víc. Viděl jsem jich už dost, abych mohl říct, že na některé by se člověk měl bát zareagovat.

Ubytuji milenku

O čem chci především mluvit, jsou perverzní nabídky a často dost přehnané inzeráty, které lákají zejména studentky nebo opuštěné matky. Trend placení nájmu sexem se objevil v zahraničí před spoustou let a nyní je rozšířen i u nás. Kdo inzeruje podobné věci, je nejspíš jasné – muži s nízkým sebevědomím a příliš vysokým platem.

Tenhle trend se rozmáhá zejména ve velkých městech, kde je obtížné najít bydlení a byty jsou velice drahé. Muži navíc využívají toho, že kupříkladu mladé studentky nemají příliš mnoho peněz. Dostanou tak přesně to, co chtějí – krásnou mladou dívku, která je na nich částečně finančně závislá. Nájem jim buď hradí celý nebo po nich chtějí jen směšné nízké částky.

Ne každý z nich preferuje přímo klasický sex. Muži, a jejich choutky, jsou různí, i na Facebooku občas narazíte na nějakou podobnou nabídku. Pokud si neumíte představit, co podobné inzeráty obsahují, tak je to často orální sex, promenáda ve vyzývavém oblečení (čtěte: ve spodním prádle) a občasné hrátky. V některých případech však může jít i o skryté sexuální preference, na které by jinak žena nepřistoupila, například různé BDSM praktiky nebo fetiš. Navíc jsou tyhle inzeráty obvykle podmíněny něčím jako: „Pokud budeš hodná, domluvíme se na směšné částce za tvé bydlení.“ A podvědomě tak nutí ženy, aby svým „domácím“ vycházely vstříc, jak jen to půjde.

Tyhle nabídky, jak už jsem zmiňoval, míří hlavně na mladé slečny, a tak se často nacházejí na nejrůznějších studentských webech, které slouží třeba k hledání sdíleného spolubydlení. Ač si můžete říct, že ty holky do toho jdou dobrovolně, tak muži, kteří to nabízejí, dobře ví, kde jsou „zranitelné“ skupiny, na které se zaměřit. Vyhledávají sociálně slabší dívky, co se potřebují přestěhovat do města za studiem, chybí jim podpora rodičů nebo ženy které přišly o střechu nad hlavou a nemají příliš možností. Tím samozřejmě nepopírám, že mnohým ženám to může skutečně vyhovovat, ale často se jedná o využívání nepříjemné situace, ve které se nachází. V zahraničí se objevily i případy jako například muž jménem Christopher Cox. Ten vlastně přesně takovým způsobem lákal k sobě dívky, které si pořádné bydlení nemohly dovolit a mimo jiné i ženu, jež o domov přišla. Na oplátku za ubytování od ní požadoval, aby vařila, uklízela, prala a možná i „dělala něco víc“, jak jí řekl. Za své jednání byl dokonce na rok odsouzen k trestu odnětí svobody. To mě vede k otázce, nakolik je vlastně takové jednání legální.

Jak se na to dívá stát?

Jde o docela problematickou situaci, na které se neshodují ani právníci. Svým způsobem se tu pronajímají byty a nikdo to nedaní. Příjem totiž není v penězích. Samozřejmě, že většina lidí nemá na takový nájem žádnou smlouvu, ani si nepodepisují potvrzení, že dotyčná „předala“ několikrát do měsíce slíbené sexuální služby. To je pochopitelně další nevýhodou pro ženy, které se dostávají do poměrně ošemetné pozice. Představte si, že by taková dívka byla na svého chlebodárce drzá. Jelikož nemá nájemní smlouvu, s velkou pravděpodobností nebude mít ani nahlášené bydliště. A co hrozí v tomto případě? Pokud jej přestane bavit, může skončit na ulici ze dne na den.

Názory na to, zda se jedná o přestupek, trestný čin, či je to zcela v pořádku, se liší. Pokud by byla sepsána smlouva, podle některých je neplatná, protože se jedná o narušování dobrých mravů. Jsou ale i názory, že pronájem jednoduše probíhá, aniž by byla hrazena nějaká finanční odměna, na což má majitel bytu samozřejmě právo. Lze diskutovat i o tom, nakolik podobné jednání hraničí s prostitucí, jenže ani ta u nás není dostatečně právně ošetřena. Dalo by se v podstatě říct, že z právního hlediska se na to trochu zapomíná. Některá města mají vyhlášku proti prostituci a zákon stanovuje, že nesmí docházet například k mravnímu ohrožování vývoje mládeže. Nicméně zákaz prostituce u nás nemáme, stejně jako žádná pravidla, jak by měla probíhat.

Ne každý chce sex

Najdou se dokonce i inzeráty, jež nabízejí bydlení výměnou za společnost a tu společnost tím skutečně myslí. To mě vlastně překvapilo, protože dnes už se dají docela snadno najmout společnice. Preferencí některých mužů je však mít po ruce tu samou ženu pravidelně. Troufám si odhadnout, že tyhle typy prostě doufají, že z toho časem bude něco víc. Nebo možná mají až tak nízké sebevědomí, že už si pro sebe trvalý vztah neslibují a nahrazují jej touhle cestou. Tak jako tak je ale uspokojuje, aby s nimi dívka trávila čas, večeřela, konverzovala nebo chodila na procházky. Mnohdy se jedná o dost nevyrovnaný vztah, kdy k sobě vezmou slečnu, co zrovna dovršila 18 let a doma má potíže. Přestože má pětatřicetiletý pán věkově blíž k její matce, se pak o ni takhle stará, chce, aby s ním spávala v posteli, drhla mu koupelnu, uvaří jí večeři a ona umyje nádobí. Ač na sex nedojde, jedná se o náhražku vztahu.

Podle aktivistů tohle způsobuje nefunkční trh s bydlením. Já si myslím, že těch faktorů je tam víc. Nekoukejme jen na ženy, které jsou chudinky a opravdu nevystačí s penězi. Jsou tu i takové, které si tenhle benefit užijí a ještě jim zbyde celý plat, aniž by ho polovinu vyhodily za pronájem. Muži přece zdaleka nejsou jediní, kdo je ochoten platit za sex, když ho mají nedostatek. Je velmi pravděpodobné, že část těchto domácích společnic si vlastně užívá svou roli a pravidelného partnera, ke kterému je vlastně neváže žádný citový vztah.

Přestože tu po celou dobu mluvím převážně o ženách, už jste se jistě setkali i s případem, kdy starší zajištěná žena vydržovala mladého chlapce, i ti mohou přistoupit na obdobné nabídky, jen zpravidla nejsou tolik vidět. Myslím si, že je to tím, že ženy řeší podobné věci diskrétněji a méně z nich se k podobnému jednání uvolí, zatímco muži nemají zábranu uveřejnit na internetu i intimní požadavky a choutky, které nabízený nájem doprovází. Rád bych řekl, že tento trend zmizí, až se zlepší situace na trhu s byty, vlastně si to ale nemyslím. Jak jsem právě napsal, lidé tuto možnost bydlení často volí proto, že jim jednoduše vyhovuje.

Autorský článek - komentář. Další zdroje: Independent.co.uk

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod