Skialpinista brutálně napadl strážce národního parku. Stalo se to jinak, říká násilník

 Události 
11. února 2022 08:16 / Naďa Stehlíková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Agresivní skialpinista brutálně napadl dva strážce národního parku Unsplash
Policie prověřuje brutální útok na dva strážce Národního parku Šumava. Lyžemi je napadl skialpinista, který se nehodlal smířit s tím, že se nachází v zakázané zóně a že ji bude muset opustit. Oba strážci parku skončili v nemocnici.

Incident se stal v oblasti Rozvodí v Přírodní památce Královský hvozd na Železnorudsku. Dva strážci Správy NP Šumava zde při běžné kontrole narazili na dva lyžaře. Poté, co je upozornili na skutečnost, že vstoupili do chráněného území mimo značenou stezku a že jim hrozí postih, následovala krvavá řež. „Po tomto slovním upozornění došlo okamžitě k fyzickému napadení obou strážců. Útočník jim způsobil četná zranění,“ informoval mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák.

Po útoku oba lyžaři odešli a zraněné strážce parku ponechali na místě svému osudu. Strážci si pak prostřednictvím krizové linky přivolali pomoc. Zachránit je přijeli členové Horské služby. Oba zranění skončili v Klatovské nemocnici.

Policisté už agresivního skialpinistu vypátrali. Za násilí proti  úřední osobě mu hrozí až šestileté vězení. Sám agresor se však cítí být zcela nevinný. „Napadli oni mě, jsou agresivní. Já tady žiju v míru a najedou jdu lesem a napadne mě agresivní šílený strážce,“ řekl agresor CNN Prima News. Na to, že byl mimo vyznačené trasy, reportérce odpověděl velmi svérázně. „Já jsem mimo už hodně let, je to těžký,“ dodal násilník.

Jeden z napadených strážců utrpěl lehčí poranění, druhý těžší. „Úder takovým předmětem, jako je lyže, popřípadě lyžařská bota, může způsobit zranění, které muže být i fatální,“ upozornila v reportáži CNN Prima News mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Andrea Divišová.

Nejedná se přitom o první takový útok na strážce parku. Ten poslední se stal v létě u Černého jezera, kde na ochránce přírody zaútočili tři cizinci poté, co je chtěl legitimovat, protože také vstoupili na zakázané území. Muže nakonec srazili do jezera.

„Zažili jsme tu v posledních letech podobné záležitosti. Napětí ve společnosti roste a lidé jsou v dnešní době schopni i takového jednání,“ řekl starosta Železné Rudy Filip Smola. Problémy s návštěvníky řeší i v jiných národních parcích.

Zdroj: CNN Prima News, NP Šumava, Policie ČR.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet