Jaké nás čeká počasí: Déšť, sníh, ledovky i sněhové jazyky a závěje

 Počasí 
16. ledna 2022 07:05 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kvůli sněhu a silnému větru budou na cestách hrozit sněhové jazyky a závěje Depositphotos
Počasí v nejbližších dnech bude hlavně ve znamení srážek, a to jak dešťových, tak sněhových. Kvůli silnému větru se navíc budou na některých místech tvořit i sněhové jazyky a závěje. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

V neděli bude obloha zatažená až oblačná, jen na horách se ojediněle dočkáme i sluníčka. Pozor ale na mrznoucí mlhy. Odpoledne a večer se na horách mohou objevit sněhové vločky. V místech pod 500 m pak očekávejte spíše déšť se sněhem. V noci klesnou teploty na  -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti až -8 °C.  Přes den se rtuť teploměru vyšplhá na 1 až 5 °C. Večer začne vát silnější vítr, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Podobné počasí bude i v pondělí. Převládat bude zatažená obloha, místy bude pršet a v polohách nad 500 m lze čekat srážky smíšené nebo sněhové, které budou od severu četnější a ustávat budou až večer. Noc už ale nebude tak mrazivá, teploměr by měl ukazovat +3 až -1 °C.  Denní teploty se budou držet mezi 2 až 6 °C. Česko ale opět potrápí siný vítr, který může místy dosahovat až rychlosti 70 km/hod. "Nad 800 m proto hrozí tvorba sněhových jazyků a závějí," upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

V úterý má být obloha opět zatažená až oblačná, jen na severovýchodě může být polojasno. V jihozápadní polovině území bude zpočátku občas déšť, nad 600 m i srážky sněhové. Tepoty budou stejné jako v pondělí a vítr začne slábnout.

Bez sněhu se neobejdeme ani ve středu, a to v místech nad 800 m. V nižších polohách bude od severozápadu přibývat oblačnosti a postupně na severozápadě s deštěm. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, při slunečním svitu kolem 8 °C. Zpočátku bude vát mírný vítr, který však bude večer opět zesilovat.

"Ve čtvrtek očekáváme zataženo, od severozápadu se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, zpočátku pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na jihovýchodě kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C," uvedl Český hydrometeorologický ústav. Znovu je třeba počítat s čerstvým větrem, který může místy dosahovat rychlosti až 70 km/hod, na horách i 90 km/hod.

Od pátku do neděle pak má být obloha oblačná až zatažená, přechodně i polojasná. Místy sněžení nebo sněhové přeháňky, zpočátku na horách četnější. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v závěru období při slunečním svitu až 5 °C.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, redakčně upraveno.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu