KOMENTÁŘ: Média nepustí královskou rodinu z dohledu a nafukují každou blbost. Když došly zajímavé informace o smrti královny, začali novináři pátrat jinde

 Komentáře 
19. září 2022 18:03 / Michael Veselý
  3
📷
1 fotografie v galerii
Na královskou rodinu se sesypali novináři. Depositphotos
Smrt královny Alžběty tajila rodina téměř 6 hodin a po pár dnech je celkem jasné, proč. Zatímco její děti a zbytek rodiny oplakává její ztrátu, média vtahují každý skandál, který jim přijde na mysl, aby se na dění kolem královské rodiny uživila co nejdéle. Hledat špínu na někoho, komu právě umřela matka a spekulovat o její smrti, je v dnešní době populární, jak jsem se stihl přesvědčit.

Když došly zajímavé informace o samotné smrti královny, začala média pátrat jinde, aby mohla dál psát o její rodině. Nový král Karel III. je u moci teprve pár dní, už ho ale sledují oči z celého světa. Pozornost je věnována doslova každému jeho gestu a média se nebojí vše zveličit. Ve svém prvním proslovu mluvil o matce, o radosti z jejího života a bolesti nad ztrátou, také vysvětlil světu, jak celou situaci rodina zvládá společně.

Ještě v den tohoto dojemného proslovu a ustanovení prince Charlese králem začalo po sociálních sítích a nakonec i v médiích putovat video. Blesk.cz jej popsal jako záběry, kde se nový král rozčiluje nad přeplněným stolem, kvůli kterému nemůže podepsat příslušné dokumenty. Existuje i druhé video, kde král sedí a pro změnu si nechává odnést ze stolu pouzdro na pera. I k němu se objevily dost originální komentáře, jak král odmítá pouzdro s pery, které dostal darem. Veškeré dění kolem těchhle záběrů je ale přitažené za vlasy. Řekl bych, že král neudělal nic skandálního, tak bylo třeba vycucat nějaký skandál z prstu.

Na první zmíněné záběry, které jsou komentovány jako „Sluhové mi musí uklidit stůl. Ode mě se nemůže očekávat, že budu posouvat věci,“ se můžete podívat níže.

 

Já vidím starého muže, který ukazuje sluhům, že nemá, kde podepsat dokumenty. Vzhledem k tomu, že je velmi vysokého postavení a také ne nejmladší, je pochopitelné, že očekává od zaměstnanců určitý komfort. Na požadavku, aby mu odklidili věci ze stolu, prostě nevidím nic tak šokujícího a titulky, že je teď pro smích uživatelům sociálních sítí, jsou nemístné. Navíc podle komentářů se i jeho manželka na pozadí tváří nešťastně a její výraz vypovídá za vše. Asi mám stále příliš malou představivost, protože se nemohu zbavit pocitu, že se tady z komára dělá velbloud.

Na trůn usedl v 73 letech, což je věk, jakého se mnoho lidí ani nedožije. Pokud bude jeho chování občas lehce nemístné, měli bychom mu to odpustit. Co je nějaké mávnutí rukou na poddané v porovnání s nadávkami a rvačkami ve Sněmovně, prezidenty opilými až hrůza nebo kradoucími zlatá pera?

U videí na Twitteru to však rozhodně nezůstalo. Následně došlo na vytahování skandálů, které se během princova života přihodily. Prima CNN

začala hned v jeho 14 letech a ochotně připomněla, jak již jako mladíček pil alkohol, když ho spolužáci vzali do hospody. Samozřejmě se to na nejstaršího syna královské rodiny nesluší, ale které dítě neochutnalo alkohol před dosažením plnoletosti? Věřím, že je jich minimum, obvykle s ním prostě do styku nějak přijdou, i když se o tom mimo školní lavice veřejně nevypráví.

Tím to ale rozhodně nekončí. Peprný článek pokračuje výčtem románků a nemanželských dětí. Lady Sarah McCorquodaleová údajně ranila panovníkovo ego, když při jednom rozhovoru řekla, že kdyby ji požádal o ruku, odmítla by. Přitom spolu prý vedli románek. Poté, co si nynější král vzal lady Dianu Spencerovou, vedl stále důvěrný vztah s Camillou, který údajně působil nepokoje v obou jejich manželstvích. V roce 1992 pak vyšel na veřejnost rozhovor, jejž spolu ti dva vedli po telefonu a byl plný sexuálních narážek. Přečíst si jej s nadšením můžete rovněž na CNN. Vyjadřovat se k němu nebudu, nevyžívám se v rozpatlávání perverzních rozhovorů starších než jsem sám, navíc v tak nevhodném čase, jako je tento. O dva tři roky později se poměr Camilly a Charlese stal veřejným a jejich manželství se rozpadla jako každé druhé v dnešní době.

Aby toho ale nebylo málo, přišly spekulace o dětech. Bývalá poručice kanadského námořnictva Janet Jenkinsová například tvrdí, že s ním měla nechráněný sex během jeho manželství s princeznou Dianou, a to v pouhých 16 letech. Z toho měl dokonce vzejít nemanželský potomek a ne jeden. Jistý Simon Dorante-Day také tvrdí, že je dítětem nového britského krále, a to ještě z doby předtím, než se vůbec poprvé oženil.

Všechno jsou to pro veřejnost jistě skandální informace, ovšem desítky let staré a vytáhnout je nyní je už jen ten nejzoufalejší způsob, jak si získat pozornost. O novém králi nebo bývalé královně se toho dá napsat nespočet, vzhledem k jejich věku je historie značně dlouhá. Někteří však dávají přednost tomu, aby sotva pár dní po smrti panovnice vyhrabali tu největší špínu – a mnohdy dost mizernou – a královskou rodinu alespoň trochu znemožnili. Za jakýchkoliv jiných okolností bych samozřejmě souhlasil, že některé královy počiny byly nešťastné a přinejmenším se neměly dostat na veřejnost, pokud se jim nedokázal vyhnout. Ale v tomhle okamžiku mi přijde mnohem nešťastnější přístup médií po celém světě, která nenechají rodinu ani v takové chvíli vydechnout. Jako by svět 21. století nebyl plný nemanželských dětí.

Vytaženo bylo i přátelství bývalého prince a biskupa Petera Balla, který v anglikánské církvi zneužíval děti. Byli dobří přátelé po celých 20 let, než byl zmíněný duchovní odsouzen roku 2015 za sexuální delikvenci. Charles si stál za tím, že netušil o jeho sklonu k pedofilii. To dává smysl, jde totiž o celkem specifickou úchylku, se kterou se ne každý svěřuje přátelům. Nad všemi „skandály“, které se kolem královy minulosti objevily, jen povytahuji obočí, protože přímo křičí, že se na nich dobře získává čtenost, a tak se autoři neštítili ničeho.

V neposlední řadě se ale spekuluje o samotných detailech smrti královny. Nikdo to nečekal, protože ještě několik dní před smrtí uváděla do úřadu novou britskou premiérku a nyní již není mezi námi. Lékaři spekulují o nechutenství, protože královna pohubla. Veřejnost se zase pozastavila nad jakousi skvrnou, která se královně objevila na ruce a mohla být důkazem selhávání krevního oběhu. Dokonce už vznikají i diagnózy jako zástava srdce. Mezi námi, vůbec nechápu, co měl komu říct komentář mluvčí pardubických záchranářů – bez urážky – že srdeční zástava přichází náhle, přece ví téměř každý. A víme z toho o smrti Alžběty tedy co? Že na ni mohla umřít nebo mohla umřít na něco úplně jiného, tak jako tak bych se na to asi nevyptával v Pardubicích.

Ve hře je také mozková příhoda nebo nějaké následky prodělaného koronaviru, které mohly bezpochyby přihoršit jejímu zdraví. Po nemoci se necítila nejlépe a nemoc mohla poškodit její plíce. Pokud teď máte pocit, že jsem právě vyjmenoval všechny možné potíže, na které staří lidé v současnosti umírají, nepletete se. Víme jen tolik, že nic nevíme, je třeba počkat na vyjádření z paláce.

Celý svět může spekulovat o smrti královny nebo hledat šokující informace o její rodině, ale v první řadě bychom mohli být lidé a neprobírat každou s odpuštěním hovadinu, když nejdéle vládnoucí královna není pryč ještě ani týden. Podobné znechucení ve mně vyvolala média už kdysi po smrti Karla Gotta, který byl oplakáván zhruba dva dny, než se začala objevovat kdejaká špína, přestože tomu musely čelit jeho velmi mladé dcery. Moderní publicistika se zkrátka nezastaví před ničím.

Autorský článek - komentář. Další zdroje: Cnn.iprima.cz, Tn.nova.cz

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky