Václav Klaus je opět v nemocnici. Utrpěl bolestivé zranění nohy

 Události 
06. prosince 2021 07:28 / Naďa Stehlíková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Václavu Klausovi teď moc do smíchu nebude, v Krkonoších si způsobil bolestivý úraz Depositphotos
Uplynulý pátek ukončil bývalý prezident Václav Klaus léčbu v motolské nemocnici a o víkendu opět skončil v péči lékařů. Tentokrát se o něj postarali ve Fakultní nemocnici Bulovka.

Klause podle Blesku na Bulovce ošetřil ortoped Pavel Dungl, který v roce 2008 tehdejšímu prezidentovi vyměnil kyčelní kloub.

Blesk také uvedl, že v pátek Klaus dokončil týdenní léčbu v motolské nemocnici v Praze kvůli blíže neurčeným urologickým potížím. Do Motola částečně docházel, několikrát v nemocnici přespal.

„Prezident Klaus má v rámci své léčby předepsaná antibiotika, která jsou podávána žilně. Opakovaně proto musí docházet do nemocnice,“ řekl Blesku Macinka. Pro iDNES.cz pak Macinka dodal: „Vliv na jeho program to mít bude, stejně jako u každého, kdo si zlomí kotník, ale víc k tomu nevím.“

Už na konci září byl Klaus několik dní na urologické klinice pražské Ústřední vojenské nemocnice. Ještě předtím byl bývalý prezident hospitalizován kvůli problémům s vysokým tlakem.

I po odchodu z nejvyšší ústavní funkce v roce 2013 se Klaus veřejně angažuje - stojí v čele Institutu Václava Klause, přednáší a často se vyjadřuje k domácí i zahraniční politice. V minulosti neměl zdravotní problémy často. Vedle operace kyčelního kloubu se dříve podrobil také operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19, po vyšetření v nemocnici se léčil doma.

Zdroj: blesk.cz, iDnes.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu